עיצוב גרפי UX UI

עיצוב גרפי UX UI

גם מעצבי חווית משתמש וגם מעצבים גרפיים עובדים עם האלמנטים העיקריים של עיצוב חזותי כדי להחיות את העולם הדיגיטלי. עם זאת, חשוב לציין את ההבדלים בין שני התפקידים כאשר בוחנים קריירה כמעצב UX לעומת מעצב גרפי. הראשון יוצר חוויה לקהל באמצעות עיצוב, בעוד שהשני מעביר מסר באמצעות עיצוב.

בעוד שההכרה בהבחנות בין שתי התפקידים הללו חשובה להבנה, גם מעצבי UX וגם מעצבים גרפיים יכולים להתחיל דרך לקריירה מרגשת על ידי לימוד במקום הנכון שייתן להם את הכלים הנכונים. מכיוון ששני הנושאים נשענים על יצירתיות ואמנות, אנחנו נשמח להיות אלה שנותנים לכן את הכלים האלה.

סקירה כללית של מעצבת UX

המטרה העיקרית של מעצב UX היא לעצב את החוויה שהקהל או/הלקוח חש כאשר הוא נמצא באינטראקציה עם תוכנה, אתר אינטרנט, אפליקציה או מוצר אחר. מעצבי UX חייבים לשלב מיומנויות לוגיקה וחשיבה בעבודתם וכן בניתוח נתונים.

לפני יצירת עיצוב, מעצבי UX משתמשים בכלי נתונים ושיטות מחקר כדי ללמוד על צרכנים פוטנציאליים ומוצרים מתחרים. לאחר מכן, נבנה מעין אב טיפוס בסיסי או כלי כלשהו להמחשה דו מימדית של האופן שבו הם מתכננים להעביר תחושה מסוימת באמצעות הצגה חזותית, קולית ומישוש של רעיונות מסוימים.

מעצבי UX עשויים לשרטט את אותו אב-טיפוס באופן ידני או להשתמש בכלים ליצירת סימולציה אינטראקטיבית בעלת נאמנות גבוהה. הם שלב עיצובי חיוני, מכיוון שהם השרטוטים הבסיסיים לכל מה שמיוצר – אתרי אינטרנט, פרויקטים דיגיטליים, ממשקי משתמש, יישומים ניידים ועוד.

לאחר הסכמת הלקוח, מגיע בשלב הבא. אמנם אין צורך שמעצבי UX יקודדו לחלוטין את העיצובים שלהם, אבל חשוב להם שיהיו כמה כישורי קידוד. לאחר קידוד והשקת העיצוב, מעצבי UX מנתחים את העיצוב כדי לראות אם הוא מייצר את האפקט המיועד על הקהל ואכן משיג את התוצאה הרצויה של מכירת שירות או מוצר מסוים.

סקירה כללית של מעצבת גרפית

תפקיד המעצב הגרפי מוכר יותר לרוב האנשים. מעצבים גרפיים משתמשים בצבעים, טיפוגרפיה, טקסט ותמונות כדי להעביר מסר באמצעות עיצוב חזותי. עבודות עיצוב גרפי נוטות להיות קשורות למיתוג ושיווק, מכיוון שמעצבים גרפיים רבים נשכרים לעיצוב פרסומות למוצרים.

למעשה הם יוצרים את האסתטיקה הכוללת של עיצוב, מעצבים גרפיים עושים אינספור בחירות. לדוגמא, עליהם לבחור בין צבעים מודגשים או רכים, לבחור או ליצור גופנים ליצור ולצרף איורים. בין שאר אפשרויות העיצוב, מעצבים גרפיים מחליטים גם אם תמונה תהיה אסימטרית או סימטרית ומינימליסטית או אקסטרווגנטית. מעצבים גרפיים עשויים ליצור את המסרים החזותיים שלהם ביד או להשתמש בתוכנת מחשב.

קווי דמיון

אמנם חשוב להבין את התפקיד של מעצב UX לעומת מעצב גרפי, אבל לשני התפקידים יש כמה קווי דמיון שכדאי שנציין כאן:

  • שניהם דורשים השכלה והכשרה בתחום הקשור לעיצוב גרפי או מדיה דיגיטלית
  • שניהם דורשים מיומנויות תכנון, תקשורת, תכנות ועיצוב
  • שניהם חייבים להיות בעלי ידע מפותח בתוכנות ומערכות מחשב מבוססות גרפיקה
  • שניהם דורשים הבנה בסיסית של קידוד, SEO וקופירייטינג
  • בנוסף ליכולת הטכנולוגית, שניהם דורשים מיומנויות יצירתיות, אנליטיות ותקשורתיות חזקות

קווי שוני

ראינו שנקודת הפתיחה יכולה להיות דומה. עם-כן מה השוני?

  • מעצבי UX יוצרים ומפתחים מערכות המניעות מוצרים אינטראקטיביים ממוקדי טכנולוגיה, במטרה לשפר את חווית המשתמש. מעצבים גרפיים, לעומת זאת, מפתחים קונספטים ויזואליים כדי למקד לקהל שפוטנציאל מתעניין במוצר ספציפי.
  • עבודתם של מעצבי UX תתבטא בדרך כלל במושגים כמו אפליקציות לטלפון או טכנולוגיה לבישה.
  • מעצבי UX הופכים בולטים יותר גם בסצנת ה-VR (מציאות מדומה). בעוד שמעצבים גרפיים יכולים לעבוד גם עם טכנולוגיה מתקדמת, העבודה שלהם מופיעה בדרך כלל באיורים לשיווק או למיתוג ארגוני. 
  • מעצבי UX בדרך כלל דורשים עומק רב יותר של ידע במערכות מחשב טכניות.

ומה מתאים לך?

ככל שהטכנולוגיה והעיצוב מתפתחים, הצורך גם במעצבי UX וגם במעצבים גרפיים ממשיך לגדול. אנחנו במכללת אימג' נשמח לשוחח איתך ולייעץ ל בנוגע לבחירת תכנית הלימודים שמתאימה לתחומה העניין שלך, הכישורים שלך והרצונות שלך.

הקורסים שלנו בכל תחום שתבחרי יתנו לך את מה שאת זקוקה לו לתחילתה של קריירה חדשה.

נשמח לעמוד לשירותך ולתת לך עוד פרטים. את מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email