תוכנות לעיצוב גרפי – חובה להכיר

תוכנות לעיצוב גרפי

תוכנות לעיצוב גרפי – תוכנות גרפיות בסיסיות

מכללת אימג', המכללה ללימודי תקשורת חזותית, בניהולה של נעמי סובול קיימת מעל עשור שנים ומציעה לקהל הנשים מסלולי לימוד וקורסים ייעודיים בתחומי הגרפיקה הממוחשבת, צילום, איור ואומנות.

המטרה של המכללה היא להכשיר עתודה מקצועית של נשים לעבודה בהוצאות לאור, משרדי פרסום, חברות עיצוב אתרים, מגזינים, עיתונים, משרדי עיצוב גרפי ועוד. לשם כך, מוצעים לנשים קורסים ייעודיים בתחומי הגרפיקה והצילום ואפשרות להירשם לקורסים של תוכנות לעיצוב גרפי. בקורסים אלו הסטודנטיות תלמדנה כיצד לעבוד וליצור בשלושת התוכנות המובילות והחשובות ביותר בתחום העיצוב הגרפי : פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.

פוטושופ – (Adobe Photoshop)

אם תשאלו אנשים על תוכנת עיצוב גרפי או אלו תוכנות גרפיקה קיימות, סביר להניח שיענו לכם: פוטושופ. הסיבה לכך פשוטה- זוהי תוכנת הגרפיקה הפופולרית בעולם. הגרסה הראשונה של תוכנה זו פותחה עוד בשנת 1987 על ידי תומאס וג'ון נול והגרסה העדכנית ביותר של התוכנה 2017 Photoshop CC ששוחררה לשוק בנובמבר 2016 כאשר על עבודת הפיתוח חתומה חברת אדובי מערכות.

פוטושופ היא בהחלט המובילה מבין תוכנות הגרפיקה ומשתמשים למטרת עיבוד תמונות. תוכנת הפוטושופ כוללת כלי גרפיקה מתקדמים ומאפשרת עיבוד של תמונות על ידי שינוי כל מיני פרמטרים בתמונה כמו למשל צפיפות, אור, צבע, קונטרסט ועוד. בנוסף, בעזרת פוטושופ ניתן ליצור קולאז'ים, לשלב טקסטים ואלמנטים נוספים בתמונה, להוסיף פילטרים, להעלים פגמים, ליצור אשליות ויש בה כל מה שתוכנה לעיצוב גרפי יכולה להציע. אם תכנסו לגלריה עבודות קורס פוטושופ באתר המכללה, תוכלו להתרשם אלו דברים מרשימים ניתן ליצור באמצעות התוכנה.

נכון להיום תוכנת הפוטושופ משרתת אנשי מקצוע רבים כמו למשל מעצבים גרפים וצלמים שעושים שימוש בתוכנה זו למטרת עיבוד תמונות (תהליך שכולל משחק עם צבעים, שתילת אלמנטים חדשים, פוקוס, אפקטים שונים ועוד) וכן את קהל חובבי העיצוב הגרפי. היכרות עם תוכנת הפוטושופ ותיק עבודות הרלוונטי היא אחת הדרישות הבסיסיות בכל ראיון עבודה בתחום. אם אתם מעוניינים ללמוד תוכנת פוטושופ בצורה יסודית, אתם מוזמנים לקרוא על קורס פוטושופ באתר אימג'.

אילוסטרייטור – (Adobe Illustrator)

אילוסטרייטור מבית אדובי הינה התוכנה המובילה בעולם למטרת איור וגרפיקה. אם את מחפשת תוכנת עיצוב גרפי בה ניתן לעצב לוגו או כל אלמנט גרפי בגודל מסוים, תוך אפשרות להגדיל אותו מבלי לסבול מאפקט "פיקסול" שגורע משמעותית מאיכות התמונה והחדות שלה- תוכנת גרפיקה אילוסטרייטור תיתן לך מענה שלם. תוכנה זו מהווה חלק מחבילת התוכנות Creative Suite הכוללות גם את: Photoshop, InDesign, Acrobat Pro. השילוב בין תוכנות אלו מהווה פלטפורמת עבודה איכותית וחיונית למעצב הגרפי.

אילוסטרייטר פותחה לראשונה ב- 1986 עבור מערכת הפעלה שפעלה על מחשב מקינטוש והייתה מיועדת למאיירים (מכאן שמה) ונכון להיום היא פועלת גם על מערכת ההפעלה של ווינדוס.

תוכנה זו מאפשרת עיצוב של לוגואים, אריזות מוצרים, כרטיסי ביקור, דמויות אנימציה ועוד אלמנטים רבים ונחשבת לתוכנה המתקדמת ביותר בתחום יצירת גרפיקה וקטורית. היתרונות של התוכנה רבים ומגוונים, ביניהם העובדה שהיא מתבססת על וקטורים (Vector), מה שמאפשר גמישות רבה בעיצוב ועבודה על אובייקטים שונים, משחק עם הגודל שלהם והצבעים שלהם ללא פגיעה באיכות הקובץ הסופי.

כל מי שרוצה לעבוד בתחום הגרפיקה הממוחשבת, חשוב שתלמד את התוכנה בצורה מקיפה. בכל מקום עבודה יבקשו ממך להציג תיק עבודות המשקף שליטה וביצועים מקצועיים בתוכנה. לכן מומלץ ללמוד קורס אילוסטרייטור מקצועי. אם אתם מעוניינים בכך, תוכלו לקבל את כל הפרטים על קורס אילוסטרייטור כאן באתר. כמו כן, אתם יכולים להכנס לגלריית העבודות של קורס אילוסטרייטור ולהתרשם כמה הרבה ניתן להפיק בתוכנת עיצוב גרפי איכותית זו.

הכל על  גרפיקה וקטורית בתוכנות הגרפיות

כשאומרים שיש בתוכנות הגרפיקה תוכנת גרפיקה וקטורית, הכוונה תהיה לתוכנת האילוסטרייטור המתבססת על משוואות מתמטיות שמציגות פיקסלים על פי גודל נתון מראש. זאת, להבדיל מתמונה רגילה שמבוססת על מפת סיביות ופיקסלים קבועים (כמו פוטושופ למשל). תמונה וקטורית מאפשרת הרבה יותר שליטה בתמונה ובאלמנטים שהיא מכילה. מאחר ותוכנת אילוסטרייטור משמשת גם לאיור, בוגרי קורס ציור, קורס איור או קורס רישום יוכלו להפיק דברים מדהימים בתוכנה אך כמובן גם מעצבים גרפיים משתמשים בה כתוכנה לעיצוב גרפי ומפיקים דברים ברמה גבוהה. בשנים האחרונות חלה הרחבה של התוכנה והיא משמשת גם אנשי מקצוע שעוסקים בתחום עיצוב ממשקים ואתרי אינטרנט.

אינדיזיין – (Adobe InDesign)

תוכנת אינדיזיין היא תוכנת גרפיקה המיועדת לעימוד טקסטים. זוהי אחת התוכנות השולחניות המובילות בעולם ושייכת לקבוצת התוכנות לעיצוב גרפי. לכן, רוב המחלקות הגרפיות של מערכות העיתונים והמגזינים משתמשות בתוכנה זו כאשר השימוש העיקרי בה הוא עימוד של כל מיני סוגי מסמכים קצרים או ארוכים ופריטים נוספים של המדיה המודפסת.

בהרחבה, תוכנת האינדיזיין משמשת לעיצוב ועימוד ספרים, קטלוגים, חומרי פרסום ומגזינים, הפקת מצגות, הפקה של תכנים אינטראקטיביים והפקת ספרים דיגיטליים ולכן ניתן למצוא אותה בשימוש ברוב המחלקות הגרפיות בכל מקומות העבודה בתחום הגרפיקה. אם את מתעניינת בלימוד התוכנה, הכנסי לדף קורס אינדיזיין ותקבלי את כל הפרטים.

בקורס, הנשים תלמדנה אודות הממשק הבסיסי של תוכנת האינדיזיין, כיצד ניתן לבצע באמצעותה את פעולת העימוד, דבר שיכלול את כל הקשור לחלוקה של עמוד לכותרות שונות, מספור של עמודים, יצירת שוליים, בלידים, שילוב של מספר עמודים במסמך אחד וכן שימוש בתוכנה למטרת עבודה עם טקסט, תבניות עיצוב, שימוש בתיבה של המלל למטרת יצירת גריד, עבודה עם סרגלים באמצעות התוכנה ועוד. המטרה של קורס אינדיזיין היא להכיר לכן את תוכנת הגרפיקה המובילה לעימוד ולספק לכן כלים מעשיים שיאפשרו לכם לבצע עבודות גרפיות ברמה גבוהה להשתלב במקומות עבודה רבים.

איזו תוכנת גרפיקה כדאי ללמוד?

נכון להיום, תוכנות גרפיקה ותוכנות לעיצוב גרפי חיוניות לכל אחת שמעוניינת להשתלב בהצלחה בתחום העיצוב האינטראקטיבי, עיצוב גרפי, תקשורת חזותית, צילום ועוד.

מתלבטת איזו תוכנה גרפית ללמוד? לכל תוכנה יש פונקציות ויכולות שאין לאחרות. לכן, אם את רוצה לעצב גרפית, חשוב שתדעי להשתמש בכל התוכנות לעיצוב גרפי הנזכרות לעיל ובפרט שבהרבה עבודות בענף העיצוב הגרפי משתמשים בו זמנית בכל התוכנות הנ"ל כדי לקבל תוצאה מקצועית.

חשוב שתדעי! כל התוכנות הגרפיות נלמדות במסגרת קורס גרפיקה ממוחשבת. אז אם את רוצה ללמוד את כולן בשילוב יסודות העיצוב הגרפי  ולהפיק דברים ברמה של גרפיקאית מקצועית, הצטרפי ללימודי גרפיקה ממוחשבת במכללת אימג' ותוך זמן קצר תוכלי להשתלב בשוק העבודה כגרפיקאית מקצועית. את מוזמנת להכנס לגלריה של קורס גרפיקה ממוחשבת ולהתרשם אלו דברים נפלאים אפשר להפיק משימוש בתוכנות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: