יותר ויותר נשים משתלבות בעולם ההייטק

אחוז הנשים בשוק ההייטק מונה כיום כשליש מעובדי ההייטק בכללותם. עובדה זו מוכיחה ששילוב הנשים בעולם ההייטק הוא תהליך חברתי וכלכלי חשוב. בין השאר, כניסתן של נשים לתחום מגדילה את יכולת ההשתכרות שלהן באופן ניכר ומשפיעה לטובה גם על צמצום הפער המגדרי בשכר. אבל התהליך עדיין בתחילתו ואנו מצפים לראות את התקדמותו על ידי שילוב נשים בכל הדרכים המובילות אל תעשיית ההייטק: בחירת מגמה רלבנטית בתיכון, השתלבות בתחומים משיקים במהלך השירות בצה"ל והצטרפות לתחומים הקשורים בהייטק גם בעולם האקדמי.

נשים בהייטק

השאיפה להגדיל את אחוז הנשים בשוק ההייטק כדי לאפשר שוויון חברתי וכלכלי, יצר ארגונים ועמותות העוסקים בתחום גיוס להייטק של נשים. השאיפה לשוויון מתבקשת גם בשלבים הקודמים להשתלבות בתעשיית ההייטק – בלימודים קשורים בתיכון ובאקדמיה ובתפקידים טכנולוגיים בשירות הצבאי. באקדמיה ניתן לראות תחומים בהייטק הנתפסים כנשיים כמו עיצוב ואפיון אתרים UX, UI וכמו איור דיגיטלי ונפוץ יותר לראות נשים בקורס עיצוב גרפי ועיצוב דיגיטלי מאשר בקורסים שונים של תכנות.

נשים בשוק העבודה

דרכן של הנשים בשוק העבודה המקצועית החלה רק במאה העשרים אבל התנועה החברתית לשוויון האיצה את התהליך וכיום, רוב הנשים עובדות גם מחוץ לבית. במהלך השנים נוצרה הפרדה בין מקצועות שנחשבו "גבריים" ודרשו בדרך כלל כוח פיזי לבין מקצועות שנתפסו כ"נשיים" בהם נדרשה בעיקר עבודה מחשבתית או עבודה פיזית מתונה. ההבדלים בין המקצועות השפיעו גם על השכר וייצרו פער ניכר בין שכר הנשים לשכר הגברים, לטובת האחרונים. ארגונים פמיניסטיים וחברתיים פועלים כבר עשרות שנים כדי לבטל את החלוקות המגדריות של מקצועות שונים ולייצר שוויון בתעסוקה ושוויון בשכר בין המינים.

 

הייטק

ההתקדמות הטכנולוגית מערכות אבטחה מתקדמות והרחבת המקצועות ושוק העבודה בתחום הטכנולוגי המכונה הייטק, אפשרה עבודה מול מחשבים, המתאימה גם לנשים וגם לגברים. ואכן, בתחום ההייטק ניתן למצוא שילוב מגדרי וכן נשים במקצועות בשכר גבוה, שמאפשרים צמצום של הפער המגדרי בשכר. לצערנו השוויון עדיין לא מוחלט ומספר הנשים בהייטק בישראל עומד על כשליש מהעובדים בשוק. אם בוחנים את התפקידים הטכנולוגיים בהייטק, אחוז הנשים מתוכו הוא כרבע בלבד ומספר הנשים בתפקידי הנהלה הוא אפילו נמוך יותר. שילוב נשים בעולם ההייטק הוא חלק חשוב בתהליך לטובת שוויון מגדרי ולטובת הגדלת כוחן של נשים בתחומים טכנולוגיים ובמקצועות נחשבים חברתית ומשתלמים כלכלית.

 

לסיכום

מצב הנשים בשוק העבודה בכלל ובשוק ההייטק הישראלי בפרט, מעולם לא היה טוב יותר אבל המצב עדיין אינו מספק והשאיפה לשוויון ממשיכה להיות אתגר חברתי ולאומי. במסגרת זו ניתן למצוא עמותות, ארגונים חברתיים ואפילו מוסדות מקצועיים כמו מכללה להייטק או חברת השמה להייטק ששמו להם למטרה להגדיל את אחוז הנשים בתחומים הטכנולוגיים בכל הגילאים כדי לאפשר להן השתלבות באחד התחומים הרווחיים והמכניסים ביותר בישראל כיום.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
מה עושים עם השאלה למה זה כ"כ יקר? זה נראה שזה לקח לך 5 דק'…

אחד הדברים שהכי קשים לנו בתחום העיצוב זה שהעיצובים עצמם דורשים מאתנו הרבה מחשבה והשקעה, אנחנו משקיעות ימים ולילות כדי להגיע לעיצוב המושלם ואז, סוף סוף, מגישות ללקוח. ומשום מה נראה ללקוח שזה יצא לך מהשרוול איך מתגברים על האקסיומה: ממוחשב + מושלם = צי'ק צ'ק? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
לימודי תעודה קורס גרפיקה
מה עושים עם לקוח שלא משלם???

אחד הדברים שעלולים לקרות אצלנו בסטודיו זה זה שלקוח פשוט משתמט מתשלום הוא נעלם מהאופק ומפסיק להגיב או שהוא פשוט החליט "שזה לא מתאים לו ובעצם, הוא מבטל את ההזמנה"! מה עושים אז? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות בעיצוב כבר בזמן הלימודים?

אחד הדברים שקורים הרבה , כאשר תלמידה מתחילה את לימודי העיצוב גרפי וכבר פונים אליה בהצעות עבודה. האם נכון לקחת הצעות עבודה בעיצוב תוך כדי לימודים? ואם הענה בסירוב אולי אני מפספסת את ההזדמנות של החיים שלי, להתחיל! איך עושים את זה נכון? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.