קורס עיצוב גרפי בסיסי למתחילים: מה כולל התחום של עיצוב גרפי

קורס עיצוב גרפי בסיסי למתחילים: מה כולל התחום של עיצוב גרפי

מידע מקדים על התחום של עיצוב גרפי

לפני שנדבר על מה לומדים בקורס עיצוב גרפי למתחילים, בואו נדבר קצת על התחום של עיצוב גרפי. מדובר בתחום רחב, הכולל בתוכו מגוון של תחומי יצירה ועיצוב. המעצב הגרפי אחראי על התדמית והנראות של העסק או המוצר. זה מתחיל באסטרטגיה המגדירה את מהות העסק- מה המטרות שלנו, מה אנו רוצים למכור, מה מבדיל אותנו מאחרים (היתרונות של הלקוח שלנו), איך אנו רוצים להצטייר בעיני הקהל אליו אנו פונים. אחר כך, חושבים על הקונספט (הרעיון והמסר) והתדמית אותה אנו רוצים ליצור. בשלב הבא, על המעצב לתרגם את זה לנראות על ידי עיצוב לוגו, בחירת טיפוגרפיה המשרתת את המסר, צבעוניות מתאימה למסר, בחירת ויזו'אל והחלטה על פורמט מתאים (מודעה, פרוספקט, כרזה וכדומה). במאמר מהו עיצוב גרפי תוכלו לקבל מידע נוסף על ענף העיצוב הגרפי. אנו ממליצים לכם לקרוא גם על מהי חשיבה גרפית שם תפגשו את מרכיבי השפה החזותית ותכירו יותר את עולמה של המעצבת הגרפית.

קורס עיצוב גרפי למתחילים

כיום, רבים מהמעצבים הגרפיים נדרשים לשלוט בידע תאורטי רחב הכולל מגוון טכניקות בעיצוב ובמקביל בידע מעשי בתוכנות הגרפיות. לימודי העיצוב גרפי כוללים בתוכם את שני המישורים במקביל, הן התיאורטי והן המעשי. שני התחומים משתלבים זה בזה ולרוב, נלמדים במקביל בקורסי גרפיקה ממוחשבת. הגרפיקה הממוחשבת, כוללת את הלימוד המעשי והטכני בשלושה קורסי משנה: קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטור, וקורס אינדיזיין. כמו כן, לומדים הגשה לדפוס – כיצד לסגור את הקבצים בצורה נכונה כך שהמוצר המודפס יצא כפי שרצינו. העיצוב הגרפי כולל את הלימוד התיאורטי של יסודות העיצוב: קומפוזיציה, תורת הצבעים, טיפוגרפיה (תורת האותיות), חלל וצורה ועוד.

תיק העבודות הנבנה במהלך הלימודים מוצג לאחר מכן בפני המעסיקים הפוטנציאליים ומהווה את כרטיס הכניסה שלכם לעולם העיצוב. קורס עיצוב גרפי בסיסי יסייע לכם להיכנס אל התחום צעד אחר צעד בדרך להיות מעצבת גרפית מן המניין.

מה ההבדל בין קורס גרפיקה בסיסי לבין קורס שמתמחה בעיצוב גרפי

בקורס גרפיקה ממוחשבת בסיסי או כפי שמכנים אותו אחרים: קורס עיצוב גרפי בסיסי, לומדים בעיקר את החלק הטכני של התחום- שימוש מקצועי בתוכנות הגרפיות וכן את יסודות העיצוב. בוגרי קורסים אלה נקראים "ביצועיסטים", ומתקבלים לעבודה בדר"כ בעבודות פשוטות שדורשות בעיקר מיומנות טכנית ופחות שליטה בעיצוב ברמה מתקדמת. בוגרי קורס עיצוב גרפי למתחילים יעבדו בדרך כלל בבתי דפוס, חנויות פוטו, עיתונים שכונתיים וחנויות מזכרות. אתם בטח שואלים: אז איך מגיעים למקומות המובילים כמו משרדי פרסום, מערכות עיתונים ומגזינים או עמותות וארגונים גדולים?

קורס עיצוב גרפי למתקדמות- זו התשובה

בקורס עיצוב גרפי למתקדמות, להבדיל מקורס עיצוב גרפי למתחילות, מעמיקים בעולם העיצוב הגרפי ולומדים אותו ברמה אקדמית. עיצוב הגרפי הינו כל התחום התיאורטי של "איך עושים את זה נכון", וכולל בתוכו הבנה עמוקה של השפעת הצורה, הצבע והמרקם על המסר אותו קולט הצופה, איך מעבירים מסרים בצורה נכונה מבחינה שיווקית (ולא רק שייראה יפה אלא שיעבוד נכון), איך לתכנן את העבודה העיצובית, איך לעבוד עם בריף, מהשלב של הקונספט (הרעיון) ועד שלב הסקיצות המוכנות להגשה ללקוח. בנוסף, המעצב לומד תהליכי עבודה מורכבים, איך להגיע להפקה עיצובית מושלמת ואיך לנהל את הלקוחות בצורה מקצועית וחכמה.לכן כל כך חשוב להמשיך אחרי קורס גרפיקה ממוחשבת לקורס עיצוב גרפי למתקדמים כדי להפוך מגרפיקאי ביצועיסט למעצב גרפי בעל יכולות גבוהות.

איך מתחילים לעבוד עם לקוח בסיום קורס עיצוב גרפי למתחילים?

סביר להניח שלאחר סיום הקורס, במקביל לחיפוש עבודה כשכיר, יתחילו להגיע אליכם לקוחות פרטיים. בשלב זה, נסביר איך לעבוד נכון עם הלקוח כך שהעבודה שלנו כגרפיקאים תצא לשביעות רצונו.

בקורס עיצוב גרפי בסיסי לא תמיד מדברים על איך עובדים עם לקוחות. אחד הדברים הראשונים זה איסוף מידע: פנה אליכם לקוח. יופי! לאחר שיחה ראשונה איתו והבנה מה הוא רוצה שיעצבו לו, שבו רגע עם דף ועט. המחשבה שלנו עובדת וזורמת הרבה יותר טוב על הנייר מאשר מול מחשב. רשמו: שם העסק, מהות העסק, מי קהל המטרה, טווח מחירים (יקר, זול, ממוצע). מיקום (עיר, פרבר, יישוב), סגנון ומהות. אם חסר לכם מידע, הכתובת היא הלקוח. חלק גדול מהלקוחות לא ממש מגובשים על עצמם בשלב הזה ולא תמיד יש להם את כל התשובות לכל השאלות ועלולים לומר לכם "תזרמו". הבעיה היא שאי אפשר לעצב לוגו בצורה מקצועית ללא הידע המקדים שמייצר אח"כ את הבריף שלנו. כך שמאד לא מומלץ להתחיל לעבוד לפני שהלקוח שלנו מספק תשובות לכל השאלות, ייקח כמה זמן שייקח. שלחו אותו לעשות ש"ב ואז תתחילו לעצב. במידה ותתחילו לעצב לפני שיהיה לכם את כל המידע, רוב הסיכויים שהלקוח יתגבש תוך כדי הליכה, על חשבונכם… (ולא תקבלו שכר על כל הניסוי והתעיה האלו וזמן יקר ילך לאיבוד!). טיפים חשובים אלה לא מדוברים בקורס עיצוב גרפי למתחילות משום שפעמים רבות המרצים חושבים שבלאו הכי רוב התלמידים ילכו לעבוד כשכירים.

למדתם קורס עיצוב גרפי בסיסי ואתם רוצים לדעת גם לנהל לקוחות? המשיכו לקרוא

לאחר שיש לכם את כל המידע הנדרש כפי שתארנו לעיל, אספו מקורות השראה. תמונות, מקומות או אירועים שקשורים, חפשו כמה שיותר מידע אודות התחום או המוצר בגוגל, ואספו הכל למקום אחד. אם העסק קיים, גשו לשם (במידה וזה מעש) והתרשמו מהאוירה, הסגנון ומה שעומד שם באוויר. ביקור כזה יכול לתת לכם המון חומר למחשבה וכיוון לעיצוב אח"כ. בנוסף, כדאי מאד לאסוף עבודות עיצוב הקשורות לנושא בו אתם עוסקים ולכדו את תשומת ליבכם. תוכלו לקבל מהם השראה, רעיונות וכיוון כללי. מקורות השראה טובים הינם ערובה לעבודה מוצלחת!

קורס עיצוב גרפי למתחילים- המתחרים

כשאנו אומרים לתלמידות קורס עיצוב גרפי למתחילים ללכת לבדוק מה קורה אצל המתחרים, אנו לא מתכוונים לבתי ספר או מכללות שמתחרים בנו. אנו מתכוונים שאם לקוח הזמין אצלם עבודה, חשוב ללכת אל המתחרים שלו וללמוד את השוק היטב. מי המתחרים שלו ומה הניראות שלכם. לא הייתם רוצים להשקיע שעות בעיצוב ולגלות אח"כ שזה יצא דומה מאד למתחרה הראשי של הלקוח שלכם!

השלב הבא- התחילו בסקיצות: כדאי בשלב הזה לעבוד באופן חופשי על הנייר. כיוון של צורות, רעיונות לשילוב אותיות, טיפוגרפיה עם צורה, רק טיפוגרפיה (לוגוטייפ), שימוש באלמנט מעולם התוכן של המוצר/ העסק בתוך הלוגו וכן על זה הדרך.

יישום החלק המעשי של קורס עיצוב גרפי למתחילים

עתה הגיע הרגע ליישם כל מה שלמדתם בחלק המעשי של קורס עיצוב גרפי למתחילים: ביצוע במחשב וליטושים: עתה הגיע השלב של  ביצוע מעשי בתוכנות, ליטושים, הלוך ושוב מול הלקוח עד שתגיעו לטיוטה מוסכמת.  קחו בחשבון שעיצוב לוגו מקצועי או מודעה טובה לוקח זמן במיוחד למי שסיים רק לאחרונה קורס עיצוב גרפי בסיסי. אלה דברים שמתבשלים בהדרגה ולא קורים בזבנג וגמרנו.

מחפשת קורס עיצוב גרפי בסיסי או קורס עיצוב גרפי למתחילים? את מוזמנת להצטרף למאות תלמידות שלמדו במכללת אימג' קורס גרפיקה ממוחשבת וכן קורס עיצוב גרפי ויצאו בהצלחה לשוק העבודה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: