גרפיקאים – איך נראה יום עבודה של גרפיקאי?

החלטת על מסלול חדש בחייך ולהתחיל קריירה בעיצוב גרפי. הרשתות החברתיות מוצפות בקבוצות המתארות את האתגרים של מעצבים גרפים וחשבנו אולי לתת לך טעימה איך נראה יום עבודה של גרפיקאי.

גרפיקאים נשאלים מה בדיוק הם עושים. אנחנו יכולים להיתקל במקרים בהם גרפיקאים יהיו מאד נישתיים והחוויה המקצועית שלהם תתמקד למשל בלוגואים. אחרים יפתחו את עצמם לתחומים רבים החל מלוגואים ועד לכרזות, מוצרים ממשיים, וירטואלים, תמונות, אלבומים ועוד.

מעצבים גרפיים יוצרים למעשה את המצגת החזותית והעיצוב של מוצרים שונים: אתרי אינטרנט, קופסאות ומיכלים, כריכות ספרים ואלבומים והרשימה יכולה להמשך ולהמשך.

העבודה של גרפיקאי נעשית בדרך כלל על בסיס פרויקט. מדובר בעבודה תחת אילומים מצד הלקוח: אילוצי זמן, תקציב, טעמו ומגבלותיו של הלקוח וציפיותיוץ.

במעצבת גרפית עליך להיות קשובה להערות של הלקוח, להיות בעלת עין טובה לעיצוב אסתטי ופרקטי, כשרון לצבע והבנה של המוצר עליו את עובדת.

מעצבים גרפיים צריכים להיות להיות בעלי כישרון והבנה של עולם העסקים, לרבות נושאי מימון והפקה, ועליהם להכיר תוכנות מחשב כגון InDesign, Quark XPress, Photoshop, Adobe Illustrator וכלי ציור ועיצוב גרפיים נוספים.

בואו נתחיל את היום

לצורך התיאור נדמיין שני שותפים גרפיקאים שעובדים באותו המשרד

9 בבוקר

קפה? פגישה עם הקפה בכדי לדון באירועים של היום הקודם, סיעור מוחות והעלאת רעיונות של עיצובים חדשים. נתינת משוב אחד לשני תוך כדי שרטוט אל טויטות.

10 בבוקר

להסתכל על עיצובים חדשים בעיניים רעננות. במקרה של התיאור שלנו, שני שותפים יסתכלו על אותו הפרוייקט מנקודות מבט שונות, שבר שיכול להועיל הן מבחינת משוב והן מבחינת העלאת רעיונות חדשים וגישה למשהו קצת שונה.

קרפיקאי לרוב מתחייב לספק טיוטות של עיצובים בין שלושה לחמישה ימי עסקים. הבוקר יכול לשמש זמן לסגירת הטיוטה והכנתה למשלוח.

11 בבוקר

בדיקת דואר אלקטרוני ועדכון פלטפורמות של מדיה חברתית של המשרד. זו דרך שלך למתג את עצמך. העלאת העיצובים העדכניים ביותר תוך שמירה על עקביות ומעורבות יום יומית

שמירה של גרסאות שונות על ספריות משותפות למדרד עוזרים להתפתח  וגם יוצרים מעיין מחסן ממנו ניתן לקחת אלמנטים שונים. לפעמים מעצב גרפי ייצור גרסאות חלופיות של רעיון עיצוב מסוים על ידי התאמה או עיצוב מחדש של הרעיון. כדי לתת ללקוח מספר אפשרויות. רצוי לא לתת יותר מידי כדי לא לבלבל את הלקוח וליצור עומס עבודה.

בצהריי היום

12:00

זמן ארוחת הצהריים

13:00

לאחר ארוחת הצהריים חזרה ללוח השרטוט עם מוחות צלולים יותר ועיניים רעננות. זמן להצבת יעדים לסוף היום.

14:00

פגישה עם לקוחות או/ו תכנון מצגון לטיוטות להצגה ללקוחות.

אחר הצהריים

15:00

המשך הכנת מצגות. לרוב מצגת Power Point או PDF. כדרך להציג את העיצובים השונים ולשתף את תהליך העיצוב שלנו. לתת זמן ללקוחות שלנו לקחת כמה ימים כדי לבדוק את אפשרויות העיצוב השונות ולבחור את המועדפים שלהם.

16:30

דיון לסיכום היום: מה מתוכנן ליום למחרת, השיגים של היום, לקוחות חדשים או פוטנציאלים, סיום או התקדמות בפרוייקטים ועוד.

מכללת אימג'

הבאנו לכם כאן דוגמה על קצה קצהו של המזלג ליום בחייכם של גרפיקאים. הביקוש למעצבין גרפיים עולה בשנים האחרונות מאד. אם את מתלבטת ומחפשת מסלול חדש, מעצבת גרפית יכולה להיות הקריירה שמחכה לך. אנחנו נשמח להיות שם בשבילך, לעזור לך לקחת את הצעד הראשון לקריירה יצירתית ומאתגרת. בכל שאלה את מוזמנת לפנות אלינו ונקבל את פניך בשמחה רבה.שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: