לימודי גרפיקה – מחברים עולמות של גרפיקה ועיצוב

לימודי גרפיקה- מחברים עולמות של גרפיקה ועיצוב

שנים רבות עולם הגרפיקה והעיצוב מלווים אותנו. בילדות פגשנו אותם בעיקר בצורת כרטיסי ברכה, הזמנות לאירועים ואיחולי שנה טובה, כיום בעידן הטכנולוגיה עולם הגרפיקה התפתח וניתן למצוא אותו במגוון תחומים ועיסוקים. בפני בוגרי לימודי הגרפיקה נפתחות דלתות רבות המאפשרות להם להשתלב בענף הפרסום, בחברות ההייטק, בעיצוב אתרים, בענף ההוצאה לאור, עיתונים ומגזינים וזו רק ההתחלה. מתלבטים מה ללמוד? מרגישים שקיימת בכם יצירתיות שרק מחכה לפרוץ? מחפשים עבודה המשלבת ידע במחשבים עם מרחב פתוח לכישרון? לימודי גרפיקה הם העתיד בשבילכם!

צעדים ראשונים בלימודי גרפיקה ממוחשבת

מטרת העל של קורס גרפיקה היא להכשיר מעצבים הבשלים לצאת אל שוק העבודה. בין אם בתור גרפיקאי עצמאי או בין אם כשכיר בארגון, עיתון או משרד פרסום, לימודי הגרפיקה מקנים כלים ומיומנויות שיעזרו למשתתפים בהם לבטא את היצירתיות שלהם בצורה המושלמת. קורס גרפיקה ממוחשבת מציג בפני המשתתפים את עולם הגרפיקה על שלל כליו ומרכיביו תוך מתן דגש על פיתוח חשיבה יצירתית ומקצועית. בלימודי גרפיקה ילמדו כיצד להביע ולפתח אלמנטים הייחודיים לאישיותם כך שבכל עבודה תופיע נגיעתו האישית של המעצב. 

הסביבה הדיגיטלית חברה אל עולם הגרפיקה וכיום נדרש המעצב הגרפי לשלוט במקצועיות בתוכנות המחשב ולשלב בעבודתו פורמטים שונים. עבודת הגרפיקאי אינה מתרכזת רק בתמונה הסטילס אלא כוללת שילוב של סרטוני וידאו, פסי קול והדמיות תלת ממדיות. במהלך הקורס נלמדת העבודה בתוכנות הגרפיות העדכניות ביותר הנמצאות בתעשייה כך שבוגרי לימודי גרפיקה מצליחים להשתלב בקלות במגוון תפקידים.

מוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ מציעים מסלול של לימודי גרפיקה. בחלק מהמוסדות ההכשרה אורכת כשנתיים ובסופה מקבל הסטודנט תעודת הנדסאי גרפיקה. במוסדות לימוד אחרים מציעים לימודי תעודה האורכים בין שמונה חודשים לשנה. ללימודי גרפיקה יש יתרון על פני מקצועות אחרים בכך שהם מאפשרים לעבוד הן מהבית והן כעצמאי. הלימודים דורשים מיומנויות גבוהות וכישורים רבים ובסופו של תהליך מספקים הנאה אישית ומתגמלת. כאן אפשר לקרוא דרור ליצירתיות שבכם ולהוציא אל הפועל את הכוחות הפנימיים שלכם בצורה של יצירות גרפיות מקצועיות.

לימוד עיצוב גרפי מתחלק לשני תחומים עיקריים:

1. האחד הוא הלימוד הטכני של תוכנות הגרפיקה השונות, כמו פוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור. בתוכנת פוטושופ לומדים כל מה שכולל קורס פוטושופ מלא:

לימודי גרפיקה

כיצד לעבד תמונה

להוסיף אלמנטים עיצוביים

יצירת אשליות

יצירת רקעים

מברשות

שילובי תמונות – פוטומונטאז' ועוד שלל פונקציות מעניינות שהופכות את השימוש בה לחוויה.

שימוש בכלי קו, צורה וכלי האיור בעזרתם ניתן לבנות לוגו מקצועי.

בנוסף, לומדים מרקמים, טקסטורות ואפקטים.

2. החלק השני בלימודי גרפיקה ממוחשבת, הוא קורס עיצוב גרפי, בו לומדים את כל יסודות העיצוב הגרפי:

תורת העיצוב

טיפוגרפיה

צבע

כיצד ליצור קומפוזיציה נכונה

חלל וצורה

אורנומנטיקה ועוד. בחלק זה לומדים כיצד לבנות מוצרים גרפיים שונים כמו לוגו, עיצוב בסיסי של מוצרים, מודעות או שלטים וכדומה.

לימודי גרפיקה למי זה מתאים

התשובה לשאלה זו מתחלקת לשני חלקים. הסיבה לכך היא שלימודי הגרפיקה יכולים להתאים גם למי שיש לה יותר יכולת טכנית וכל שכן למי שיש לה כישרון יצירתי. מי שיש לה חוש טכני תוכל ללמוד את התוכנות הגרפיות, באמצעותם תוכל ליצור עיצובים שונים כגרפיקאית ביצועיסטית. גרפיקאית זו מקבלת בדרך כלל הוראות מדוייקות איזה עיצוב לעשות ויוצרת את המוצר המדוייק ללקוח. לעומת זאת, מי שיש לה יכולת של יצירתיות ומעוף, תוכל להיות מעצבת גרפית ולהשתלב במקומות הדורשים עיצוב גרפי ברמה גבוהה. כאן המעצבת נדרשת ליצור רעיונות חדשים ויצירתיים, וזו הסיבה שבתוך הקורס משולבים לימודי רעיונאות וקריאייטיב במסגרת לימודי העיצוב הגרפי.

מה עושים עם לימודי גרפיקה:

לימודי גרפיקה מאפשרים לך להשתלב במגוון סוגים של עבודות. תחום הפרסום הוא המוכר והנפוץ שבהם. משרדי פרסום קטנים כגדולים, מעסיקים צוות גרפיקאיות. לימודי גרפיקה ממוחשבת מאפשרים השתלבות במערכות של עיתונים ומקומונים, וכן בעסקים ומפעלים המייצרים מוצרים מעוצבים. בנוסף, הלימודים מאפשרים לעבוד גם בתחומים אמנותיים, מעיצוב מוצר ועד יצירה של לוחות שנה מעוצבים, משחקים וכדומה. לימודי גרפיקה מאפשרים עבודה עצמאית או עבודה כשכירה, בהתאם לכישורים, למטרות ולרצון. למעשה, לימודי גרפיקה משתלבים עם מקצועות רבים אחרים, כך שהם בעצם פותחים חלון אפשרויות גדול מאד, להשתלבות במגוון סוגים של עבודות מכניסות, בתחומים האהובים על כל אחת ואחת.

באימג' מכינים אותך היטב ליום שאחרי הלימודים, כדי שתוכלי להתשלב מיידית ובהצלחה בשוק העבודה. אחד האינדיקציות לדעת האם למדתם לימודי גרפיקה במכללה איכותית – זה נושא ניהול לקוחות. ברוב המכללות מקובל בסוף לימודי קורס הגרפיקה להכין את התלמידות ליציאה לעבודה. כחלק מזה, מלמדים על כתיבת קורות חיים, על תהליך חיפוש העבודה ועל ראיון העבודה. וכך נושא ניהול לקוחות נדחק הצידה.

אנחנו במכללת אימג' שמים דגש על לימוד נושא זה מזוויות שונות כגון:

תמחור נכון

פיתוח גישה אסרטיבית מול לקוחות

כללי "כן" ו-"לא" בניהול לקוח ועוד.

בנוסף, כחלק מקורס עיצוב גרפי, עושים לפחות עבודה אחת במשך השנה מול לקוח אמיתי כדי להתנסות בנושא חשוב זה וכן עושים סימולציות של ראיונות עבודה.

מכללת אימג' לנשים הוקמה בשנת 2006, כדי להעניק לנשים דתיות אפשרות של לימוד גרפיקה ברמה מקצועית גבוהה, תוך שמירה על אווירה נעימה וקהילתית. לימודי הגרפיקה במכללת אימג' המרכז לתקשורת חזותית הם לימודים ברמה גבוהה במיוחד, ומכשירה את התלמידות להיות מומחיות בתחומן, ולעבוד בתחום הגרפיקה בכל מקום ובכל מסגרת. אחוזי ההרשמה של בוגרות אימג' לקורס לימוד גרפיקה הם מהגבוהים ביותר בארץ, בזכות הלימוד המעמיק והמקצועיות. מכללת אימאג' מעניקה לך חממה, יחס אישי ואווירה חברתית נעימה, אשר תורמת רבות להתקדמות וההצלחה בלימודים.

בוגרות לימודי גרפיקה מספרות:

"השתתפתי ביום פתוח שנערך במכללת אימג בנושאים הקשורים לעיצוב גרפי ולימודי גרפיקה. השיעורים היו מרתקים והחלטתי במקום שאני נרשמת. התחלתי מאפס, אך בהתמדה ובדבקות התקדמתי כשהדרבון והעידוד ובעיקר הסיפוק משמשים "דלק" להמשיך ולהשקיע. השתתפתי בכל שיעורי התרגול ואחרי שלשה חודשים הייתי גאה לזכות במקום הראשון בתערוכה! למדתי שנתיים נפלאות כשאני נהנית מכל רגע! האוירה החוייתית המיוחדת, שמחת היצירה, והפירגון של הצוות היו יוצאים מן הכלל. למדתי המון, ונעמי המנהלת המסורה שהכינה אותנו היטב ליציאה לעבודה, גם היתה השליחה הטובה שהמליצה עלי לדפוס מגיק פרינט שפנו אליה שתמליץ על גרפיקאית. ב"ה תיק העבודות הרשים אותם, והתקבלתי בס"ד מיד לעבודה.ממליצה בחום!!!" חנה ביר, ירושלים

אז אם את מחפשת לימודי גרפיקה במקום איכותי, שיקפיץ אותך ישר לשוק העבודה, לימודי גרפיקה במכללת אימג' יביאו אותך רחוק. המכללה החרדית אימג' מעניקה לך את כל הידע הטכני והעיצובי שנדרש על מנת להפוך לגרפיקאית מצליחה.

קורס נוסף שיכול לעניין אתכן: קורס צילום.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: