למה ללמוד לימודי איור דיגיטלי

למה ללמוד לימודי איור דיגיטלי

שולחן עמוס סקיצות, שרבוטים וקרעי נייר. כתמי דיו וצבע על הידיים, עפרונות בעוביים שונים פזורים בכל מקום, שפופרות צבע אקריליק ומכחולים ממלאים את המגירות, מלאי העטים והטושים זקוק לחידוש עונתי… כל ציירת ומאיירת מכירה את זה.  לאט לאט, כתמי הדיו על האצבעות, דפי הסקיצות הבלתי – נגמרים, והזמן האינסופי המושקע בכל עבודה הלכו ופינו את מקומם לפינת עבודה מסוג אחר לגמרי.

לימודי איור דיגיטלי: רקע

האיור הדיגיטלי הולך ותופס את מקומו של האיור הידני, והוא חלק מתחום רחב של יותר של לימודי גרפיקה ממוחשבת. את תוכנות הציור החובבניות מהעבר החליפה חבילת תוכנות העיצוב והאיור פוטושופ ואילוסטרייטור, אשר הפכו לאורחות רצויות בסטודיו. אך גולת הכותרת – את העכבר, המהווה מחסום עבור היוצר לעבור לעבודה ממוחשבת, החליפו הלוח והעט הגרפיים.

המחשבה להעביר את מוקד עבודת האיור והאמנות אל מסך המחשב מרתיעה אותך? את לא לבד.אמנים רבים, המכירים בכוחו של הכישרון המולד והיד היוצרת נרתעים מן המעבר לטכניקות ממוחשבות וחוששים כי המחשב לא יבטא את יצירתם. הלוח הגרפי, הינו לוח דיגיטלי, המאפשר לצייר ביד חופשית על ידי שימוש בעט דיגיטלית, ובכך האיור ה”ידני” עובר ישירות למסך המחשב ומאפשר עבודה ממוחשבת מדוייקת וגמישה.

לימודי איור – שילוב של אמנות וטכנולוגיה

ואולם, כיום עולם האיור הדיגיטלי מאפשר להנות משני העולמות גם יחד: מצד אחד חופש מוחלט ליד היוצרת – באמצעות השימוש בעט הדיגיטאלית, ומצד שני מגוון טכניקות איור שונות שניתן לבצע בתוכנות הגרפיות. את בודאי שואלת את עצמך- מה זה לוח גרפי? והאם באמת הוא כל כך משמעותי? אז קצת עובדות על הלוח והעט הגרפיים: ערכת הוואקום (זהו שם החברה) כוללת עט ומשטח. העט הגרפי מותאם באופן המקסימלי בכדי לתת תחושה אותנטית של ציור חופשי.

הוא מותאם לאחיזה נוחה ובעל משקל קל ביותר.

המשטח עליו נע העט מצופה בציפוי מט הנותן תחושה של ציור על דף נייר (ולא משטח פלסטי למשל). ישנם מספר סוגי וואקומים, כאשר ההבדל העיקרי בינהם הוא מידת הרגישות של המשטח ללחץ היד האוחזת בעט. מידת הרגישות קובעת את איכות ואותנטיות הציור העובר מיד האמן אל מסך המחשב. הבדל ניכר נוסף בין הוואקומים השונים, הוא גודל המשטח. ישנם משטחים קטנים, בינוניים וגדולים.הבחירה בלוח בגודל מסוים היא לפי הרגלי העבודה של המשתמש. בסופו של דבר, נמצא כי הגודל הבינוני הוא הנמכר ביותר, כנראה משיקולי מחיר. כשתעבדי עם עט הוואקום, תוכלי להתנסות בחוויה אמיתית של ציור, עם חופש מוחלט ואפשרויות בלתי מוגבלות לעיבוד של האיור באמצעות המחשב.

קורס איור דיגיטלי מאפשר לך לבטא יכולות ציור גבוהות

תלמדי לעשות שימוש מושכל במחשב, ובכך לבטא יכולות ציור גבוהות, בטכניקות מגוונות, מהירות ויעילות. קורס איור דיגיטלי פותח כמעט אינסוף אפשרויות לעיבוד האיור ושידרוגו, ולמרבה האירוניה אף מביא אמנים רבים להתנסות בטכניקות שלא הכירו או שלא שלטו בהן דווקא מהתחום של לימודי איור ידני. למשל: רכישת יכולת רישום ריאליסטי או יצירת הדמיות תוך שימוש במברשות וכלים ליצירת הצללות ונפחים.

עוד דוגמא – טכניקת הקולאז’ ועבודה בשכבות ובמרקמים שונים. מאחר ומדובר בעבודה ולא תחביב בלבד, חייבים לשמור על יעילות.השימוש במחשב מקצר משמעותית את תהליך העבודה. הוא מאפשר תיקונים וגמישות רבה יותר מול הלקוח ודרישותיו. התוכנות מאפשרות עבודה בשכבות שונות, וניתן לייצר איור בעל מראה שונה לחלוטין, אך ורק באמצעות שינוי בשכבה מסוימת, מבלי ליצור איור חדש.

ולסיום – מילה אישית על לימודי איור דיגיטלי

"מילדותי המוקדמת אני זוכרת את עצמי כציירת של הגן, הכיתה, התיכון, זו שעושה את התפאורות, הכרזות וכרטיסי הברכה… כשבגרתי, לא ידעתי שהתחביב הזה יכול להפוך למקצוע. אמנם בצעתי עבודות איור עבור לקוחות פרטיים ועיתונים, אך תמיד היה זה במחיר לא משתלם- שעות עבודה רבות ותגמול שאינו משקף את הזמן ומידת ההשקעה. אפילו ראיתי במחשב ובעכבר מעין איום על יכולת הביטוי של היד המציירת.השינוי הגיע כשמצאתי את הדרך להעביר את הכישרון באופן הכי אמיתי ואמין אל המסך. בהתבסס על מה שלמדתי בציור, למדתי עיצוב ובהמשך גם תוכנות, פיתחתי תפיסה עיצובית אומנותית ולמדתי איך לחבר באופן מקצועי את הידע האומנותי עם הידע הטכנולוגי."

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: