מהו עיצוב גרפי

מהו עיצוב גרפי

התקשורת החזותית עוסקת בהעברת מסר של הלקוח אל קהל המטרה אליו המסר מיועד, ועיקר תפקידו של המעצב הגרפי להוות מגשר ומעביר את המסר בצורה קליטה, מהירה וזכירה לקהל המטרה (ולא לאנשים בודדים, מה שגורם לזה להיות מורכב יותר ודורש ידע מקצועי מקדים). תתארו לעצמכם קהל שלם של אנשים, גילאים שונים, מגזרים שונים, מיקום גאוגרפי שונה, וכולם אמורים להבין את אותו המסר מהמודעה/ עיצוב הנוכחי. זה דורש מיומנות והבנה בכללי העיצוב, שפועלים לפי קודים מוסכמים ונתפסים בעיני הצופים באופן אחיד. עיצוב גרפי הינו תחום מאד יצירתי, אך עם זאת, שונה עד מאד מאומנות. אומנות, הינה מדיום של ביטוי עצמי של האומן, בעוד שעיצוב גרפי, תפקידו להעביר מסר בצורה תקשורתית שפועלת. העיצוב נמדד במבחן התוצאה, האם העיצוב הביא לפעולה אצל קהל המטרה.באומנות, האומן פועל מתוך השראה ורצון לבטא מסר אישי לעולם. ראו לדוגמא את יצירת האומנות האבסטרקטית הבאה. מה אתם רואים בתמונה? כמס' האנשים שתשאלו, כך מספר התגובות השונות והמגוונות שתקבלו.

עיצוב גרפי ואמנות

בעיצוב גרפי לעומת זאת, עלינו לזקק את המסר של הלקוח (מה בדיוק הוא רוצה לומר) ואת זה להעביר לקהל מטרה שלם. בצורה שיובן. זה כמו לזרוק כדור ולכוון שהצד השני יתפוס אותו.על מנת לעשות זאת, יש צורך בידע מקצועי , בו לומדים את מרכיבי השפה הגרפית: קומפוזיציה, צבע, טיפוגרפיה ועיצוב גרפי. כל אלו, בשילוב תרגול נכון, מקנים את היכולת המקצועית להעביר מסרים בצורה קולעת. בעיצוב גרפי, מה שיבוא בעיקר לידי ביטוי זה העברת המסר באופן מסחרי, עם נגיעות של טעם אישי. אך הנאמנות למסר, היא המובילה והקובעת. ראו את הפרסומת הבאה שעוצבה על ידי משרד הפרסום "גל אורן" עבור תנובה. האם יש לכם ספק מה המסר המבוקש? בעיצוב תדמית לחברה, לוגו, אייקון או אריזה, עלינו קודם כל לשאול: מה המסר? שימו לב לדוגמא של אריזות השניצל.

אולי יעניין אתכם לקרוא במאמר הבא על – שכר מעצב גרפי.

התדמית, עיצוב הלוגו והאריזה

במחשבה ראשונה, אם היה ניתן למעצב גרפי לעצב אריזת שניצל באופן ספונטאני, הסבירות הגבוהה היא שהוא היה מעצב אותה בצבעים חמים, מזמינים כמו כתום, צהוב, אדום. אך בפועל, הבריף של החברה היה "לשדר בריאות. לתת לאמא הרגשה שהיא נותנת לילדיה אוכל בריא". הצבע הירוק, הינו צבע שמשדר בריאות ותזונה נכונה ולכן נבחר לעיצוב האריזה, המשדרת מסרים אלו לתת המודע של הצרכנים. וכך בכל דבר ודבר, על המעצב הגרפי לעבוד בהתבסס על מידע מקצועי על מנת שיהיו לו את הכלים לעצב בצורה משכנעת, נכונה, מדוייקת ונאמנה למסר ולגרום בכך לתקשורת חזותית להתקיים בצורה שמתקבלת על קהל המטרה בצורה אחידה ומובילה לתוצאות בסופו של יום.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: