לימוד ציור פנים – כל כך כיף כשמצליחים!

לימוד ציור פנים – כל כך כיף כשמצליחים!

גם אם אינכן התנסיתן מעולם עם ציור פנים, במאמר הבא נעזור לכן לקפוץ למים שכן כמו כל סוג ציור אחר שקשה לבצע בתחילה כך גם בציורי פנים ועם חלוף הזמן וצבירת הניסיון בתחום יהיה ניתן לראות שיפור בביצועים.

רשימת ציוד לציור פנים

כדי שתוכלו לצייר את הפנים באופן המדויק ביותר שניתן תצטרכו להצטייד בחומרים המתאימים, חומרים אלו הינם: נייר מקופל, חודים, סרגל, מחק עיפרון, מחק גדול, עיפרון HB שמיועד לחלק של צבעי הבסיס, עיפרון חודים 0.5 יחד עם עופרת 2H – עבור הציור עצמו ולצורך הדגשת הקווים ועיפרון חודים 0.7 יחד עם עופרת 2B – לצורך יצירת הצללות בציור.

לימוד ציור פנים: חוקים ליצירת ציור פנים

לפני שתתחילו לצייר יהיה עליכן להכיר שלושה חוקים חשובים, הקפדה על החוקים הללו תאפשר לכן ליצור ציור נכון ומדויק יותר כך שהוא יהיה דומה לאדם שיושב מולכן. להלן שלושת החוקים החשובים:

1. יצירת פרספקטיבה ופרופורציות נכונות

2. רישום קווי מתאר מדויקים

3. יצירה של צלליות מדויקות.

כעת, שבו קרוב אל האדם שאתן מציירות – המרחק המומלץ הוא בסביבות 100 ס"מ. לאחר שתתמקמו החלו לבחון את האדם שנמצא מולכן – האם העיניים שלו קרובות זו לזו או רחוקות, האם פיו רחב או צר, מהו גובה העיניים שלו והיכן נמצאת קצה האוזן – כך עשו בנוגע לכל שאר אברי הפנים. כדי להיות מדויקות מדדו את הפנים גם באמצעות סרגל, יתכן שהמוח ינסה "לחבל" במה שהעין שלכן תראה, לשם כך יהיה עליכן "להשתיק" אותו ולבטוח בעיניים.

הגיע הזמן לצאת לדרך – 9 שלבים לציור פנים

1. הניחו את הנייר, הסרגל והעפרונות וציירו את המבנה של הפנים.

2. חלקו את הפנים לצורך קביעת הפרופורציות. ציירו קו אמצעי שחוצה את הפנים. אחר כך חצו את הפנים שוב בחלק התחתון.

3. חלקו את החצי התחתון שוב, הקו יסמן את הבסיס של האף.

4. חלקו את הרבע התחתון של הפנים וציירו את השפתיים.

5. ציירו שני עיגולים בקו האמצעי שסומן בפנים, לאחר מכן ציירו גבות ועפעפיים

6. ציירו את העיניים וצרו להן הצללה

7. ציירו את המסגרת של האוזן בצורה קווית ולאחר מכן הוסיפו את הקווים הפנימיים

8. ציירו את הצוואר. שימו לב לחיבור העדין שבין קו הלסת והתחלת הצוואר.

9. סרטטו את קו המצח כך שיהיה ברור היכן נמצא קו השיער. ציירו את השיער ביחד ולא כל שיערה לחוד. בחלקים המוארים הדגישו את הפרטים וצרו הבדלים בין האור והצל.

עוד בנושא

קורס ציור בשמן

לימוד ציור למתחילים

לימוד ציור פנים באופן מקצועי

אם אתן מעוניינות בלימוד ציור פנים, תוכלו להירשם למכללה שלנו – מכללת אימג'. במכללה האיכותית תקבלו שיעורים ממרצות מקצועיות שילמדו אתכן את כל הטכניקות והשיטות העיקריות לציור פנים. התרגולים הרבים, הלימוד התאורטי והמעשי והאווירה הביתית יאפשרו לכן להגיע לתוצאות נפלאות. למידע נוסף על קורס האיור שלנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: