עיצוב גרפי בשביל מה צריך ללמוד את זה

עיצוב גרפי בשביל מה צריך ללמוד את זה

רבים שואלים את עצמם, בשביל מה צריך ללמוד קורס עיצוב גרפי? האם לא מספיק כשרון, ידע בתוכנות ומעט השראה מהאינטרנט כדי לקפוץ למים? ובכן, זו שאלה טובה, ואם נבין מהו בדיוק עיצוב גרפי, ולשם מה הוא נחוץ, התשובה תעלה מאליה. ובכן, כפי שכתבנו במאמר קודם אודות ההבדל בין אומנות לעיצוב, בעיצוב גרפי, עלינו להעביר מסר מאד מסויים לקהל מטרה שלם, וצריכה להיות דרך מאד ברורה לעשות את זה.

האם יש כללים ברורים בעיצוב גרפי?

מקובל לחשוב שעיצוב גרפי הינו משהו לא מוגדר, סוג של כשרון ואינטואיציה. אבל האמת היא, שאם תלמדו עיצוב גרפי בצורה מקצועית, תיווכחו שעיצוב גרפי הינו משהו מאד מובנה וברור המבוסס על המון מחקרים שבדקו כיצד המערכת החזותית שלנו תופסת מסרים וגם מעבדת אותם. האם ידעתם למשל שלכל צבע ישנו השפעה מאד מסוימת על מערכת העצבים שלנו? על המערכת הקוגניטיבית ורגשית שלנו, לכולנו כבני אדם, עוד הרבה לפני השאלה איזה צבע אתם אישית מעדיפים… הצבע הינו ערוץ אנרגיה שמעורר ומשדר לאזורים מסוימים מאד במערכת הפיזית שלנו, כל צבע לערוץ ולאזור אחר, כמו כפתור שלוחצים עליו ופעולה מסוימת פשוט תקרה כתוצאה מובנית במערכת. צבע הוא ממש לא רק עניין של העדפה אישית אלא של העברת מסר בצורה הכי ברורה והכי ישירה שיכולה להיות.

האם עיצוב גרפי ותקשורת חזותית זה אותו הדבר

העיצוב הגרפי הינו ענף בתוך מרחב של מקצועות שנכללים תחת הכותרת "תקשורת חזותית". המשותף לכל מקצועות התקשורת החזותית (קורס עיצוב גרפי, קורס קולנוע, קורס איור דיגיטלי, קורס גרפיקה ממוחשבת וכו'), זה שהמסר עובר לקולט בצורה חזותית לחלוטין. לפעמים אין אפילו מלל, רק תמונה. אמירה. וכל מכלול התחושות וסט הערכים שאנו רוצים להעביר לקהל המטרה שלנו, אמור לעבור בשבריר שניה של צפייה בעיצוב שלנו, המתחרה על הקשב של הצופה/ קולט שלנו המוצף בכמות מסרים אין סופית בדקה.

כדי לעסוק בעיצוב גרפי בצורה מקצועית, יש ללמוד כיצד השפה הזו עובדת, איך היא משדרת, איך "מדברים בעיצוב" כדי שכולם, כמעט ללא יוצא מן הכלל, יבינו את המסר שלנו בצורה אחידה, מידית, באופן קליט, מהיר וזכיר ככל הניתן. עיצוב גרפי אינו רק כותרת יפה, הוא מקצוע שלם שככל שתעמיקו בו יותר, תגלו עולם מופלא של ידע מדויק וממוקד שיעזור לכם לעצב בצורה נכונה, מכוונת מסר ומקצועית עד מאד.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: