גרפיקאית: יום בעבודתה של בוגרת מכללת אימג'

גרפיקאית

במכללת אימג' אנחנו תמיד שמחים לספק ייעוץ לימודים מקדים טרם הרישום לאחד ממסלולי העיצוב שלנו.

בניגוד לדעה הרווחת, ייעוץ לימודים איננו בהכרח מתייחס דווקא לאיזה מסלול נבחר, כי אם לשאלות בדמות כיצד הדברים נראים בפועל.

אנחנו בהחלט מסכימים שכאשר שומעים את המילה גרפיקאית, איננו בהכרח יכולים לדמיין באופן מדויק את סל המשימות, האתגרים או תחושת הסיפוק שמאפיינים את המקצוע, ובדיוק מסיבה זו ערכנו עבורך את הסקירה הבאה.

מאחלים קריאה מהנה ומועילה 🙂

מעצבת גרפית: להפוך חלום למציאות

עם הרישום לקורס עיצוב גרפי של מכללת אימג', אינך רוכשת רק כלים מעשיים על תוכנות גרפיות דוגמת פוטושופ, אילוסטרייטור ויתר המוצרים של אדובי. מטרתנו היא לתת לך את היכולת לקבל כל פרויקט, כל דרישה וכל רצון ושאיפה של לקוח ולקוחה, ולהפוך אותה למציאות.

אם תשאלו אותנו, גרפיקאית היא אשת מקצוע שיכולה לקחת כל חלום שיש ללקוח באשר לעסק שלו, להגשים אותו וחשוב מכך להנגיש אותו עבור הקהלים הנכונים.

זה יכול להיות מוצר שהלקוחות רוצים למכור, זה יכול להיות שירות או אפילו רעיון. המטרה שלך היא להיות בתפקיד המתווכת שבין הלקוח לבין הלקוחות שלו.

חיבור בין הקהל לעסק

אם ננסה לפשט את המטרה של כל גרפיקאי, הרי שעלינו להנגיש את המסרים השיווקיים של הלקוחות שלנו בצורה אסתטית ומוכרת.

זה יכול להיות דרך אריזה, מודעה בעיתון, באנר, אתר, מיתוג – מטרתך תהיה לדאוג לחיבור שבין העסק שעבורו את עובדת לבין הקהל שעשוי להיות לקוחותיו הפוטנציאליים.

גרפיקאית היא במקום מסוים מתווכחת; אך כאן לא רק מדובר באדם שמפגיש בין שני צדדים, אלא גם באשת מקצוע שמטרתה היא לחקור היטב את קהל היעד וללכוד את תשומת לבו.

עבודת מחקר מקיפה

איך עושים את זה בפועל? לאורך כל תקופת הלימודים (ושוב, אתן תמיד תהיו מוזמנות להתייעץ איתנו), נלמד איך חוקרים ומבינים א קהל היעד.

גרפיקאית בוגרת מכללת אימג' תלמד ותפעל להבין איך אנשים חושבים, לאיזה צבעים הם נמשכים, איך טיפוגרפיה עובדת, כיצד קומפוזיציה יכולה להשפיע על כל האימפקט על הקהל.

ישנם מוטיבים שמושכים יותר גברים, ומנגד ישנם שמושכים יותר נשים. אם מדובר בעסק שפונה לנוער או ילדים אז הרי שגם כאן אנחנו ניצוק אל תוך הפרויקט שפה גרפית מלאה שמתרגמת את המסרים הוויזואליים לכדי ביצוע עסקה.

אומרים שעבודה בתחום העיצוב הגרפי היא במקום מסוים אמנות. אנחנו בהחלט מסכימים עם האמרה הזו, אך גם רוצים לעמוד על הבדל מהותי שיסביר כיצד תקחי את היכולת האמנותית שלך ותתרגמי אותה לעסק משל עצמך או קריירה כגרפיקאית במגוון בתי סטודיו מובילים בארץ:

  • אמן – אדם שמבטא את עצמו. מטרתו היא להביא את הרגשות והתחושות שלו דרך היצירה.
  • גרפיקאי – אדם מוכשר לא פחות, אך שמטרתו היא להעביר את המסר לקהל. ועל כך נתעכב ונתעמק לכל אורך מסלול הלימודים.

עבודה עם לקוח – כיצד זה נראה בפועל?

ראשית נשמח לציין שעסקים רבים בירושלים ומחוצה לה, מכירים את מכללת אימג' ופונים אליה לקבלת המלצות על בוגרות מסלולי העיצוב. כך שכבר מן הרגע הראשון, נעשה את מירב המאמצים כדי לאפשר לכן כניסה מוצלחת לשוק העבודה.

עתה, לקוח התקשר והוא רוצה להבין איך מתחילים – נשמע קצת מפחיד, נכון? מטרתנו היא שתדעי בביטחון ובמקצועיות כיצד לנהל את הפרויקט וכיצד להוביל אותו אל עבר המטרה.

שלב א': הכל מתחיל בבריפ ראשוני

זה שלב שאנחנו אוהבים לכנות אותו בתור שלב ה"מה" – מה אתה רוצה, מי אתה.

פעמים רבות הלקוחות שיעבדו מולך כגרפיקאית, לא יהיו בטוחים מה הם רוצים, ולכן השלב הזה יעזור לך וללקוח לדייק עם עצמו.

מי הלקוחות שלך? מה טווח המחירים שלך? למי אתה רוצה להגיע? איך אתה רוצה לפרסם? מה התקציב שעומד לרשותך? הלקוח שיעבוד מולך לא יידע לשאול את השאלות הללו, ואת כאשת מקצוע תדעי להביא את הדברים על דיוקם.

ומה קורה אם מוותרים שלב הבריפ?

אם תשאלו אותנו, זה משול לירייה באפילה. מטרתו של הבריפ היא למנוע מאתנו להיכנס אל תוך מעגל אינסופי של סקיצות. ברגע שסימנו את המטרה והבנו מה אנחנו רוצים, הרי שאנחנו בדרך הנכונה.

גרפיקאית מקצועית קודם כל תעשה את שלב התכנון, תפגוש את הלקוח, תבין ותכיר אותו, תתכנן איתו את המהלכים הנכונים.

שלב ב': שלב השפה

זהו החלק המקצועי.

אחרי שהבנו את העסק, את המטרות שלו ואת הקהלים שלו, עתה נבחר את השפה הגרפית המלאה שתלווה אותנו לכל אורך הפרויקט: איזו טיפוגרפיה נשתמש, האם נשתמש בתמונות? או אולי איורים? שפה בוגרת או שפה ילדותית? שפה עממית או אולי רהוטה?

נסו לרגע לחשוב על מיתוג של בזאר עם שפה רהוטה; וודאי שזה יטעה במקום מסוים את הלקוחות, או לא יעורר את התחושות הנכונות בקהלים הרלוונטיים. בדיוק מכך נבקש להימנע בשלב הבריפ.

אם לצורך הדוגמה אנחנו מדברים על עסק שמטרתו היא לשווק את עצמו בזכות המחירים הזולים, אז הרי שהמיתוג צריך להיות כזה. ואם מדובר בחנות בגדים אופנתיים במחירים שאינם שווים לכל כיס, אז הרי שמיתוג יוקרתי, מראש ישרה את האווירה הנכונה על הקהל הנכון, וכן ימשוך את הקהל הנכון.

אנחנו איתך גם אחרי המסלול

נשמע שיש הרבה אחריות על הכתפיים? אנחנו כאן בשבילך.

זה באמת יכול להישמע מרתיע בהתחלה, אך במכללת אימג' אנחנו דואגים לאווירה משפחתית, וככזאת, אנו מקפידים ללוות ולסייע לכל בוגרות המכללה, ועושים זאת באהבה גדולה.

בוגרות קורס עיצוב גרפי, וכן מגוון המסלולים הנוספים שלנו, מתקשרות אלינו כדי להתייעץ בנושאי תמחור עבודות, סקיצות, התנהלות נכונה והתמודדות עם אתגרים שונים.

בנוסף במסגרת הסטאז' המעשי, אתן מתנהלות 1 על 1 מול לקוח אמתי, ולמעשה קופצות אל המים העמוקים וצוברות ניסיון וביטחון.

רוצה לדעת יותר? השאירי לנו פניה או צרי עמנו קשר טלפוני.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: