תקשורת חזותית – הכל על לימודי תקשורת חזותית

תקשורת חזותית מה זה

מה זה תקשורת חזותית?

תארו לעצמכם שני אנשים נכנסים למוזיאון. הם מגיעים לאגף האומנות. מולם מתנוסס קנבס ענק, משתרע ע"פ מטרים רבים, משוח במשיכות מכחול עזות. אבסטרקט בהתגלמותו. הראשון, עומד נפעם, כולו מתרגש מגודל היצירה ומשמעותה הנשגבה. השני, מעיף מבט מהיר, ותוהה מדוע לא תלו את יצירת בנו בן השלוש במוזיאון במקום זו הנוכחית. אומנות. מושג הנתון לויכוח: כן יפה, לא יפה, כן ברור, לא ברור, וכדו'. אין זה גורע ממעמד האמן, הוא יצר, הוא הביע. הוא העביר את המסר האישי שלו, לאינדיבידואלים. מי שמתחבר לזה, מוזמן, מי שלא, עובר הלאה.

בתקשורת חזותית לעומת זאת, מדובר בהעברת מסר אחד, לקהל יעד שלם. מאחר ופלטפורמה זו עולה כסף, בין אם זו מודעה בעיתון ובין אם זה פרוספקט או קטלוג או כל מוצר פרסומי שיווקי אחר- כאן אנו לא יכולים להרשות לעצמנו שרק מי שאוהב או מתחבר למסר יקרא אותו. אחד הדברים הראשונים שנלמדים בלימודי תקשורת חזותית, שעיקר עבודת המעצב היא לדאוג לכך, שהמסר יועבר באופן הברור, הקליט, והמהיר ביותר לקהל יעד שלם. לצורך כך, ישנם דברים רבים שעליו לחקור ולדעת לפני שהוא פונה לעצב גרפית את המסר.

לימודי תקשורת חזותית

לימודי תקשורת חזותית אלו מקצועות העוסקים בשילוב של טקסט עם תמונה לשם העברת מסר לקהל מטרה, ובתור שכזה הוא חלק מהתקשורת החזותית. הבולט ביותר בתחום לימודי התקשורת החזותית, הוא תחום העיצוב הגרפי הבא לידי ביטוי בעיצוב של מגזינים, עלונים, ספרים, כתבי עת, עיצוב אריזות, כרזות, פרסום, שילוט, עימוד ועיצוב אתרי אינטרנט.

בשלבים הבאים ניתן אף לעצב ממשקים, מערכות מידע ואנימציה. מעצבים רבים עוסקים בפועל הן בתחומי העיצוב לעולם הדפוס והן בעיצוב לממשק הורטואלי.  תקשורת חזותית הוא תחום רלוונטי ומהותי מאוד כיום. באמצעות התקשורת החזותית ניתן להעביר מסרים שונים ומגוונים. ידוע שתחום הנראות החיצונית של כל דבר ודבר, משפיע באופן מהותי ומשמעותי על האופן בו הוא נתפס. לכן, אם את מרגישה שיש לך כשרון , רעיונות מקוריים ויצירתיות בתחום התקשורת החזותית, כדאי מאוד שתפני ללמוד את אחד התחומים הקשורים לפן התקשורת החזותית, באופן מקצועי יותר.

שער הכניסה ללימודי תקשורת חזותית

לימודי גרפיקה ממוחשבת הם שער הכניסה לעולם היצירתי והמרתק של לימודי תקשורת חזותית- הכולל את עולם הפרסום, ההוצאה לאור והמדיה הדיגיטלית שרק דרכם אפשר להגיע אל התודעה והשיח הציבורי ולהשפיע על אנשים לרכוש מוצרים, שירותים ודברים שונים אחרים.

אם את כשרונית, יצירתית, בעלת דמיון ורוצה ללמוד מקצוע ריווחי ומבוקש, כדאי מאוד שתבחרי במקום הנכון להתמקצע בתחום. אימאג'- מכללה לנשים לעיצוב גרפי, שמה דגש על התמקצעות ברמת המקסימום בכל תחומי התקשורת החזותית, תוך שמירה על ערכים חשובים לאורך הלימודים. 

עוד על עולם התקשורת חזותית

תקשורת חזותית היא כאמור, תחום אשר כולל בתוכו בעיקר את עולם העיצוב הגרפי.  ניתן לומר שתקשורת חזותית משפיעה על רמת התת מודע של האדם באופן משמעותי יותר, מאשר האופן שבו משפיעות מילים הנאמרות בדיבור. לכן, כיום בוחרים לפרסם כל דבר באמצעות איורים רלוונטיים, בכדי להמחיש ברמת המקסימום את מהותו.  באמצעות תקשורת חזותית כל מידע מגיע לעין, והעין מפרשת אותו לרמת השכל והרגש ובאמצעות גירויים חזותיים, ניתן לחדור לתודעתו של כל אדם ולשנות אותה לחלוטין. תחומי התקשורת החזותית כוללים את הגרפיקה הממוחשבת, עיצוב גרפי, איורים עבור כרזות, ספרים, מודעות ועוד. אין ספק שמי שמרגיש שיש לו כשרון דווקא בתחום הנוכחי, חייב לבחור להתמקצע בו באופן מהותי ולעסוק בו באופן מקצועי ואיכותי.

לימודי תקשורת חזותית במכללת אימג'

אם תחום התקשורת החזותית מעניין אותך ואת רוצה להפוך אותו למקצוע מכניס, כדאי שתכנסי לדפי הקורסים השונים של מכללת אימג' ותקראי איך תוכלי כאן לרכוש את הידע הרלוונטי ביותר בתחום ברמה גבוהה  ובנוחות אידיאלית. התחום הכי ריווחי בעולם התקשורת החזותית הם לימודי גרפיקה ולימודי עיצוב גרפי. אך גם לימודי ציור, איור דיגיטלי וקורס צילום מקנים לך מקצוע מכניס. המכנה המשותף לכולם- מקצועות מעניינים הנותנים ללומד חדוות יצירה וסיפוק עצמי.  מכללת אימג' היא המכללה הרלוונטית ביותר עבור בנות אשר חשות צורך להתפתח בתחומי התקשורת החזותית ולצאת לעבוד בתחום בסופם של הלימודים. אם את מרגישה שאת מעוניינת להביע את עצמך בתחום התקשורת החזותית ולעסוק בו, בחרי במכללת אימג' עבור לימודי תקשורת חזותית. לא משנה איזה  מסלול תבחרי- את תהני ולא תתחרטי. אימאג'- לבחור במקום הנכון עבורך עבור לימודי תקשורת חזותית, לימודי גרפיקה ממוחשבת ולימודי עיצוב גרפי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: