תוכנות לגרפיקה

תוכנות לגרפיקה

תוכנות גרפיקה כוללות כמה וכמה תוכנות כאשר כיום נעשה שימוש בעיקר בתוכנות אדובי. מדובר בתוכנת פוטושופ, וכן תוכנת אילוסטרייטור ואינדיזיין. למעשה שלושת התוכנות הללו הן התוכנות אשר עליהם עומד היום כל עולם העיצוב. זה כולל עיצוב ועיבוד תמונות לכל צורך שהוא, מיתוג ועיצוב אריזות של מוצרים, עריכת עיתונים ועיצובם ועוד. לימוד מעמיק של כל התוכנות הללו פותח את השער לעולם העיצוב הדיגיטלי כאשר אפשר להתפרנס בכבוד מעבודה בתחום המבוקש כל כך היום.

אמנם אפשר ללמוד כל תוכנה בנפרד, אך בקורס גרפיקה ממוחשבת ניתן ללמוד את כל התוכנות אחת אחרי השניה ולתרגל עבודה בכמה תוכנות בו זמנית. יתרון נוסף בלימוד התוכנות בקורס גרפיקה ממוחשבת, הוא שלומדים במקביל את יסודות העיצוב. התוכנות הן כלי עבודה של הגרפיקאי וכדי ליצור ולעצב בצורה מקצועית ומדוייקת, יש ללמוד את שפת התקשורת החזותית וזה עושים ביסודות העיצוב. כלי העיצוב כמו קומפוזיציה, חלל וצורה, שימוש בצבעוניות המשרתת את העיצוב, טיפוגרפיה, רעיונאות ויצירתיות מפתיעה ועוד- כל אלה הם הלב של המקצוע. אחרי שלומדים אותם- או אז, אפשר ליצור דברים מקצועיים באמצעות התוכנות.

תוכנות לגרפיקה ממוחשבת

העולם שלנו היום כולל הרבה מאוד גרפיקה ועיצובים דיגיטליים. זה מתחיל במדיה הכתובה- עיתונות בעיקר. זה כולל גם את אריזות המוצרים, כרטיסי הביקור וכמובן גם ספרים, כריכות ועוד.

למעשה בכל תחום ובכל מקום עבודה או בית עסק יש צורך בעבודות גרפיות. בכל בית ספר יש צורך במעצבת גרפית וכל צלם זקוק לגרפיקאי שיערוך עבורו את התמונות. בכל מערכת עיתונות ישנה גרפיקאיות וכדי לבנות אתר יש גם כן צורך בעיצוב גרפי ל- web. למעשה כל מודעת רחוב וכל פלאייר מעוצב על ידי גרפיקאי ומאחורי כל אחד מהם עומד איש מקצוע שלמד והתמקצע בתחום.

מה מאפשרת לנו כל אחת מאותן תוכנות גרפיקה? במאמר שלפנינו נלמד להכיר מעט את שלושת התוכנות הללו כדי להבין מה תורמת לנו כל אחת מהן.

תוכנות גרפיקה אדובי – נעים להכיר!

פוטושופ היא התוכנה הגרפית הפופולארית ביותר וכיום כמעט ואין מקום בעולם שם לא מכירים ועושים שימוש בתוכנה המפותחת. באמצעות התוכנה ניתן לבצע כמעט כל עיצוב גרפי שרק יעלה על הדעת. ניתן לארגן ולערוך בה תמונות, לשלב בין תמונות, לנקות אותן, להוסיף להן מלל, להשתמש במברשות ובקיצור – לעשות מהתמונות שלנו בדיוק מה שאנחנו רוצים תוך שליטה מלאה על הצבעים, על הרקעים ועל כל מה שיש בתמונה.

רבים רואים בתוכנה קסם של ממש כאשר עם ידע יסודי בתוכנה והכירות מעמיקה עם הכלים אותם היא מציעה אפשר אכן ליצור פלאות ולייצר כמעט יש מאין והכול באופן קליל ופשוט! כדי לראות אלו דברים נפלאים אפשר ליצור בתוכנה, כנסו לגלריית קורס גרפיקה ממוחשבת וכן בקרו בדף קורס פוטושופ.

אדובי אילוסטרייטור – תוכנה וקטורית למגוון שימושים

אילוסטרייטור זוהי תוכנת גרפיקה וקטורית המאפשרת ליצור איורים על פלטפורמה דיגיטלית ולשלב אותם יחד עם יתר התוכנות. כן, אפשר ממש לצייר דברים יפים. לעיתים קרובות, הגרפיקאי צריך להוסיף איזה אייקון או איור שעוזר לו להשלים את העיצוב. במקרה כזה, אילוסטרייטור נותנת כלים מגוונים להוספת ועיבוד איורים גם אם הגרפיקאי לא למד איור מימיו. זוהי תוכנה מתקדמת המאפשרת עבודה על תמונות קיימות וגם על איור או ציור מאפס. הממשק מאפשר ציור קווים במגוון סגנונות, שינויי צבעים, הוספת טקסטים, תוך שימוש בשכבות – שזוהי אחת הטכניקות המפורסמות של אדובי בכל התוכנות שלה. אחת האיכויות המשמעותיות של תוכנת גרפיקה זו האפשרות לשנות את גודל התמונות תוך שמירה על כל האלמנטים באיכות גבוהה. למעשה רוב הפלאיירים שאנחנו רואים היום ברחוב נוצרים בתוכנת אילוסטרייטור.

אדובי אינדיזיין –תוכנות גרפיקה מתקדמות לעימוד

אינדיזיין היא תוכנת גרפיקה מתקדמת שנועדה בעיקר לעימוד. כשיש הרבה טקסטים כמו בחוברות, עיתונים וכו'- יש לעמד את זה בצורה מאוד מסודרת וקריאה כדי שהעיניים לא יתעייפו ויהיה נעים לקורה להמשיך ולסיים את הקריאה. למעשה זוהי תוכנת הוצאה לאור אשר באמצעותה ניתן לעצב חוברות, קטלוגים, עיתונים וכל מה שאמור לכלול טקסטים בשילוב תמונות, איורים וכדומה. היכולות של התוכנה גבוהות מאוד וניתן להגיע לביצועים מדהימים בעזרתה. בין התכונות הבולטות של התוכנה אפשר למנות את האפשרות של יבוא מלל שנוצרו בתוכנות אחרות ישירות אל תוכנת אינדיזיין. ניתן לייבא טבלאות אשר נוצרו בתוכנות עריכה אחרות כמו כן ניתן ליצור טבלאות בתוכנת אינדיזיין עצמה. אפשר גם לייבא תמונות אל התוכנה ולבצע בה שינויים או פעולות גרפיות מתקדמות בהתאם לצורך.

לימוד יסודי של תוכנות לגרפיקה פותחת לך שערים

מכללת אימאג' מציעה לכל הרואה את עצמה מתאימה לעולם העיצוב, ללמוד לעומק את תוכנות הגרפיקה הפופולאריות ולהכיר עולם חדש של עיצוב עם כלים מקצועיים ומהירים במיוחד.

במכללת אימאג' שמים דגש על לימוד מעשי, לימוד שיפתח שערים לתעסוקה בתחומים הנלמדים.

במכללה לא רק לומדים תוכנות גרפיקה. במהלך הקורסים נעשית גם עבודה מעשית בשטח של התנסות מול מעסיקים שונים הזקוקים לעבודות גרפיות שונות, כך שהתלמידות נחשפות כבר משלב מוקדם לעולם העיצוב באופן הכי מעשי שיכול להיות.

אז אם גם את יצירתית- מקומך אתנו. בקורסים שלנו תקבלי את כל הכלים הכי מקצועיים שמציע היום עולם העיצוב. תגלי עולם שלם של אפשרויות חדשות, להתמקצע ולהתפרנס בכבוד!

בתוכנות גרפיקה ידע שווה כסף

קורס עיצוב גרפי קצר לוקח בחשבון את ההתפתחות הטכנולוגית כיום עם כל הפיתוחים והשכלולים בכל התחומים בעידן האינטרנט והטלפונים החכמים.

המינוף של כל עולם המיתוג והפרסום פותח שער רחב לכל מי שעוסק בתחום העיצוב הגרפי. הוא מזמין את כל מי שמבין והתמקצע בתחום של עיצוב גרפי להכנס לתוכו ולהרוויח היטב בנישה המתאימה לו: בין אם זה ענף הפרסום, ענפי המיתוג השונים, עבודה בבתי דפוס ומערכות עיתונים, חנויות וסטודיו לצילום, מגזינים ואפילו בחברות הייטק.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: