עבודה כמאיירת דיגיטלי

איור ממוחשב - קצת רקע על התחום

איור ממוחשב – קצת רקע על התחום

בתור אחת שמאיירת, כדאי לך מאד לדעת עד כמה האיור הממוחשב מהווה חלק משמעותי בעולם החזותי שסביבנו: לאורך ההיסטוריה ועד היום, משמש האיור לכלי תקשורתי המלווה טקסטים שונים. תפקידו של האיור הממוחשב הוא להעביר מסר באופן ברור ומהיר. גם היום, כמעט בכל מקום אליו תלכי, תפגשי באיורים אשר רובם ככולם עשויים בטכניקה דיגיטלית. בביקור השבועי בסופרמרקט תגלי איורים על מוצרי מזון רבים: דגני בוקר, שוקו, מעדנים, קרטוני מיץ. חלק ממוצרים אלו מתהדרים בדמות ייחודית המלווה את המוצר ומהווה “פרזנטור”- דמות המייצגת ומאפיינת אותו. איורים אלו, רובם ככולם נעשו בטכניקה דיגיטלית. לעיתים נדמה שמה שמופיע על האריזות אלו צילומים, אך למעשה מדובר במאייר שהשתמש בלוח וואקום ושידרג את איוריו במחשב עד לקבלת תוצאה מקצועית ומרשימה. אבל לא רק בסופרמרקט.

כיצד משמש איור ממוחשב ביום יום?

עם הכנסך לחנות ספרים, תפגשי במגוון איורים, הן בספרות הילדים והן בספרות המבוגרים. האיור משמש עבור ילדים שפה חזותית וכלי נפלא ליצירת אוירה, העברת מסר וסיפור. כיום, רבים מספרי הילדים, המהווים נתח נרחב משוק הספרים, מאויירים בטכניקה דיגיטלית. היופי הוא שניתן לייצר אינסוף סגנונות קורס איור דיגיטלי, החל מקולאז’, הדמיה של מגזרות, איור ממוחשב, איור ריאליסטי, איור תלת מימדי, איור בשילוב טקסטורות ועוד. ספרות המבוגרים אף היא לא פוסחת על האיור- אשר איכותו ומידת העניין אשר הוא מעורר, למשל באיור הכריכה, משפיע לא מעט על אחוזי המכירה של הספר. וזו רק ההתחלה. בעולם מתפתח בעשור האחרון ז’אנר פופולרי במיוחד של ספרות קומיקס לילדים ומבוגרים. תחום הקומיקס זוכה לביקושים רבים וספרים חדשים יוצאים לאור כפטריות אחרי הגשם.

קורס איור – היכן עוד תפגשי את האיור הדיגיטלי

הדרישה לאיור דיגיטלי קיימת גם בתעשיית משחקי הקופסא והפאזלים, כרטיסי הרביעיות, חוברות הצביעה ועוד. כן, גם את יכולה לאייר משחק קופסא כבר במהלך לימודי איור ולהציעו לחברות המוציאות לאור משחקים. גם בתחום ספרי הלימוד נכנס היום האיור בצורה מרשימה ויותר ויותר ספרים זוכים לאיורים שאמורים לייצר חויה לימודית עבור הילד ולעזור לו לקלוט את המסרים. הספרים, החוברות ואף המשחקים מתחדשים מעת לעת והדרישה ליד מאיירת חוזרת שוב ושוב. לכן ההוצאות לאור עובדות באופן קבוע עם מאיירים. וזה עוד לא הכל… עולם היודאיקה גם הוא מתעדכן ועובר לעידן הדיגיטלי. כך נפגוש באיורים ועיטורים בהגדות, בברכונים ובסידורים. ארגונים יהודיים עולמיים, מבקשים כל שנה לאייר הגדות, ברכונים וסידורים המודפסים בשפות שונות ונשלחים לארצות שונות מעבר לים. קורס איור דיגיטלי נותן כלים גם לצביעה ושחזור של ציורים עתיקים- זהו תחום נוסף הדורש מיומנות איור מקצועית וידע בתוכנות.

אם את מאלה שקוראות עיתונים, בודאי נפגשת באיורים המשמשים לליווי כתבות ומדורים, ולביטוי דעות באמצעות קריקטורות. בעולם המולטימדיה- הצורך ביכולת איור דיגיטלית היא מהותית. העולם הוירטואלי נזקק לאייקונים ודמויות מאויירות. בכדי לייצר עיצוב גרפי עשיר למוצרים דיגיטליים שונים: אתרים, סרטוני אנימציה, באנרים, מצגות ומרכזי מידע ממוחשבים הקיימים בספריות פדגוגיות, אתרי תיירות שונים ועוד. אם ביקרת לאחרונה בגן החיות התנכ”י בירושלים, את בודאי מכירה את “תיבת נוח” ואת מרכז המידע הממוחשב הממוקם בה. הילדים המבקרים נפגשים עם דמות אנימציה של נוח המלמד אותם על החיות ומלווה את הגלישה במאגר המידע. וזו רק דוגמא אחת מני רבות.

לימודי איור הממוחשב ייקחו את הכישרון שלך למחוזות חדשים.

ועוד לא גמרנו… משרדי פרסום ישמחו לשלם לך שכר נאה אם תאיירי עבורם דמויות מותג או איור מסחרי לאריזות. כן, את יכולה לעבוד עבורם מהבית ולהרוויח טוב. המסקנה המתבקשת היא, שכדי להשתלב בשוק כמאיירת מקצועית כיום, לא מספיק כישרון מולד ויכולת ידנית. נדרש ידע מקיף בתוכנות , אשר ייעל, יחסוך בזמן של צביעה ותיקונים אינסופיים וישדרג ויגוון את סגנון האיור שלך. לכאורה, נראה שמספיק ללמוד את התוכנות כדי להשתלב בהצלחה בעבודה. אך לא. כאן מתרחשת טעות נפוצה. המפתח להשתלבות בשוק העבודה הוא לימוד שיטתי כיצד לשלב בצורה נכונה ומקצועית ידע אומנותי עם ידע טכנולוגי תוך מתן ביטוי ליצירתיות וכושר החשיבה האומנותי שלך. בהמשך, חשוב לפתח תפיסה עיצובית, ללמוד על מקורות השראה, ראיה נכונה ואחרי הרבה תירגול- להגיע לרמת גימור גבוהה. נכון, המחשב אינו תחליף לכישרון ויצירתיות. אבל אם את מאלו ש”נולדו עם המכחול או העט ביד”.

"האיור הממוחשב הביא אותי להתנסות בסגנונות איור שונים וצביעה בטכניקות אחרות. לאחר מספר שנות עבודה בתחום ורכישת נסיון מעשי, השתלבתי במקביל גם בהוראת התחום. כיום ב”ה, אני רואה גם מניסיוני האישי וגם מניסיונם של עמיתים למקצוע, כי קיים ביקוש רב למאיירות בעלות יכולת דיגיטלית וישנן אופציות תעסוקה מגוונות בתחום. כישרון הוא מתנת שמיים, וחיבור שלו עם מקצוענות וחדשנות- יוצר שילוב מנצח."

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: