02-5714022

עיצוב גרפי – יסודות המקצוע למעצבים גרפיים

עיצוב גרפי - יסודות המקצוע למעצבים גרפיים

סיימתם קורס גרפיקה או קורס עיצוב גרפי? רוצים להשתלב בהצלחה בתחום העבודה ולהיות חלק מקהילת הגרפיקאים והמעצבים הגרפיים? עובדים תקופה כמעצבים גרפיים שכירים ורוצים לפרוש כנפיים ולהתחיל לעבוד כעצמאיים? ישנם יסודות חשובים שיעזרו לכם להצליח בתחום ויחסכו לכם זמן, כסף ועוגמת נפש. במאמר זה נפרט על יסודות המקצוע למעצבים גרפיים וניתן טיפים חשובים מנסיונם של מעצבים ותיקים. 

תיק עבודות בעיצוב גרפי

בכל קורס לעיצוב גרפי, בונים איזשהו תיק עבודות. בדרך כלל תיק זה לא מושקע מספיק ואין בו מספיק עבודות המראות שליטה בכל רזי המקצוע. לכן, בשלב הראשון שלאחר הלימודים, מומלץ לשדרג את תיק העבודות לרמה גבוהה. לעשות את העבודות עוד הפעם בצורה יותר מושקעת, לנסות לעשות כמה עיצובים ללקוחות אמיתיים אפילו בחינם ולהכניס אותם לתיק העבודות. במאמר איך לבנות תיק עבודות בעיצוב גרפי? תוכלו לקבל רעיונות וטיפים בנושא.

בקורס עיצוב גרפי במכללת אימג' שמים דגש על תיק עבודות סופר מושקע ועל מיתוג אישי של התלמידה, כך שבסיום הלימודים התלמידות לא צריכות לשדרג את התיק ויכולות מיד לצאת לראיונות עבודה עם תיק עבודות מקצועי ומרשים. בגלריית עבודות קורס עיצוב גרפי ופרסום תוכלו להתרשם ממגוון עבודות של תלמידות.

ראיון העבודה

אם לא עשיתם כמה סימולציות של ראיון עבודה במסגרת ההכנה לעבודה בקורס עיצוב גרפי אותו למדתם, תוכלו לפנות למאמן אישי ובכמה מפגשים להכין את עצמכם לראיונות העבודה כדי שתוכלו להגיע אליהם רגועים, בטוחים ולעשות רושם של עובד ששווה לשכור אותו. בנוסף, תוכלו לפנות אלינו- מכללת אימג', ונשמח לצרף אתכם לסדנא להכנה לעבודה הכוללת גם העצמה אישית, מיתוג אישי וכל מה שדרוש כדי להשתלב בהצלחה בשוק העבודה.

רכשו ביטחון עצמי

אם כבר מדברים על יסודות המקצוע למעצבים גרפיים, ביטחון עצמי הוא מצרך הכרחי לא רק לשכיר אלא גם ובעיקר למי שעובד בתחום כמעצב עצמאי. כשמעצב גרפי מקבל עבודה, הוא בעצם צריך להוביל פרויקט, להחליט החלטות נחושות בתהליך העיצוב ולנהל שיח מקצועי עם לקוחותיו. ברוב המקרים, הלקוח יפנה אליכם בחשש ובחוסר ידע רלוונטי, ולעתים זו תהיה עבורו מהפעמים הראשונות שהוא עובד עם מעצב. מחובתכם לשדר לו ביטחון ורוגע, כך שיקבל את ההרגשה שהגיע למקום הנכון.

ככל שתתמקצעו, תלמדו, תקראו ותצברו ניסיון – כך ביטחונכם העצמי יעלה, מאחר והחלטותיכם תהיינה מגובשות ומבוססות ויהיה לכם יותר קל לעמוד מאחוריהן. כאשר תהיה בפניכם הזדמנות לדבר בפני קהל, בין אם במסגרת המשפחה ובין במסגרת חברתית או מקצועית- תפסו אותה בשתי ידיים. זו דרך מצוינת ללמוד להביע את עצמכם בצורה חלקה ובוטחת, תוך העלאת ביטחונכם העצמי.

