איך תהפכו את התחביב למקצוע?

את המקצוע הבא לא תרצו לפספס

עולם הצילום עובר שינויים רבים בשנים האחרונות בעיקר בגלל ההתפתחות הטכנולוגית אך גם בגלל האינטרנט המהיר, הרשתות החברתיות, ובמיוחד האינסטגרם, וגם מחירי המצלמות הוזלו באופן משמעותי. בעבר הלא רחוק רבים צילמו כתחביב בשעות הפנאי, הם רכשו מצלמה משוכללת ויקרה, עדשות, חצובה וציוד נוסף, אך רק מעטים מחובבי הצילום לקחו את ההובי צעד קדימה והפכו אותו גם למקצוע העיקרי שלהם.

למעשה, רבים מחובבי היום היו שמחים להפוך את התחביב שלהם למקצוע. כדי להגשים חלום ולעבוד כצלם מקצועי יש ללמוד את הנושא לעומק, לשלוט במצלמות שונות ולרכוש ידע גם בתוכנות גרפיות כמו פוטושופ כדי לערוך את התמונות וללטש אותן. הגשמת החלום והמעבר ממעמד של חובב צילום לצלם מקצועי מחייב אתכם ללמוד קורסים מקצועיים המיועדים לצלמים מתחילים ומתקדמים.

מסלול לימודים מקצועי

חובבי צילום לרוב יסתפקו בקורס יסודות הצילום המקנה להם ידע בסיסי, הכרות עם המושגים מעולם הצילום, הכרות עם מבנה המצלמה ורכיביה ושיטות צילום קלאסיות. כדי להשתתף בקורס הבסיסי יש לרכוש מצלמה דיגיטלית איכותית, בדרך כלל מצלמת DSLR של אחד המותגים המוכרים בענף. קורס בסיסי מיועד לחובבי צילום ולצלמים מתחילים, מטרת הקורס להקנות את הבסיס, לכן מסלול הלימודים כולל ידע תיאורטי ותרגול מעשי בכיתות הלימוד ומחוץ לבית הספר.

מי שמתכנן לקחת את התחביב שלו צעד קדימה ולהתמקצע בעולם הצילום חייב להשקיע את כל כולו בעולם המרתק המתגלה בפניו. מעבר להשקעה בציוד מתקדם ואיכותי חשוב ללמוד קורסים נוספים כדי לרכוש ידע מעמיק יותר, להתנסות בטכניקות צילום מתקדמות ועל מנת לתרגל תחת עיניו של צלם מקצועי ומיומן.

מסלול לימודי צילום מקצועי נועד להכשיר את הדור הבא של הצלמים בישראל, זהו קורס ארוך יחסית הנמשך 11 חודשים ובו המשתתפים מפתחים שפה צילומי אישית, מקורית וייחודית. כמו כן, התלמידים בקורס המקצועי לומדים כיצד לנהל סטודיו, להפיק צילומי אופנה מרשימים כמו במגזינים המובילים, לעבד וללטש תמונות בתוכנות המתקדמות ביותר, לצלם וידאו באיכות גבוהה באמצעות מצלמת DSLR, לערוך סרטונים וקליפים בתוכנה ייעודית ועוד.

חשוב לדעת כי מסלול לימודי מקצועי מאפשר לצלמים בתחילת דרכם ולחובבי הצילום להפוך את התחביב שלהם למקצוע לכל דבר ועניין, לכן בסוף הקורס יש גם תכנים העוסקים בהקמת עסק חדש בעולם הצילום, פתיחת סטודיו על כל המשתמש מכך, לרבות שיווק, ניהול ומיתוג.

אפשרויות תעסוקה

כאמור, עולם הצילום משתנה בתדירות גבוהה, אם בעבר הצלם נאלץ לסחוב ציוד כבד ומגושם, כיום יש מצלמות דיגיטליות בגודל קומפקטי יחסית, וחלק מהעבודה נעשה בסטודיו באמצעות מחשבי גרפיקה ועריכה. בסיום קורס מקצועי המיועד לחובבי צילום השולטים במצלמות ולצלמים מתחילים, אפשר להקים סטודיו חדש או להציע שירותי צילום לקהל הרחב, להשתלב בתעשיית האופנה והיופי, לצלם אירועים, להפיק קליפים שונים כמו קליפ בת מצווה או חתונה, ויש עוד שלל אפשרויות תעסוקה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email