לימודי גרפיקה ממוחשבת – למי זה מתאים?

לימודי גרפיקה ממוחשבת – למי זה מתאים?

למי ששואל אם לימודי גרפיקה זה מתאים לו

תחום העיצוב הגרפי קסום ומעניין ולפיכך גורם לרבים להתעניין בו. אלה שמתעניינים, שואלים את עצמם באופן טבעי בין במודע ובין שלא במודע: לימודי גרפיקה ממוחשבת למי זה מתאים? האם אני אצליח שם? אז אם גם אתם שאלתם את עצמכם שאלה זו, התשובה היא שתחום זה מתאים לכל מי שיש לו חוש אסתטי, לאנשים שאוהבים יופי, לאנשים יצירתיים או לאנשים שאוהבים עיצוב ואומנות.

עיצוב גרפי ממוחשב הוא המקצוע הדומיננטי ביותר בעולם התקשורת החזותית וכן הוא נחשב מהמקצועות המבוקשים ביותר בלימודי אומנות. הסיבה לכך: כל דבר שזז או עומד היום עובר עיצוב. החל מניירת משרדית, נייר עטיפה, ערכות לבית הספר ושלטים של חנויות, המשך באריזות כל מוצרי המזון, ספרים, עיתונים, פרוספקטים וכלה במודעות פרסום, אתרי אינטרנט, מגזינים, פרסום חוצות ועוד ועוד.

אלו לימודי גרפיקה ממוחשבת הכי מתאימים לי?

אם את רוצה להכנס לעולם הגרפיקה הממוחשבת המרתק, ליצור דברים חדשים ויפים, להרגיש את החוויה של לראות דברים שאת עיצבת מופיעים על המדפים או מתפרסמים בעיתונים, להרגיש סיפוק והנאה- קורס עיצוב גרפי ממוחשב יכול להתאים לך מאוד. בלימודי גרפיקה ישנם שני סוגי קורסים: יש קורס גרפיקה ממוחשבת סטנדרטי שמקומות רבים קוראים לו: קורס עיצוב גרפי. בקורס זה לומדים את שלושת התוכנות הגרפיות המובילות: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדזיין כמו גם הבאה לדפוס ויסודות העיצוב. קורס זה מאפשר לך לעבוד במקומות עבודה סטנדרטיים כמו דפוס דיגיטלי, מקומונים, עיתונים קטנים, בתי דפוס ועוד. בגלריית עבודות תלמידות קורס גרפיקה תוכלי לראות עבודות של תלמידות בוגרות קורס זה. ויש קורס עיצוב גרפי למתקדמים שם מעמיקים בעיצוב גרפי, פיתוח רעיונאות ויצירתיות משגשגת, קריאייטיב ופרסום.

לימוד גרפיקה מתקדמת מתאים למי שרוצה להפוך למעצבת מהשורה הראשונה

קורס עיצוב גרפי למתקדמים מתאים למי שלמדה כבר לימודי גרפיקה ממוחשבת ורוצה להשתדרג, להגיע לרמה של בוגרת מכללה לעיצוב, לרמה של משרדי הפרסום ושל כל המקומות המובילים. קורס לימודי גרפיקה למתקדמים אינו קורס סטנדרטי ולא תוכלו למצוא אותו כמעט בשום מקום אלא רק במכללת אימג'– המכללה לתקשורת חזותית לנשים בירושלים. מדוע? כי קורס זה פותח על ידי חוקרת העיצוב גב' נעמי סובול, מנהלת מכללת אימג', שראתה שהידע שתלמידות רוכשות בקורס גרפיקה רגיל, לא מספיק כדי להגיע למקומות המובילים. מצד שני, רוב האנשים שהולכים ללמוד גרפיקה, לא מעוניינים לעשות תואר ראשון בעיצוב גרפי שנמשך 4 שנים ועולה סכום גדול. לפיכך, היא פיתחה מסלול המשך, הכולל את כל החומר האקדמי בעיצוב, אותו מלמדים באימג' בצורה מרוכזת במשך שנה שלמה עד שהתלמידות מגיעות לרמה של בוגרות מכללה לעיצוב ויכולות אף להקים סטודיו גרפי עצמאי מבוסס משלהן. זו הסיבה שתלמידות קורס עיצוב גרפי למתקדמים מצליחות מאוד בשוק העבודה בכל מקום עבודה אליו הן מגיעות. אם את רוצה לבדוק אם לימודי גרפיקה מתקדמת מתאים לך ולהתרשם מהרמה בקורס זה, כנסי לגלריית קורס עיצוב גרפי ופרסום.

כמו כן, אנו ממליצים לך לקרוא את המאמרים הבאים: קורס גרפיקה- כדאי מאוד ללמוד, לימודי גרפיקה ממוחשבת-לרכוש את שפת העיצוב, מה נלמד בלימודי גרפיקה ממוחשבת? אחרי קריאתם תהיי יותר חכמה ואנו בטוחים שעכשיו אם מישהו ישאל אותך: לימודי גרפיקה ממוחשבת למי זה מתאים? יהיה לך מספיק ידע כדי לענות לו תשובה מלאה.

לימודי גרפיקה זה מתאים לך? אז בואי נתקדם!

בחלק זה של המאמר נדבר על דמות המעצב הגרפי, ונפרט על נהלי עבודה וסודות המקצוע שמעצב צריך כדי להתפתח ולהתקדם בקריירה מפוארת ומצליחה. המעצב גרפי הוא מקצוע, אבל הוא גם הרבה מעבר לכך. הוא דמות, אישיות ייחודית ועצמאית, שמסוגל להשפיע על הרבה מאוד אנשים בכל מקום בעולם בעזרת עיצוביו.

הדמות

מעצב גרפי הוא מיוחד הרבה יותר מבעל מקצוע סטנדרטי, מהרבה סיבות. לפניכם מקצתן:

לימוד – בעלי מקצוע רבים לומדים בכמה שנים את התחום בו בחרו, ובזאת מסתיימת תקופת הלימוד שלהם, למעט השתלמות פה ושם שעוברים כמה ברי מזל. לעומתם, המעצב לומד דברים חדשים תוך כדי עבודתו לאורך כל הקריירה, ולכן יכול תמיד להגיע להישגים ולרמות מקצועיות מפתיעות גם לאחר שנים רבות באותו התחום.

דינאמיות –  בעלי מקצוע רבים פועלים על פי הספר, וחלילה להם מלסטות ימינה או שמאלה בעת ביצוע עבודתם. לעומתם, המעצב מתבל את עבודתו בהמון רגש, ייחודיות, אופי ונשמה, דבר המשותף רק למקצועות בודדים. חופש פעולה זה מבטיח גיוון תעסוקתי מעניין ומרענן, ועניין וסיפוק בעבודה, בייחוד כאשר כל פרויקט שונה לחלוטין מקודמו.

אופי עבודה – כאשר למשל טבח מקצועי פותח מסעדה ומכין בה סעודות מלכים מצוינות דרך קבע, נדרשת הגעה פיזית של הלקוחות כדי ליהנות מהמטעמים, בעוד בעל המקצוע נדרש לחזור על אותן הפעולות יום אחר יום. אופי עבודה שכזה מאפיין בעלי מקצוע רבים אחרים, גם עצמאיים וגם שכירים. בניגוד אליהם, המעצב יוצר בכל פעם לוגו מוצלח אחר, שעד מהרה מתפשט ומגיע להרבה מאוד אנשים ומקומות. בנוסף, גם לאחר עשרות שנים, בעל המותג או לקוח בקצהו האחר של העולם יוכלו ליהנות מעיצוב הלוגו ולהפיק ממנו תועלת.

שליטה – בעלי מקצוע רבים מוצאים עצמם בעמדה בה לקוחותיהם הם מעסיקיהם, בעודם מתחייבים לשרתם ולציית לבקשותיהם על מנת שיהיו שבעי רצון. בענף המיתוג, המעצב הוא הבוס. הלקוח הוא זה שנדרש לשמוע לדעתו ולעצתו, ולכל אורך התהליך המעצב הוא המחליט, המכתיב והמוביל.

הנאה – מעטים הם בעלי המקצוע אשר נהנים מעבודתם, ולא חסרות סיבות ההופכות תהליכי העבודה שונים לעול: מונוטוניות, מאמץ פיזי, שעות עבודה לא נוחות, לחץ, תנאי עבודה קשים וכו'. המעצב לעומת זאת אינו נהנה רק מתהליך היצירה עצמו, אלא גם מתנאי עבודה מעולים: הוא יושב בעמדת מחשב נוחה וממוזגת, נדרש ממנו מאמץ פיזי מינימלי, פעמים רבות הוא קובע את זמני העבודה במיוחד אם הוא עצמאי, הוא יכול לעבוד מהבית וכהנה יתרונות נוספים.

עצמאות – בעלי מקצוע רבים כפופים לזמנים ולשעות עבודה מסוימות, הן כעצמאיים והן כשכירים, ואילו המעצב יכול לקבוע את הפסקותיו, חופשותיו ושעות עבודתו לפי רצונו ונוחיותו.

מקצוע נלווה – מעצב, בשונה מבעלי מקצוע רבים אחרים, יכול לשלב את עבודתו יחד עם מקצועות נוספים. רבים המעצבים העוסקים כשכירים בשעות היום, ומנהלים את הסטודיו האישי שלהם בשעות הערב.

כל מעצב גרפי הוא דמות ואישיות ייחודית.

חותמו האישי ניכר בעבודותיו וסגנון עבודתו לעולם לא יהיה זהה לזה של עמיתו למקצוע. איכות עבודותיו של מעצב משתפרת משמעותית יחד עם האינטליגנציה והניסיון שלו, וכאשר מתבונן בעיצובים שיצר שנה קודם – יכיר מיד בשיפור שחל בו בתקופה שחלפה.

כל לקוח מפקיד בידיו של המעצב את מלאכת יצירת התדמית, הזהות והפנים עבור העסק היקר לו מאוד, או אפילו עבורו עצמו. לאורך כל התהליך הלקוח נמצא במצב בו הוא צריך את המעצב, סומך עליו, משתוקק לשמוע את דעותיו ולעתים גם חושש מעט מתוצאות המיתוג המיוחל.

אז אם החלטת שלימודי גרפיקה ממוחשבת מתאימים לך, זה הזמן להרים אלינו טלפון (02-5716005), לקבוע פגישת התרשמות ללא התחייבות ולהתחיל לצעוד במסלול של ההצלחה שלך.

חלקו השני של המאמר מבוסס על הספר: איך לעצב לוגו מנצח? של חיים בניסטי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: