לימודי עיצוב אתרים

לימודי עיצוב אתרים

להיות מעצבת אתרים לא חייב להיות קשה. אם את רוצה לדעת את היסודות הבסיסיים, ריכזנו את המדריך הזה שמכסה את כל מה שאת צריכה לדעת כדי להתחיל.

עיצוב אתרים?

עיצוב אתרים נוגע לצד היצירתי והאנליטי של המוח של האדם.

מעצבי אתרים לוקחים רעיון ומתרגמים אותו באופן חזותי. תמונות, טיפוגרפיה, צבעים, טקסט, מרחב שלילי ומבנה באים יחד ומציעים לא רק חווית משתמש אלא גם צינור להעברת רעיונות.

מעצב אתרים טוב מבין את המשמעות של כל חלק בעיצוב. הם עושים בחירות ברמה פרטנית, מעצבים כל אלמנט, מבלי לאבד את האופן בו האלמנטים יתחברו ויתפקדו בהגשמת המטרות הגדולות של העיצוב.

אין זה משנה כמה ויזואלי ונוצץ עיצוב אתר יכול להיות. ההיגיון צריך להנחות את סידור הרעיונות והוויזואליות בכל עמוד, כמו-כן גם לכוון את האופן שבו המשתמשים "יסיירו" בו. מעצב אתרים מיומן יוצר עיצובים שמספקים את מספר הקליקים הנמוך ביותר (חוויית משתמש).

ניתן לחלק את עיצוב האתרים למספר תת דיסציפלינות. חלק מהמעצבים מתמחים בתחומים כמו UI, UX, SEO ותחומי התמחות אחרים. כאשר את מתחילה את המסע שלך כמעצבת, את צריכה לדעת קצת על כל ההיבטים השונים הללו של עיצוב אתרים.

עיצוב חזותי נכון

למרות שעיצובי האינטרנט הטובים ביותר נראים חסרי מאמץ בביצוע, כולם מבוססים על העקרונות המנחים של עיצוב חזותי. ישנם מעצבי אתרים נדירים שיש להם עין מולדת לעיצוב חזותי, עבור רובנו, זהו נושא שעלינו ללמוד בעצמנו דרך עיצוב גרפי, חוויית משתמש, עיצוב דיגיטלי ועוד.

כדי להבין איך עיצוב חזותי עובד. עלינו להכיר את כללי הקומפוזיציה והבין כיצד אלמנטים כמו צורות, חלל, צבע וגיאומטריה מתחברים יחדיו.

ללמוד איך להיות מעצב אתרים פירושו גם להבין את ההיסטוריה של העיצוב. ולהבין את כל ההתפתחויות הגדולות בעיצוב שהביאו אותנו למקום בו אנו נמצאים היום.

מושגי המפתח של עיצוב חזותי

קַו

כל אות, גבול וחלוקה בפריסה מורכבת מקווים המרכיבים את המבנה הגדול יותר שלהם.

צורות

שלוש הצורות הבסיסיות בעיצוב חזותי הן ריבועים, עיגולים ומשולשים. ריבועים ומלבנים עובדים עבור בלוקים של תוכן, עיגולים עובדים עבור כפתורים, ומשולשים משמשים לרוב עבור סמלים המלווים הודעה חשובה או קריאה לפעולה. לצורות יש גם תחושה של רגש.

מרקם

מרקם משכפל משהו בעולם האמיתי. דרך המרקם, אנו מקבלים מושג אם משהו מחוספס או חלק. ניתן לראות טקסטורות בכל עיצוב אתרים. מרקע דמוי נייר ועד לחתיכות הצבעוניות של טשטוש, על-ידי מודעות לסוגים השונים של מרקמים אתן תוכלנה להפוך את העיצובים שלכן למעניינים יותר.

צבע

כדי ליצור עיצובים שאינם מעמיסים בעיניים, עליך ללמוד את תורת הצבעים. הבנת גלגל הצבעים, צבעים משלימים, צבעים מנוגדים והרגשות שצבעים שונים קשורים אליהם יהפכו אותך למעצב אתרים טוב יותר.

עקרונות UX

פרסונות משתמש

עיצוב אתרים פירושו להבין את משתמשי הקצה. כדאי ללמוד כיצד לבצע מחקר משתמשים וכיצד ליצור פרסונות משתמש. בנוסף, תצטרכי לדעת כיצד לנצל את המידע הזה ביצירת עיצוב מותאם לצרכיהם.

ארכיטקטורת מידע

ללא ארגון ברור, אנשים יתבלבלו ויקפצו. ארכיטקטורת מידע ומיפוי תוכן מספקים תוכנית לאופן שבו האתר וכל חלק יפעלו יחדיו כדי לספק מסע ברור ללקוח.

זרימות משתמש

בניית זרימות משתמשים עשויה לבוא לידי ביטוי כאשר תתקדמי לפרויקטים עיצוביים נרחבים יותר

זרימות משתמשים מתקשרות כיצד אנשים יעברו בעיצוב. הם עוזרים לך לתעדף את הסעיפים החשובים ביותר ולוודא שאנשים יכולים לגשת אליהם.

מכללת אימג'

כל זה הוא קצה קצהו של הקרחון. אם את מעצבת גרפית ואת רוצה להתקדם לעולם הדיגיטל וקריירה בהתפתחות ובביקור הולך וגדל, אנחנו נשמח לעמוד לשירותך. הקורסים המתקדמים שלנו יעניקו לך את הידע שאת צריכה כדי לפתוח בקריירה חסרת מעצורים בעיצוב אתרים.

את מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email