מה הם לימודי עיצוב דיגיטלי

מה הם לימודי עיצוב דיגיטלי

עיצוב לדיגיטל; צמד מילים שטומן בחובו כל כך הרבה אפשרויות ונוגע בכל כך הרבה תחומים.

הדיגיטל עוטף אותנו מכל עבר. אלו הם האתרים בהם אנחנו גולשים, אלו הן האפליקציות אשר עונות על רצונותינו וצרכינו היומיומיים. אם נחשוב על כך לרגע, הרי שאנו מבלים משך זמן בלתי נתפס ברחבי הרשת, ולמעשה איננו יכולים לדמיין את כיצד חיינו נראו קודם לכן.

מטרתם של לימודי עיצוב לדיגיטל היא לפתוח צוהר בפני מעצבים ומעצבות גרפיים שעד כה בילו את עיקר זמן בפרינט (עיצוב לאריזות מזון, לוגואים ופרסומים על עלונים לשם הדוגמה), לעשות את המעבר אל המגרש החם של ענף העיצוב – המגרש הדיגיטלי.

מה התכנית כוללת?

עיצוב למרחב הדיגיטלי בא לידי ביטוי במגוון רחב של פלטפורמות שונות. אולם רגע לפני שנדגים את הפלטפורמות, נצלול אל היעדים שמוכרחים להוביל ולהנחות את עולמו של המעצב או המעצבת הדיגיטליים: חוויית משתמש והנעה לפעולה

חוויית משתמש

בין אם מדובר ביישומים לטלפונים חכמים ובין אם מדובר באתר אינטרנט, הממשק והאופן שבו הגולש מגיב אל הממשק, מוכרח להקל עליו ולאפשר לו להתמצא בו באופן כמעט אינסטינקטיבי.

חוויית משתמש טובה היא איננה דבר מה מובן מאליו, וכאשר לומדים את היסודות ומעמיקים עד לפרטים הקטנים ביותר, הרי שניתן להגדיל באופן ניכר את סיכויי הרכישה באתר, וההיתכנות שלקוחות פוטנציאליים ישאירו פניה או יצרו קשר לקבלת שירות.

הנעה לפעולה

חוויית משתמש נועדה בסופו של יום, להקל על השימוש באתר. להקל על הגולשים להבין מה הם המוצרים, היכן הם נמצאים ומה המידע המובא באתר וכיצד לצרוך אותו.

כדי לגרום לגולשים לבצע את שלב הרכישה או צריכת המידע על השירות, הרי שיש להכיר את היסודות החשובים ביותר בעולמות השיווק הדיגיטלי – הנעה לפעולה.

העולמות הדיגיטליים מתאפיינים בגולשים 'חסרי סבלנות', גולשים שרוצים את המידע ואת השירות כאן ועכשיו. כאשר אנחנו מספקים הנעות לפעולה נכונות ומדויקות, הרי שניתן להגדיל את פוטנציאל הרווח של האתר באופן חסר תקדים.

באלו פלטפורמות נתמקד?

אור הזרקורים יופנה בעיקר אל אתרי האינטרנט המהווים את עיקר נתח השוק עבור מעצבים ומעצבות גרפיים המומחים לעיצוב דיגיטלי.

כמו כן, תכנית הלימודים תעמיק בתחום העיצוב לאפליקציות ועיצוב באנרים פרסומיים לאתרים.

נושאי לימוד עיקריים

בין הנושאים הנלמדים בקורס ניתן למנות:

טרנדים בעולמות העיצוב הדיגיטלי

אינפוגרפיקה, זרמים עיצוביים ותמורות לאורך השנים, עקרונות עיצוביים בממשקים, עיצוב לבאנרים, עיצוב אתרי אינטרנט אל מול עיצוב דפי נחיתה, על ההבדלים הקיימים בין תהליך לאפיון אתר לבין תהליך העיצוב הלכה למעשה.

חוויית משתמש

לימודי עיצוב דיגיטלי מוכרחים להישען על יסודות מוצקים ואיתנים בתחום חוויית המשתמש UX UI.

נלמד מהי חוויית משתמש, נבין את הפסיכולוגיה הקיימת מאחורי עולמות עיצוב ואפיון האתרים. מהו תהליך אפיון? כיצד עורכים אותו אל מול לקוח אמיתי? כיצד מעודדים את הגולשים לבצע פעולה ועל האלמנטים הבסיסיים וההכרחיים לניווט באתרים.

כמו כן, התכנית צוללת אל תוך עולמות העיצוב הרספונסיבי, ומלמדת כיצד לעצב עבור פלטפורמות שונות: לניידים, לטאבלטים ולמחשבים.

מה משך הקורס?

תכנית הלימודים מתפרשת על פני 10 שיעורים מוקלטים, כל שיעור הינו באורך 40 דקות.

התכנית זמינה למשך 3 חודשים למען מעבר על כל שיעור בנוחיות.

התייעצו איתנו

רוצים לדעת יותר על לימודי עיצוב דיגיטלי? במכללת אימג' נשמח להעמיד לרשותכם את צוות יועצות הלימודים שלנו אשר יענו על כל שאלה.

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email