היו אמיתיים

בכל שלב בקריירה שלכם כגרפיקאים או כמעצבים גרפיים, הקפידו לדבר אך ורק דברי אמת. לעתים קורים מצבים במקום העבודה או עם לקוחות, בהם נראה ששקר קטן או סילוף־אמת קל יוכלו לפתור את הבעיה כולה. אך מעבר לכך שאמת היא ערך מוסרי בסיסי עליכם לדעת שמדובר בנזק גדול ורב לכם, לתדמיתכם ולקריירה שלכם.

כל בעל מקצוע המרגיל את עצמו לשקר, לוקח סיכון גדול בו לקוח יגלה את התרמית – ומכאן ועד לאיבוד השם הטוב הדרך קצרה מאוד, בעוד הדרך לטיהור השם ארוכה ומפרכת. לקוח שמרגיש מרומה, הופך להיות המפרסם השלילי הכי גדול.

לעומת זאת, אנשים שהם ישרים ואמיתיים, בדרך כלל אהובים על המעסיקים ועל הלקוחות וזוכים לסיעתא דשמיא מיוחדת. לכן, מידת ה-"אמת" היא מיסודות המקצוע של כל מעצב גרפי הרוצה להצליח בתחום. כמעצבים גרפיים תמיד היו הוגנים וישרים בכל דרככם עם הלקוח בכלל ובענייני כספים בפרט, הודו על טעויות בכבוד והתנהגו בדרך האמת עם כל אדם עמו אתם בקשר.

פעלו כחוק

כידוע, כל בעל עסק נדרש לעדכן את הגופים הממשלתיים הרלוונטיים ולדווח על נתונים שונים לפי דרישה.

אם אתם מתכוונים לנהל קריירה כמעצבים גרפייים עצמאיים המבצעים פרויקטים באופן פרטי, בררו כיצד עליכם לעשות זאת באופן חוקי ומה זה דורש מכם. באופן אישי, הייתי ממליץ לגשת ליועץ מס מוסמך ולהפקיד בידיו את ניהול תיק העסק שלכם. מדובר בהוצאה משתלמת, מאחר והוא בקי בכל החורים והסדקים בחוק ועושה למענכם את מרבית עבודת הביורוקרטיה המורכבת.

הנפיקו קבלה וגבו מע"מ כחוק עבור כל עבודה עליה אתם מקבלים תשלום, גם אם היא נראית לכם מאוד קטנה וצדדית. מלבד ההיבט החוקי, האתי והמוסרי המחייב אדם להיות כפוף לחוק המדינה בה נמצא, לא כדאי כלל לקחת סיכונים מיותרים בכל הנוגע לרשויות החוק.

במידה ויש לכם הוצאות כלשהן הקשורות לעסק שלכם – בין אם רכשתם חבילת פונטים ובין אם אתם משלמים הוצאות חודשיות קבועות – שמרו את קבלותיהם והגישו אותן לגופים הרלוונטיים, פעולה שעשויה להקל על תשלומי המסים שלכם.

שמרו על זכויות יוצרים

זכויות יוצרים הוא אחד מיסודות המקצוע החשובים למעצב המתחיל. הישמרו כמו מאש משימוש לא חוקי בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים (כגון פונטים, תמונות, איורים ואלמנטים). מדובר בנושא שצובר תאוצה בשנים האחרונות ועולה למודעות היוצרים והחוק, דבר שיכול לסבך אתכם עד מעל הראש.

לפני שאתם משתמשים בחומר כלשהו שמסר לכם הלקוח או שמצאתם ברשת, בררו ובקשו לראות אישורים בכתב על כך שמותר ב'שימוש מסחרי'. הרבה חומרים אמנם חינמיים, אך מותרים בשימוש פרטי בלבד. חלקם מותרים בשימוש מסחרי, אך מחייבים מתן קרדיט. השקיעו מעצמכם זמן לבדיקה, וחסכו עגמת נפש פוטנציאלית. זיכרו שכמו שאתם לא הייתם רוצים שישתמשו ביצירה שלכם ללא רשות, כך גם מרגישים מעצבים אחרים. כבדו את זה.

השקיעו בציוד טכני

אם סיימתם קורס עיצוב גרפי, רכשתם נסיון כשכירים ועתה אתם רוצים לעבוד כעצמאים, השקיעו במחשב מהיר הכולל כרטיס גרפי חזק. כך תחסכו זמן רב בעבודה שלכם וכידוע: זמן זה כסף. כמו כן, הקפידו על גיבוי כל החומרים אחת ליומיים שלוש. יש אפשרות לגבות בצורה אינטרנטית בענן (האפשרות היותר מומלצת) ויש אפשרות לגבות על הרדיסק חיצוני. חשוב להתייעץ עם טכנאי מחשבים לפני רכישת ציוד ותוכנות גרפיות. כמו כן ריכשו מגוון של פונטים ומשקלים שונים כדי שתוכלו להפיק עיצוב גרפי ברמה גבוהה.

דבר ידוע הוא שאיכות כלי העבודה משפיעה באופן ישיר על איכות תוצרתו של בעל המקצוע. גם לנו כמעצבים גרפיים ישנו ארגז כלים המכיל את מגוון הציוד הטכני בו אנו משתמשים. ככל שאיכותו תהיה גבוהה יותר – כך גם איכות עבודותינו ועיצובינו.

לסיכום

אם אתם רואים את עצמכם כמעצבים גרפיים, העריכו את המקצוע המדהים שלנו, קבעו נהלי עבודה ברורים וחזקו את היסודות שלכם – ותעלו על המסלול הנכון להצלחה אישית ועסקית.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
בינה מלאכותית

אחד הנושאים הכי מדוברים בתחום שלנו כיום הינו הבינה המלאכותית מה זה, איך זה עובד, והפחד הגדול מכולם, האם זה יהפוך אותנו, המעצבים, למיותרים?

קרא עוד »
אי אפשר לעצב "על ריק"

אחד התיסכולים הגדולים של מעצבים מתחילים היא,
איך מתחילים??
הקושי למצוא רעיונות, לחשוב על משהו חדש.
אז כן, יש שיטות ודרכי עבודה וחשיבה
אשר נלמדים בקורס עצמו, אבל מעבר לכל זה,
יש שלב מאד חשוב, שכולנו , כמעצבים, עושים
וזהו שלב איסוף ההשראות
ולימוד מאלו שעושים את זה מקצועי.

קרא עוד »
למה אנחנו נשחקים?

העבודה הזו גומרת אותי!
למה אנחנו נשחקים?

כי אנחנו לא מאפשרים לעצמנו
זמן להתאוששות, להיטענות.

איך משלבים עבודה, לימודים, זוגיות וקריירה
בלי להתמוטט?

קרא עוד »
אז איך נהיים גדולים?

"אז איך יגיעו אלי לקוחות"?
"ואיך יכירו אותי"?
ובכלל, למה שישלמו לי מחיר הגון
אם יש כל כך הרבה תחרות בשוק (ובכל שוק, אפשר להרגע)?

קרא עוד »
עקרון העוגנים

מכירות את זה שאתן ממש רוצות להשקיע
אבל פשוט אין לכן זמן?
שאתן ממש רוצות לשבת ולקרוא מאמר מקצועי
או להתפתח, לתרגל, לשייף
אבל אין לכן זמן?

ממש רוצות להתעמל מידי פעם,
לשחרר, להחליף אוירה כדי להתאורר,
אבל מה לעשות, אין זמן….?
אחד הדברים הכי חשובים להתפתחות שלנו
להתקדמות, לעשיה וליצירה, היא מרחב התפתחות.

קרא עוד »
לא נעים לי – נגמר

"לא נעים לי לגבות 800 ש"ח על מודעה" "וואי, לא נעים לי לבקש 1200 ש"ח על לוגו" "די… ממש מרגיש לי יקר לבקש 1500 ש"ח על דף נחיתה" אלו רק מקצת המשפטים שאני שומעת מתלמידות שמתחילות לעבוד מול לקוחות וגם לתמחר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.