02-5714022

לימודי גרפיקה

לימודי גרפיקה

לימודי גרפיקה – מחברים עולמות של גרפיקה ועיצוב

שנים רבות עולם הגרפיקה והעיצוב מלווים אותנו. בילדות פגשנו אותם בעיקר בצורת כרטיסי ברכה, הזמנות לאירועים ואיחולי שנה טובה, כיום בעידן הטכנולוגיה עולם הגרפיקה התפתח וניתן למצוא אותו במגוון תחומים ועיסוקים. בפני בוגרי לימודי הגרפיקה נפתחות דלתות רבות המאפשרות להם להשתלב בענף הפרסום, בחברות ההייטק, בעיצוב אתרים, בענף ההוצאה לאור, עיתונים ומגזינים וזו רק ההתחלה. מתלבטים מה ללמוד? מרגישים שקיימת בכם יצירתיות שרק מחכה לפרוץ? מחפשים עבודה המשלבת ידע במחשבים עם מרחב פתוח לכישרון? לימודי גרפיקה ועיצוב הם העתיד בשבילכם!

צעדים ראשונים בלימודי גרפיקה ממוחשבת

מטרת העל של קורס גרפיקה היא להכשיר מעצבים הבשלים לצאת אל שוק העבודה. בין אם בתור גרפיקאי עצמאי או בין אם כשכיר בארגון, עיתון או משרד פרסום, לימודי הגרפיקה מקנים כלים ומיומנויות שיעזרו למשתתפים בהם לבטא את היצירתיות שלהם בצורה המושלמת. קורס גרפיקה ממוחשבת מציג בפני המשתתפים את עולם הגרפיקה על שלל כליו ומרכיביו תוך מתן דגש על פיתוח חשיבה יצירתית ומקצועית. בלימודי גרפיקה ילמדו כיצד להביע ולפתח אלמנטים הייחודיים לאישיותם כך שבכל עבודה תופיע נגיעתו האישית של המעצב. 

הסביבה הדיגיטלית חברה אל עולם הגרפיקה וכיום נדרש המעצב הגרפי לשלוט במקצועיות בתוכנות המחשב ולשלב בעבודתו פורמטים שונים. עבודת הגרפיקאי אינה מתרכזת רק בתמונה הסטילס אלא כוללת שילוב של סרטוני וידאו, פסי קול והדמיות תלת ממדיות. במהלך הקורס נלמדת העבודה בתוכנות הגרפיות העדכניות ביותר הנמצאות בתעשייה כך שבוגרי לימודי גרפיקה מצליחים להשתלב בקלות במגוון תפקידים.

מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ מציעים מסלול של לימודי גרפיקה. בחלק מהמוסדות ההכשרה אורכת כשנתיים ובסופה מקבל הסטודנט תעודת הנדסאי גרפיקה. במוסדות לימוד אחרים מציעים לימודי תעודה האורכים בין שמונה חודשים לשנה. ללימודי גרפיקה יש יתרון על פני מקצועות אחרים בכך שהם מאפשרים לעבוד הן מהבית והן כעצמאי. הלימודים דורשים מיומנויות גבוהות וכישורים רבים ובסופו של תהליך מספקים הנאה אישית ומתגמלת. כאן אפשר לקרוא דרור ליצירתיות שבכם ולהוציא אל הפועל את הכוחות הפנימיים שלכם בצורה של יצירות גרפיות מקצועיות.

לימוד עיצוב גרפי מתחלק לשני תחומים עיקריים:

1. האחד הוא הלימוד הטכני של תוכנות הגרפיקה השונות, כמו פוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור. בתוכנת פוטושופ לומדים כל מה שכולל קורס פוטושופ מלא:

לימודי גרפיקה

כיצד לעבד תמונה

להוסיף אלמנטים עיצוביים

יצירת אשליות

יצירת רקעים

מברשות

שילובי תמונות – פוטומונטאז' ועוד שלל פונקציות מעניינות שהופכות את השימוש בה לחוויה.

שימוש בכלי קו, צורה וכלי האיור בעזרתם ניתן לבנות לוגו מקצועי.

בנוסף, לומדים מרקמים, טקסטורות ואפקטים.

2. החלק השני בלימודי גרפיקה ממוחשבת, הוא קורס עיצוב גרפי, בו לומדים את כל יסודות העיצוב הגרפי:

תורת העיצוב

טיפוגרפיה

צבע

כיצד ליצור קומפוזיציה נכונה

חלל וצורה

אורנומנטיקה ועוד. בחלק זה לומדים כיצד לבנות מוצרים גרפיים שונים כמו לוגו, עיצוב בסיסי של מוצרים, מודעות או שלטים וכדומה.

לימודי גרפיקה למי זה מתאים

לגרפיקה לימודים מורכבים ומרתקים, ועל-כן התשובה לשאלה זו מתחלקת לשני חלקים. הסיבה לכך היא שלימודי הגרפיקה יכולים להתאים גם למי שיש לה יותר יכולת טכנית וכל שכן למי שיש לה כישרון יצירתי. מי שיש לה חוש טכני תוכל ללמוד את התוכנות הגרפיות, באמצעותם תוכל ליצור עיצובים שונים כגרפיקאית ביצועיסטית. גרפיקאית זו מקבלת בדרך כלל הוראות מדוייקות איזה עיצוב לעשות ויוצרת את המוצר המדוייק ללקוח. לעומת זאת, מי שיש לה יכולת של יצירתיות ומעוף, תוכל להיות מעצבת גרפית ולהשתלב במקומות הדורשים עיצוב גרפי ברמה גבוהה. כאן המעצבת נדרשת ליצור רעיונות חדשים ויצירתיים, וזו הסיבה שבתוך הקורס משולבים לימודי רעיונאות וקריאייטיב במסגרת לימודי העיצוב הגרפי.

מה עושים עם לימודי גרפיקה ועיצוב:

לימודי גרפיקה מאפשרים לך להשתלב במגוון סוגים של עבודות. תחום הפרסום הוא המוכר והנפוץ שבהם. משרדי פרסום קטנים כגדולים, מעסיקים צוות גרפיקאיות. לימודי גרפיקה ממוחשבת מאפשרים השתלבות במערכות של עיתונים ומקומונים, וכן בעסקים ומפעלים המייצרים מוצרים מעוצבים. בנוסף, הלימודים מאפשרים לעבוד גם בתחומים אמנותיים, מעיצוב מוצר ועד יצירה של לוחות שנה מעוצבים, משחקים וכדומה. לימודי גרפיקה מאפשרים עבודה עצמאית או עבודה כשכירה, בהתאם לכישורים, למטרות ולרצון. למעשה, לימודי גרפיקה משתלבים עם מקצועות רבים אחרים, כך שהם בעצם פותחים חלון אפשרויות גדול מאד, להשתלבות במגוון סוגים של עבודות מכניסות, בתחומים האהובים על כל אחת ואחת.

באימג' מכינים אותך היטב ליום שאחרי הלימודים, כדי שתוכלי להתשלב מיידית ובהצלחה בשוק העבודה. אחד האינדיקציות לדעת האם למדתם לימודי גרפיקה במכללה איכותית – זה נושא ניהול לקוחות. ברוב המכללות מקובל בסוף לימודי קורס הגרפיקה להכין את התלמידות ליציאה לעבודה. כחלק מזה, מלמדים על כתיבת קורות חיים, על תהליך חיפוש העבודה ועל ראיון העבודה. וכך נושא ניהול לקוחות נדחק הצידה.

אנחנו במכללת אימג' שמים דגש על לימוד נושא זה מזוויות שונות כגון:

תמחור נכון

פיתוח גישה אסרטיבית מול לקוחות

כללי "כן" ו-"לא" בניהול לקוח ועוד.

בנוסף, כחלק מקורס עיצוב גרפי, עושים לפחות עבודה אחת במשך השנה מול לקוח אמיתי כדי להתנסות בנושא חשוב זה וכן עושים סימולציות של ראיונות עבודה.

מכללת אימג' לנשים הוקמה בשנת 2006, כדי להעניק לנשים דתיות אפשרות של לימוד גרפיקה ברמה מקצועית גבוהה, תוך שמירה על אווירה נעימה וקהילתית. לימודי הגרפיקה במכללת אימג' המרכז לתקשורת חזותית הם לימודים ברמה גבוהה במיוחד, ומכשירה את התלמידות להיות מומחיות בתחומן, ולעבוד בתחום הגרפיקה בכל מקום ובכל מסגרת. אחוזי ההרשמה של בוגרות אימג' לקורס לימוד גרפיקה הם מהגבוהים ביותר בארץ, בזכות הלימוד המעמיק והמקצועיות. מכללת אימאג' מעניקה לך חממה, יחס אישי ואווירה חברתית נעימה, אשר תורמת רבות להתקדמות וההצלחה בלימודים.

בוגרות לימודי גרפיקה מספרות:

"השתתפתי ביום פתוח שנערך במכללת אימג בנושאים הקשורים לעיצוב גרפי ולימודי גרפיקה. השיעורים היו מרתקים והחלטתי במקום שאני נרשמת. התחלתי מאפס, אך בהתמדה ובדבקות התקדמתי כשהדרבון והעידוד ובעיקר הסיפוק משמשים "דלק" להמשיך ולהשקיע. השתתפתי בכל שיעורי התרגול ואחרי שלשה חודשים הייתי גאה לזכות במקום הראשון בתערוכה! למדתי שנתיים נפלאות כשאני נהנית מכל רגע! האוירה החוייתית המיוחדת, שמחת היצירה, והפירגון של הצוות היו יוצאים מן הכלל. למדתי המון, ונעמי המנהלת המסורה שהכינה אותנו היטב ליציאה לעבודה, גם היתה השליחה הטובה שהמליצה עלי לדפוס מגיק פרינט שפנו אליה שתמליץ על גרפיקאית. ב"ה תיק העבודות הרשים אותם, והתקבלתי בס"ד מיד לעבודה.ממליצה בחום!!!" חנה ביר, ירושלים

אז אם את מחפשת לימודי גרפיקה במקום איכותי, שיקפיץ אותך ישר לשוק העבודה, לימודי גרפיקה במכללת אימג' יביאו אותך רחוק. המכללה החרדית אימג' מעניקה לך את כל הידע הטכני והעיצובי שנדרש על מנת להפוך לגרפיקאית מצליחה.

קורס נוסף שיכול לעניין אתכן: קורס צילום.

בוגרות מספרות

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
בינה מלאכותית

אחד הנושאים הכי מדוברים בתחום שלנו כיום הינו הבינה המלאכותית מה זה, איך זה עובד, והפחד הגדול מכולם, האם זה יהפוך אותנו, המעצבים, למיותרים?

קרא עוד »
אי אפשר לעצב "על ריק"

אחד התיסכולים הגדולים של מעצבים מתחילים היא,
איך מתחילים??
הקושי למצוא רעיונות, לחשוב על משהו חדש.
אז כן, יש שיטות ודרכי עבודה וחשיבה
אשר נלמדים בקורס עצמו, אבל מעבר לכל זה,
יש שלב מאד חשוב, שכולנו , כמעצבים, עושים
וזהו שלב איסוף ההשראות
ולימוד מאלו שעושים את זה מקצועי.

קרא עוד »
למה אנחנו נשחקים?

העבודה הזו גומרת אותי!
למה אנחנו נשחקים?

כי אנחנו לא מאפשרים לעצמנו
זמן להתאוששות, להיטענות.

איך משלבים עבודה, לימודים, זוגיות וקריירה
בלי להתמוטט?

קרא עוד »
אז איך נהיים גדולים?

"אז איך יגיעו אלי לקוחות"?
"ואיך יכירו אותי"?
ובכלל, למה שישלמו לי מחיר הגון
אם יש כל כך הרבה תחרות בשוק (ובכל שוק, אפשר להרגע)?

קרא עוד »
עקרון העוגנים

מכירות את זה שאתן ממש רוצות להשקיע
אבל פשוט אין לכן זמן?
שאתן ממש רוצות לשבת ולקרוא מאמר מקצועי
או להתפתח, לתרגל, לשייף
אבל אין לכן זמן?

ממש רוצות להתעמל מידי פעם,
לשחרר, להחליף אוירה כדי להתאורר,
אבל מה לעשות, אין זמן….?
אחד הדברים הכי חשובים להתפתחות שלנו
להתקדמות, לעשיה וליצירה, היא מרחב התפתחות.

קרא עוד »
לא נעים לי – נגמר

"לא נעים לי לגבות 800 ש"ח על מודעה" "וואי, לא נעים לי לבקש 1200 ש"ח על לוגו" "די… ממש מרגיש לי יקר לבקש 1500 ש"ח על דף נחיתה" אלו רק מקצת המשפטים שאני שומעת מתלמידות שמתחילות לעבוד מול לקוחות וגם לתמחר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.