קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב

קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב

קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב

יש מי שחושב שכדי להתקבל לעבודה כמעצבת גרפית במקומות מובילים  יש צורך בהצגת תעודות ותואר ראשון לפחות. האמת היא כי רוב המעצבים הגרפיים המובילים לא למדו תואר בעיצוב. את הכשרתם הם קיבלו במסגרת קורס עיצוב מקצועי וקורסי העשרה לאורך השנים, מה שאומר כי בכדי להשתלב בעולם העיצוב – לא צריך את כל הלימודים הגבוהים. מה כן צריך? חשוב להגיע עם תיק עבודות מרשים ומפוצץ. זה מה שפותח את הדלתות כמעט בכל המקומות.

שואלים את עצמכם מה עדיף – קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב?

אם אתם מתלבטים בין קורס גרפיקה או תואר ראשון בעיצוב, ברור שהקורס עדיף. המציאות בשטח תוכיח! קיימת מוסכמה בעולם כי רק תארים פותחים עבורנו שערים. תואר שני או לכל הפחות תואר ראשון אלו המינימום בכדי לפרוץ אל שוק העבודה… אך האמת היא שבתחום הגרפיקה והעיצוב, המציאות בשטח מוכיחה אחרת לגמרי! גרפיקה ממוחשבת הוא מקצועי מעשי ביותר, ולכן אין למעסיק צורך בתעודות. הוא מחפש וממש משווע למצוא מעצבת גרפית שיודעת לעצב בצורה מקצועית, שהעיצוב שלה יצירתי ומפתיע, שיש לה חשיבה מחוץ לקופסא. אם הוא ימצא אחת כזו- הוא יעדיף אותה על פני כל אחת אחרת, גם על פני כאלה שיש להן תואר ראשון ואפילו תואר שני- כי בסופו של יום, התארים לא נותנים לו כלום וגם לא עוזרים ללקוחות שלו, שמבקשים מוצרים שמעוצבים ברמה גבוהה. ועיצוב ברמה גבוהה זה דבר שמעצבת בוגרת קורס עיצוב גרפי יכולה לספק במידה ולמדה בקורס רציני והשקיעה בלימודים ויש לה כמובן גם כישרון.

כיום, המקצועיות המעשית בפועל בצירוף תיק עבודות מקצועי ומלוטש, מדברים הרבה יותר מאשר תעודה. על כן, גם אם התלבטתם על מה ללכת – קורס עיצוב גרפי או תואר ראשון בעיצוב גרפי – התשובה היא ברורה! הקורס על כל יתרונותיו בהשוואה ללימודי תואר (אשר אותם נמנה בהמשך) יפתח עבורכם את השערים לעולם העיצוב. ומדובר בעולם מבטיח!

קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב  – מצא את ההבדלים!

אם נרצה למנות את ההבדלים בין קורס עיצוב גרפי או תואר ראשון לעיצוב גרפי הרי שנזדקק ליריעה רחבה פי כמה מזו שלפניכם. אך נציין את ההבדלים העיקריים והבולטים ביניהם בכדי שתבינו בעצמכם ותגיעו למסקנה המתבקשת מה באמת עדיף על מה – קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב.

מה קורה בלימודי תואר לעיצוב?

תנאי קבלה – ראשית יש לנו את תנאי הקבלה. כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון בעיצוב יש לעמוד בשורה ארוכה של תנאים. חובה להציג תעודת בגרות מלאה וגם ציון פסיכומטרי טוב. יש גם להציג תיק עבודות וכמובן גם לעבור מבחנים ייעודיים שונים כמו מבחן יצירתיות. מלבד זאת ישנו ריאיון אישי אשר יקבע האם אכן יוכל התלמיד להתקבל ללימודי התואר הנכספים. תלמידים רבים שלא עומדים בתנאים הנ"ל ואף תלמידים שעומדים אך לא התקבלו לאקדמיות לעיצוב- נדרשים לעשות מכינה בעיצוב במשך שנה ורק אז להתחיל את התואר.

משך זמן הלימודים – כאשר אתם תוהים ומתלבטים בין קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב חשוב שתדעו כי ישנו הבדל משמעותי מבחינת משך הזמן שיהיה עליכם להשקיע בלימודי העיצוב. בעוד שהלימודים לתואר אמורים לארוך כארבע שנים הרי שבקורס תוכלו לקבל את כל הידע ואת כל הכלים במחצית מהזמן. אמנם בתואר יותר לומדים בהרחבה על תחום האומנות, אך הרבה מהידע הזה לא רלוונטי למעצבים. במכללת אימג' פתחו מסלול של עיצוב גרפי למתקדמות, בו לומדים בשנה אחת מרוכזת את רוב החומר האקדמי הרלוונטי לתחום העיצוב, ובנוסף, נושאים אחרים שלא נלמדים באקדמיה אך נחוצים ונדרשים בשוק העבודה. לסיכום: מבחינת הידע והכלים אתם יוצאים מקורס עיצוב גרפי למתקדמות עם אותו הידע כמו בתואר אך בחצי מהזמן וחצי מההשקעה הכספית.

מחיר – סוגיית המחיר ביחס למה עדיף – קורס עיצוב גרפי או תואר ראשון הרי שכאן חשוב לדעת כי לימודי תואר אלו לימודים יקרים מאוד אשר בהם יהיה עליכם להשקיע הרבה מאוד כסף. וזה כולל גם קורס פסיכומטרי ומכינת קדם תואר לאלו שלא התקבלו. לעומת זאת הלימודים בקורס עיצוב גרפי הם במחיר נמוך הרבה יותר ואפשרויות העבודה רבות לאחר מכן. כך שמהר מאוד תוכלו להתחיל לכסות את ההוצאות עבור הלימודים. שלא כמו בלימודי התואר המתמשכים והיקרים אשר עד שאנחנו מתחילים לראות רווחים אורך לנו הרבה מאוד זמן. במאמר קורס עיצוב גרפי מחיר תוכלי לברר כמה עולים קורסי גרפיקה.

השמה בעבודה – אז נכון שבהרבה מאוד תחומים ועבודות קיימת העדפה לאנשים בעלי תואר ראשון. אך כאשר מדובר בעולם העיצוב אנחנו עדים לכך כי מה שבאמת קובע עובדות בשטח זוהי המקצועיות, הניסיון ותיק העבודות. המעצב הגרפי החפץ להשתלב בעבודה לא יישאל בדרך כלל בדבר השכלתו והאם הוא בוגר קורס עיצוב גרפי או תואר ראשון בעיצוב. המעסיק עשוי לבקש את התעודה של המכללה בה למדתם רב בשביל הפורמליות. אם תציגו תיק עבודות מרשים הסיכויים שלכם להתקבל בעבודה גבוהים. אתם מוזמנים להכנס לגלריית תלמידות קורס עיצוב גרפי ופרסום ולראות עבודה ברמה סופר גבוהה.

מכללת אימג' – כל הכלים למעצב הגרפי

אז אם את רואה את עצמך יצירתית, עם דמיון ומבע אסתטי על החיים, ואת מעוניינת להשתלב בעבודה רווחית ונדרשת בתחום אשר בו הנטיות האומנותיות שלך יבואו לידי ביטוי – מקומך אתנו! לימודי עיצוב ממוקדים הכוללים את כל מה שאת צריכה לדעת כדי לצאת לעולם העיצוב. תוך זמן קצר תלמדי להכיר כלים רבים ושימושיים שיסייעו לך להפוך את החלום למקצוע.

כי זה מה שעושים באימג'. מסייעים לכל אחת להגשים את החלומות ולממש את הכישרונות ואת היצירתיות. ההנאה מהקורס מובטחת וכמובן גם אפיק הפרנסה שייפתח בעקבות הלימודים.

אז אם תהיתן במה עדיף להשקיע – קורס עיצוב גרפי או תואר בעיצוב? נדמה כי כבר קיבלתן את התשובה. קורס עיצוב גרפי במכללת אימג' – המענה המושלם למעצבת מקצועית! 

ללמוד קורס עיצוב גרפי מקצועי ויסודי מקנה את כל הכלים אשר בעזרתם אפשר לפנות לעבודה כשכירים או אפילו לפתוח סטודיו לעיצוב באופן עצמאי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: