כל מה שחשוב בעיצוב הזמנה לבר מצווה

כל מה שחשוב בעיצוב הזמנה לבר מצווה

הילד עולה למצוות וזו סיבה לחגיגה: מתכנון האירוע לפרטי פרטים ועד הזמנת האורחים שישתתפו בחגיגה. הזמנה לבר מצווה היא האמצעי לספר לכולם על האירוע ולהזמין אותם לשמוח אתכם. קיימות הזמנות במגוון עיצובים וסגנונות כאשר יש חשיבות לעיצוב הזמנה בהתאמה אישית ובחירת הפונטים, הרקע, הגוונים והאלמנטים המשדרגים והקומפוזיציה של כל האלמנטים בהדפסה ביצירת הזמנה מרשימה ובלתי נשכחת. לפניכם טיפים לעיצוב הפריט המושלם.

סוד הצבע

לגוונים השולטים בעיצוב חשיבות רבה. לרוב הבחירה היא בגוונים נקיים ורגועים כמו בז', תכלת, לבן, זהב בשילובים שונים כאשר אלה צבעים כשכבר בפתיחת ההזמנה ניתן להבין מהו האירוע. הצבעים הללו המזוהים עם סוג האירוע הם גם צבעים רגועים ומכובדים כשאפשר לבחור שאחד מהם יהיה דומיננטי למשל, ברקע, וכל היתר יבואו לידי ביטוי בנגיעות כמו בטקסט עצמו. מאוד נהוג להעשיר את הנייר בהטבעות פויל המשדרגות את המראה בגוונים מטאליים כסף, זהב וכדומה. אפשר לבחור שההטבעה תהיה חד צדדית או דו צדדית להשגת מראה הרמוני ומרשים במיוחד.

הסגנון קובע

ניתן לעצב ולחתוך את ההזמנות בסגנונות שונים כמו למשל, הזמנה מתקפלת או נפתחת לשתיים. כך שבחלק אחד יהיה פתיח ובחלק השני מידע על האירוע או אם מדובר בעלייה לתורה ולאחר מכן אירוע החגיגה עצמו ולכן, כדאי מראש לעצב כך שתהיה הפרדה וויזואלית ברורה בין השניים. אופציה אחת היא ליצור הפרדה בהזמנה מתקפלת על ידי שימוש בכל אחד מהצדדים או אם ההזמנה דו צדדית – טקסט בכל אחד מהצדדים.

הזמנה מההיבט האישי

חלק בלתי נפרד מהבחירה העיצובית היא להתאים את ההזמנה לילד בין אם לתחביבים שלו או לעולם התוכן הרחב שלו ולייצר קשר עיצובי לחייו. אפשר להדפיס תמונה של הילד עצמו, להשתמש במוטיבים אהובים מחייו כמו כדורגל, קומיקס וכל אלמנט שהילד יאהב בהזמנה וירגיש חיבור לאירוע. אפשר לעצב גם לפי סגנונות או קונספטים בין אם הזמנות מצוירות ובין אם הזמנה בסגנון רטרו, תבניות מתוך המדיה החברתית כמו פייסבוק או אינסטגרם, ים, תפילין וכדומה.

הטקסט שעושה הבדל

חשוב להחליט עוד לפני תהליך העיצוב מה יהיה כתוב בהזמנה מפרטי האירוע ועד שם החוגג והוריו המאושרים כדי להבין כמה מקום להקדיש למלל בהזמנה עצמה. כאשר בוחרים הזמנה לבר מצווה נהוג לכתוב פתיח בשם ההורים כמו "בשבח והודיה לבורא עולם אנו מתכבדים להזמינכם" או ציטוט אהוב או כל מלל שיוצר עניין בהזמנה ומבטא את הרגש העמוק והשמחה על האירוע הקרב ובא. בחרו פונטים מיוחדים ומעוצבים להדגשה כך שיהיה מעצב סגנוני בין ההקדמה והפתיח למידע שבא לאחר מכן – שמות ההורים והמקום בו מתקיים האירוע או שני האירועים והתאריכים.

סוג הנייר, ההדפסה והתוצאה הסופית

יש חשיבות רבה לסוג הנייר ממנו בוחרים להדפיס את ההזמנה למשל נייר טבעי מחוספס ומה צבע הנייר, גודל ההזמנה כך שתיכנס למעטפה המותאמת עבורה וכמובן משקל הנייר והאם היא תהיה חד צדדית או דו צדדית – כל אלה שיקולים המשפיעים על התוצר וכן על עלות ההדפסה וחשוב לשקלל אותם כאשר בוחנים את התקציב הנתון. טווח הגדלים הנפוץ בעיצוב הזמנות הוא בין 17X12, ל-15X15 ויש גדולות ובצורניות מגוונת, אבל יש לבחון השפעת העיצוב על הגודל ולהפך.

חשוב להשקיע בעיצוב הזמנה לבר מצווה על מנת שההזמנה תהיה מרשימה, מכבדת, תעביר את המסר וגם היא תהפוך למזכרת נהדרת מהאירוע המרגש שלכם. אל תשכחו לחלק את ההזמנות או לשלוח בדואר מספיק זמן לפני האירוע.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: