לימודי עיצוב בירושלים

לימודי עיצוב

תמיד אמרו לכם שיש לכם אופי יצירתי? מרגישים שהיצירה בוערת בכם והחלטתם לתרגם אותה למקצוע עתידי?

מרבית הסיכויים שכבר יצא לכם לפגוש לא פעם בצמד המילים לימודי עיצוב. אך מדובר בתחום כל כך רחב עד שהאפשרויות שעומדות בפנינו הן עצומות ויכולות לא אחת להיות קצת מבלבלות.

אם אתם מוצאים את עצמכם מהוססים מכל השאלות, לא בטוחים באיזה כיוון לבחור, ושוקלים את צעדיכם בתחום העיצוב והאמנות, הצוות של מכללת אימג' ישב ושקד על המדריך הקצרצר הבא, שיאפשר לכם להבין במדויק את המשמעות של כל אחד ממקצועות העיצוב.

לימודי עיצוב בירושלים - מה הם כוללים?

עיצוב גרפי

עיצוב גרפי נחלק לשתי אפשרויות מרכזיות:

קורס עיצוב גרפי, תכנית לימודים שמוצעת כאן אצלנו במכללה ומשך הלימודים שלה הוא שנתיים.

תואר בתקשורת חזותית, לימודים אקדמיים הנפרשים על גבי 4 שנים.

בכללותו, את הקורס גם אפשר להכיר במונח כקורס תקשורת חזותית, כאשר צמד המילים הללו מתאר ענף שלם שמתרגם את היכולת שלנו לתקשר עם קהלי יעד, באמצעות אמצעים ויזואליים שונים.

מעצבים גרפיים, בין שבוגרי קורס ובין שבוגרי תואר, עוסקים ביצירת שפה חזותית עבור מיני עסקים שונים מעסקים קטנים ובינוניים ועד לחברות ענק ותאגידים.

לאורך תכנית הלימודים, לומדים הסטודנטים כיצד לתרגם את אופיו של העסק ואופי הקהלים, לכדי אמצעים ויזואליים שונים. העבודה מתבטאת בלוגו, עיצובים למארזים ושקיות, ברושורים וכל דרך אחרת שבמסגרתה בית העסק יכול לשדר את המסר עבור לקוחותיו.

אפשרויות תעסוקה: מעצבים, מעצבות, גרפיקאים וגרפיקאיות יכולים להשתלב בתחום הן כעצמאיים ובמגוון חברות סטודיו שונות לעיצוב וסוכנויות דיגיטל.

קצת עלינו: בקורס עיצוב גרפי של מכללת אימג', אנו שמים דגש ניכר על התנסות מעשית, עבודה הלכה למעשה מול לקוחות אמיתיים וכן מכשירים ליציאה לדרך עצמאית עם מגוון תכנים חשובים לרבות ניהול העסק, תמחור, ניהול פרויקט, ניהול לקוחות ועוד.

קורס איור

רבים מבלבלים לעתים בין איור דיגיטלי לבין קורס עיצוב גרפי.

חשוב לציין: עיצוב גרפי אכן כולל בתוכו דגשים שונים שנוגעים לאיור דיגיטלי, וכן מכשיר על תוכנות ייעודיות שונות דוגמת אילוסטרייטור, אולם קורס איור דיגיטלי הלכה למעשה, הוא תכנית הלימודים האידיאלית לכל מי שמעוניין להתפרנס מציור בדיגיטל.

לאורך תכנית לימודים זו, לומדים כיצד לאייר באמצעות לוח דיגיטלי, ותוך שליטה במגוון זרמים אמנותיים שונים.

אפשרויות תעסוקה: עם תום תכנית הלימודים, בוגרי קורס איור דיגיטלי יכולים להשתלב כמאיירים עבור עיצובי ספרים, עיצובי קומיקסים, עיצוב מגזינים, עיצוב פרסומות, חברות אופנה ועוד.

קורס בניית אתרים

בניית אתרים כבר מזמן לא שמורה רק לעסקים גדולים או עסקים שרוצים לגדול ומוכנים לעשות את הצעד המרתיע.

בעידן האינטרנטי, ובו כמעט שכולם צורכים את המידע דרך האינטרנט, כל עסק חייב שיהיה לו כרטיס ביקור אינטרנטי שיציג אותו בצורה ההולמת ביותר.

קורס בניית אתרים כולל גם לימודי עיצוב גרפי שקודמים לו. כיצד מעצבים אתר? כיצד מאפיינים אותו נכון? אם נקביל את זה לקורס עיצוב גרפי, הרי שגם כאן, מעצב האתרים הוא זה שמתרגם את אופי העסק ואופי הלקוחות שלו, לכדי שפה גרפית אחידה באתר.

אפשרויות תעסוקה: בדומה לעיצוב גרפי, בוני אתרים יכולים להשתלב בתחום הן כעצמאיים והן כשכירים כבר מן היום הראשון. החלק העיקרי והחשוב ביותר הוא תיק עבודות שישכנע את הלקוחות העתידיים, למה לעבוד אתכם, וישכנע את הבוסים והבוסיות שלכם לעתיד, שאתם העובדים שאותם הם חיפשו.

בדומה ליתר המסלולים: אנו נדאג לספק לכם את הידע הפרקטי המקצועי הנדרש, כדי להשתלב בשוק העבודה באופן חלק ונכון.

קורס צילום

נדבך נוסף שקיים בלימודי עיצוב הוא לא אחרת מאשר ענף הצילום.

רבים שוכחים שצילום משתייך ללימודי עיצוב לאור הפרקטיקה השונה שלו. כאן היד שלנו לא מציירת ציור, היא לא יוצרת אמצעי ויזואלי יש מעין. כאן היד שלנו לוכדת רגעים, ומייצרת צילומים נפלאים.

בהקשר ישיר לעולם בניית האתרים, כיום אין עסק שלא מרגיש צורך לייצג את עצמו נאמנה, והוא עושה זאת דרך צלמים מקצועיים.

צילום מסחרי מקצועי יכול להתבטא בצילום סטילס לעורכי דין ורופאים, הוא יכול להתבטא גם בצילום מזון וצילום מוצר. המגוון הוא עצום ורב, ולכם כצלמים יש את היכולת להשפיע על עסקים שלמים.

אפשרויות תעסוקה: גם כאן בדומה למקצועות עיצוב מקבילים, ניתן לצאת לדרך עצמאית או להשתלב כשכירים בחברות המספקות שירותי יח"צ ופרסום.

אפשרויות השמה בלימודי עיצוב

במכללת אימג' אנו שמחים לסייע בהשמת הבוגרות שלנו במגוון מקצועות העיצוב, ומקיימים קשרים ענפים עם מגוון גורמים בתעשייה.

מתלבטת לגבי לימודים בעיצוב ולא יודעת במה לבחור? יועצות הלימודים שלנו ישמחו לסייע לך, ולאורך כל תכנית הלימודים, נבנה את המקצוע העתידי שלך.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: