לימודי רישום

מהו למעשה רישום?

הכל מתחיל מרישום. מדובר באמנות ויזואלית בה האמן יוצר את הבסיס ליצירה שלו. לרוב רישום יעשה בעיפרון, עט או פחם. בימינו רישום יכול להעשות אף באופן דיגיטלי בתכנות רישום שונות. 

רישום משמעו שימוש מופחת יחסית בחומר על משטח הציור. כלומר על נייר, קנווס, קרטון ציור, בריסטול וכו'. רישום היה דרך היצירה הפופולארי והבסיסי ביותר במשך כל ההיסטוריה האנושית למעשה. זוהי אחת מהדרכים הפשוטות והפרקטיות ביותר להעברת רעיון ולעבודה אמנותית.

בנוסף לעבודה האמנותית סביב רישום, הוא משמש גם לפרסום, אילוסטרציה, אנימציה, ארכיטקטורה, הנדסה ולציורים טכניים ואנטומיים.

רישום למעשה מציע את המרחב הרחב ביותר לביטוי כוונות אמנותיות. ניתן להראות גופים, מרחב, עומק, ואפילו תנועה באמצעות רישום. 

ניתן אף לומר שבשל המיידיות של של הרישום כצורת עבודה מהירה יחסית, הציור מבטא את אישיותו של האמן באופן ספונטני. ההצהרה האמנותית האישית מכל. 

בעבר רישום נתפס כאמנות שאינה גמורה. כיום רישומים של אמנים גדולים כגון מיכאלאנג'לו ודה וינצ'י נחשבים ליקרי ערך ונלמדים לצד יצירותיהם הגדולות ביותר.

רישום מהיר לרוב אינו העבודה המוגמרת, אלא דרך להעביר רעיון התחלתי. 

כדי להתחיל את דרכנו באמנות הויזואלית, אין מקום טוב יותר להתחיל מאשר בקורס רישום.

מה נלמד?

נתחיל מהבסיס

נתחיל ללמוד את הצעדים הראשונים והבסיסיים ברישום. לראות זה דבר אחד. אנחנו נלמד איך להסתכל ולהביט על עצמנו ועל הסביבה שלנו במונחים של רישום על ידי "שבירת" הסביבה שלנו לצורות פשוטות.

השלב הבא יהיה הבנה של אור וצל וכן עומק – כיצד להפוך ציור דו מימדי לצורה תלת מימדית ש"קופצת" מהדף.

הכל נמצא בפרטים הקטנים

כיצד לרשום בפרופורציות נכונות יותר ומדויקות יותר. נלמד על שגיאות נפוצות בתחום וכיצד נוכל ללמוד ולעבוד נכון יותר. כיצד לזהות את הפרטים הקטנים בעבודה שלנו שדורשים מעט יותר תשומת לב.

טכניקות רישום שיובילו אתכם רחוק

נקודות מיקוד הן המפתח לפרספקטיבה ועומק. השימוש בהן החל בציור בתקופת הרנסנס. אנחנו נלמד כיצד הכלי החשוב הזה יעזור לנו ברישום במרחב. 

טקסטורות שונות מחזירות אור באופן שונה. אנחנו נלמד כיצד להעביר אותם מהרישום שלנו באופן מדויק ונכון. 

אבל למה דווקא רישום?

הקשר בין רישום לצורות אמנות אחרות ההדוק ביותר. זאת מכיוון שהשרטוט הוא ההתחלה שבסופה נגיע למוצר מוגמר בין אם ציור או מבנה הנדסי. 

קיים מצב של סיבה ותוצאה בין רישום לציור, ובעיקר במקרה של סקיצות ומחקרים להרכב תמונה. מערכת היחסים הקרובה ביותר עם רישומים מקדימים בגודל המקורי. למשל סקיצה ברישום לקראת ציור קריקטורה יכול לעזור לנו להחליט באיזה מוטיב של פרופורציה נשחק בכדי להפוך תמונה להומוריסטית.

רישום אשר מביא פרטים רבים של תוכן וצורה יכול להוביל לתוצאה נכונה יותר במדיום בו נבחר. מידות; פרופורציות של דמויות; יחס הדמות לחלל הסובב; מיקום הנושא בתוך הקומפוזיציה, סימטריה ושיווי משקל וכן התמקדות באלמנטים בודדים. 

רישום יכול לעורר היבטים מסוימים של תנועה ביתר קלותבאמצעות חזרה קצבית על קו מתאר או שפשוף מעורבב של גבול חד טכניקות של אחיזה ויצירה. 

אנחנו כאן בשבילך

בין אם את אמנית מתחילה ובין אם לאו, קורס רישום יכול להעשיר את הידע שלך ולהוות יריית הפתיחה של פרק אמנותי חדש בחייך. הרישום כבסיס לכל כך הרבה מדיומים אמנותיים, הוא הכלי אלמנטרי ביותר שאת צריכה בארגז הכלים שלך.

אנחנו במכללת אימג' נשמח לענות על כל שאלה כמכללה המובילה בתחום האמנות. יועצת הלימודים כאן למענךו תחזור אליך בהקדם האפשרי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: