לימודי עיצוב גרפי- יצירת פוטומונטאז'

לימודי עיצוב גרפי- יצירת פוטומונטאז'

אחד האתגרים המעניינים לכל תלמידה ללימודי עיצוב גרפי, זה לקחת מספר תמונות ולעשות להן עיבוד לכדי תמונה אחת מרשימה ומעניינת. ככל שהתמונה תהיה יותר מעניינת היא תמשוך יותר תשומת לב וזו הרי מטרתנו בעיצוב.

דוגמא לפוטומונטאז' בלימודי עיצוב גרפי

אם אנו רוצים להבין יותר לעומק איך יוצרים פוטומונטאז' בקורס לימודי עיצוב גרפי, ניתן דוגמא של תלמידת לימודי עיצוב גרפי. במסגרת אחד התרגילים של הקורס שעסק ביצירת כרזה, היא החליטה לקחת אימרה של חז"ל: בן שבעים לשיבה, בן שמונים לגבורה, בן תשעים לשוח, בן מאה כאלו מת ועבר ובטל מן העולם. ורצתה להמחישו בכרזה מעוצבת. היות ומדובר בנושא מורכב ומופשט, זה אתגר לא פשוט לכל הדעות, אפילו למעצב גרפי מנוסה. לאחר שהחליטה על האלמנטים והתמונות שיהיו בעיצוב הגרפי, היא חיפשה אותם במקומות שונים עד שמצאה בדיוק את מה שהיתה צריכה. כמובן שהיא היתה צריכה לחתוך מכל תמונה את החלקים הרלוונטיים ולשלב אותם לכדי כרזה. תוך כדי עבודתה במסגרת לימודי עיצוב גרפי, היא הקפידה לסדר את כל החלקים הגזורים שלא יתעוותו, לשמור על פרופורציות נכונות כדי שכל פרט יראה ברור ונכון, ולדאוג שהזרימה בין החלקים הקרובים והרחוקים תהיה נכונה. לכל זה קוראים קומפוזיציה, שהוא מהחלקים החשובים של הלימודי עיצוב גרפי. התוצאה היתה מדהימה.

כל מי שהגיעה למכללה לקבל פרטים על לימודי עיצוב גרפי, התעכבה דקה ארוכה להתבונן בכרזה הייחודית.

לימודי עיצוב גרפי – תוכנת פוטושופ

העיבוד של כל אלמנט בפוטומונטאז' נעשה באמצעות תוכנת פוטושופ. נושאים רבים נלמדים בלימודי עיצוב גרפי אך התוכנה שהיא גולת הכותרת של לימודי עיצוב גרפי היא תוכנת הפוטושופ. מאות תפריטים וכלים יצירתיים בתוכנה מאפשרים לנו לעשות שימוש ברקעים שונים, לרכך מעברים בין חלקי התמונה השונים, ליצור שקיפויות כלומר: לעשות מסכה לתמונה כך שתראה חצי שקופה, ליצור מרקמים שונים, להבליט או לטשטש, להגדיל או להקטין ולשתול כל דבר שאנו רוצים.

התוכנה מאפשרת לנו לצבוע בכל גוון שהוא, ליצור אפקטים בצבע, בצורה ובכל אלמנט שאת בוחרת.  כשמגיעים בלימודי עיצוב גרפי לחלק של פוטומונטאז', ורואים איך את יכולה ליצור ככל העולה על הדמיון, זה נותן לך שאיפות ורצון ליצור עיצוב גרפי מרתק היוצר אשליה ואפקטים מרהיבים. זו הסיבה שקורס פוטושופ הוא חלק עיקרי בלימודי עיצוב גרפי.

נראות הטקסט שבלימודי עיצוב גרפי

אחרי יצירת חלקי הפוטומונטאז' ושילובם בצורה הרמונית, יש למקם הטקסטים ביצירה.  אבל רגע לפני זה, כשאנו אומרים שילוב הרמוני, אנחנו לא מתכוונים לצבעוניות אחידה, אחרת חלקי התמונה יבלעו ויתמזגו זה בזה ונפסיד את היופי של העיצוב בפוטומונטאז'.

כשלימודי עיצוב גרפי חשובים לך, את תתאמני הרבה על לגזור ולהדביק חלקי תמונות ותלמדי להשתמש בשקיפות והבלטה לקבלת עיצוב מעניין וברור. כדי לדאוג שהטקסט ובמיוחד הכותרות יראו  בצורה ברורה במודעה, אנו צריכים את עזרת הפוטושופ. לשם כך, אפשר לטשטש את הרקע עליו ממוקם הטקסט או לחלופין, למצוא פונט עבה שימוקם על רקע בהיר.

משחק הצבעים הוא מהנושאים החשובים של לימודי עיצוב גרפי, כי הוא זה שעוזר לנו  ליצור נראות טובה לטקסט. כדי ליצור טקסט קרי ובולט, יצור המעצב הגרפי ניגודיות בין הצבעים של הטקסט ובין הרקע שלו. אם האחד יהיה בהיר- השני יהיה כהה. לחלופין, ניתן ליצור זוויות בטקסט שימוקם בצורה אלכסונית, או להשתמש בפונט עגלגל ומסולסל, פונט מרובע ועבה, פונט נטוי וכן על זה הדרך.

עוד טכניקה נלמדת בלימודי עיצוב גרפי, זה למקם את הטקסט בתוך תיבה צבעונית. למשל: במקום לכתוב כותרת על רקע של המודעה, יוצרים מלבן בצבע לבן ועליו ממקמים האותיות השחורות. התיבה עושה חציצה בין הרעש של הרקע במודעה לבין הטקסט דבר שמקל על הקורא לקרוא במהירות את הכתב. בכל לימודי עיצוב גרפי לומדים שהפונט קובע את הטון של המודעה.  באמצעות העיצוב הגרפי ניתן ליצור השראה אצל הצופה ולהניע אותו לפעולה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: