קורס אינדיזיין

מוקאפ מגזין תרופות סבתא

את התוצרים של אינדיזיין ככל הנראה שתמצאו בכל ספר, חוברת ואפילו עלון מידע שבו תפגשו.

מדובר בעוד תוכנה גרפית מובילה של ענקית התוכנה אדובי, הלוקחת חלק בלתי נפרד מעיצובם של מוצרים בעלי מלל וטקסט רב.

לימודי אינדיזיין במכללת אימג'

במכללת אימג' ירושלים, לימודי אינדיזיין הם חלק מתוך מכלול של מסלול לימודי עיצוב גרפי ובתוכו כלולות גם תוכנות גרפיות נוספות: פוטושופ ואילוסטרייטור.

במאמר הבא נסביר מה הם התכנים הנלמדים במסגרת התייחסותו של מסלול לימודי העיצוב שלנו אל אינדיזיין, על יכולותיה של התוכנה, חשיבותה ותנאי קבלה.

מהי אינדיזיין?

אדובי חילקו את ההתייחסות שלהם אל היבטי העיצוב השונים על-פי תוכנות: אילוסטרייטור נועדה לאיורים גרפיים באמצעות גרפיקה וקטורית, פוטושופ נועדה לעיבוד ועריכת תמונה ואינדיזיין תוכננה עבור עימוד ועיצוב ספרים.

ממשק העבודה של אינדיזיין מאפשר זרימת טקסט בתיבות המחוברות באמצעות לולאות חכמות, וכן יצירת מאפייני עיצוב רוחביים. הוצאות לאור, בתי דפוס וחברות רבות נוספות עושים שימוש בתוכנה, וכך למעשה יוצרים האחדה בסטנדרטים הנדרשים לדפוס.

נוסף על כך, לאור היותה חלק מתוך מכלול של תוכנות גרפיות, האינדיזיין יכולה להתממשק באופן מהיר וקל יחד עם פוטושופ ואילוסטרייטור, וכך לאפשר עיצובים מתקדמים, כראות עיניהם של המעצבים הגרפיים. להלימה בין התוכנות ישנה חשיבות רבה לנוחיות שלנו וליכולותינו כגרפיקאיות לספק תוצרים מרהיבים ומתקדמים.

שימושיה של האינדיזיין

בכל הנוגע להפקת ספרים, ברושורים וחוברות, הרי שאינדיזיין בהחלט מככבת בראש הרשימה.

ועם זאת, מדובר גם בתוכנה הגרפית שממנה רבים נרתעים, וזאת לאור העובדה שהיא הרבה יותר טכנית, או במקום מסוים מצריכה מיומנויות מחשוב והיכרות מאוד מעמיקה עם האינטרפייס שלה.

עם זאת, אנו דוגלים בכך שמדובר בתוכנת ההפקה, משמע בלעדיה פשוט אין הצגה. אילוסטרייטור ופוטושופ מייצרות את השחקנים, ואילו אינדיזיין היא המקום שבו זה קורה, שבו מתרחש המופע שמורכב מכול האלמנטים השונים יחדיו.

בגדול: אינדיזיין היא ה-תוכנה לעבודה עם טקסטים, מסמכים מרובי עמודים, מגזינים, קטלוגים, מודעות לעיתונים ועוד.

כל דבר שקשור לעבודה מרובת ספרים, עמודים וחוברות – זה המקום לבצע זאת.

ברגע שתכירו את אינדיזיין, לא תוכלו ללכת אחורה

היופי שלה הוא שיש לה יכולת אריזה. ברגע שאנחנו עושים חבילה באינדיזיין, כל הקבצים עוברים איתה יחדיו, ואין מצב כזה שפונט או תמונה לא יעברו. התוכנה אורזת את הכל יחדיו והיא גם לא מייצרת קבצים בעלי משקל רב.

היא מקלה משמעותית על תהליך הדפוס כיוון שהיא לא זוללת משאבים כמו אילוסטרייטור או פוטושופ. נגיד זאת כך: ברגע שתתרגלו אליה, לא תבינו איך הסתדרתם בלעדיה.

אם ננסה לייצר חוברת באילוסטרייטור, הרי שכל שינוי הוא מקומי בלבד, ויצריך מאתנו שעות ואף ימים של עבודה סיזיפית. באינדיזיין לעומת זאת, השינוי הוא רוחבי. יש לנו שינוי רוחבי של סטיילינג, עמודי אב, עמודים פנימיים. לחיצת כפתור אחת ואנחנו יכולים לשנות כותרות, להגדיר מחדש גדלים של גופנים שונים, לשנות מספור עמודים, לייצר תוכן עניינים, להחליק בין מיקומי פרקים – הכל בלחיצת כפתור.

ולמה חשוב לעבוד יעיל?

אחד מן הנושאים שעליהם אנחנו שמים דגש במכללת אימג' ובכל מסלולי הלימוד שלנו, הוא ניהול העסק. כאשר אנחנו עובדים כל כך קשה ומשקיעים זמן לא פרופורציונלי בפרויקט, אז הרי שאנחנו גם מאבדים כסף.

באילוסטרייטור, הכנת קטלוג יכולה לקחת לנו 3 שבועות! באינדיזיין אותה העבודה יכולה לקחת 3 שעות. דמיינו את קצב הפרויקטים ואת שביעות הרצון של הלקוחות. דמיינו את שביעות הרצון מהרווחיות של העסק.

פנו אלינו לייעוץ

רוצה לדעת יותר על לימודי עיצוב גרפי במכללת אימג'? נשמח לענות על כל שאלה.

לפרטים נוספים צרי עמנו קשר או השאירי לנו פניה, ויועצת לימודים תיצור עמך קשר בהקדם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: