מה חשוב יותר? קורות חיים או תיק עבודות?

מה חשוב יותר? קורות חיים או תיק עבודות?

משמעותו של תיק עבודות

שלא תטעו, לקורות חיים יש שפעה ניכרת על האופן שבו מעסיקים פוטנציאליים יכולים לתפוס אותנו.

לפעמים, די בקורות חיים כלליים שמציגים אותנו באור חיובי, כדי שנוכל ליצור את הרושם הראשוני הנכון, "לסקרן" את המראיין או המראיינת ולקבל את הזימון הנכסף לראיון עבודה.

אך אם נתייחס באופן מעמיק יותר למקצועות עיצוביים אמנותיים, הרי שקורות חיים הם רק עניין פורמלי, מעין מסמך שכולנו מכירים ויודעים שאנו צריכים להציגו. כדי להתקבל למקומות עבודה (ואגב גם לחסוך לנו מראש הגעה לראיונות שפחות רלוונטיים עבורנו), חשוב לשים את הדגש ולהקפיד על תיק עבודות מקצועי, מזמין וברור.

תנו למעסיק/ה להכיר אתכם כבר מההתחלה

כולנו כישרוניים, לכולנו יש את הכלים המקצועיים הנדרשים, אך כל סטודנטית שפקדה את קורס העיצוב של מכללת אימג' יצאה כשהיא מחזיקה בתיק עבודות שתואם את החוש והטעם העיצובי שלה.

לכל אורך שלבי הקורס, אנו עובדים במרץ כדי שכל אחת ואחת תבנה לעצמה את תיק העבודות המהוקצע והמקצועי ביותר, כזה שירשים את עיניהם הבוחנות של המעסיקים, כזה שיאפשר להם להבין בדיוק מיהו האדם שניצב לפניהם.

החשיבות היא לא רק כדי שנוכל להרשים את המראיינים, אלא גם כדי שנוכל להבהיר להם את הטעמים העיצוביים שלנו. ייתכן מאוד שכבר בשלב הבדיקה של תיק העבודות, המראיין או המראיינת יתרשמו לחיוב וידעו כי את הוא האדם שעמם הם רוצים לעבוד.

מנגד, ייתכן שסגנוננו העיצובי לא יתאים במדויק להגדרות התפקיד, וגם זה בסדר! זה אפילו חסך לנו את ההגעה לראיון, ואפשר לנו להתמקד אך ורק היכן שהפוטנציאל טמון.

וזה לא תקף רק לגבי מעסיקים

בוגרות קורס עיצוב גרפי של אימאג', יוצאות עם ידע מקצועי תיאורטי ופרקטי כאחד, ידע שמאפשר להן ולצאת לדרך עצמאית באופן מידי.

בדיוק כפי שמקום עבודה היה מעוניין לבחון את תיק העבודות, כך לקוחות פוטנציאליים עשויים לבקש הצגת עבודות קודמות. תיק עבודות מושקע ומגוון, יעיד לא רק על יכולות גבוהות או על הכיוון העיצובי שלנו, כי אם גם על ניסיון פרקטי במגוון רחב של פרויקטים בסדרי גודל משתנים.

יתרה מזאת, זכרו שלקוחות עצמם אינם מחפשים או אפילו חושבים להביט בקורות חייכם. מבחינתם כל מה שחשוב הוא זה לדעת שהם נמצאים בידיים מקצועיות וטובות.

טיפים קטנים שישנו בענק

אל תדאגו, אנחנו נעבוד אתכן על כך לכל אורך תכנית הלימודים, והיו סמוכות ובטוחות שהכישרון שלכן לא יחמוק מעיניהם של הצופים והצופות.

אבל הנה כמה טיפים נוספים שיכולים לשנות את כללי המשחק ובענק:

פרופיל ברשתות החברתיות: תמיד טוב לפתוח דף עסקי ולהעלות אליו פרויקטים חדשים. הלקוחות הפוטנציאליים שלכן יכולים להגיע גם משם, ויתרה מזאת – אם הם יראו שאחת ל.. עולה עבודה חדשה, זה מעיד על עסק חי ובועט.

אתר מזמין: כמובן שתיק העבודות מוכרח להיות אונליין, אך חשוב לייצר אתר מזמין ונוח שיוכל להציג בפני הצופים את כל הפרויקטים באופן מסודר ונוח.

יצירת קשר: אל תקשו על עיניהם הבוחנות של המראיינים / הלקוחות הפוטנציאליים. שפרטי יצירת הקשר תמיד יהיו בולטים.

צרו איתנו קשר!

במכללת אימאג' בירושלים תוכלי למצוא מגוון רחב של תכניות לימוד! מעצבת בתחילת דרכה? בקרי בעמוד קורסי הבסיס שלנו לקבלת הכשרה מקצועית ונחשקת בשוק העבודה. מעצבת בעלת ניסיון? זה הזמן להעשיר את הידע ולקחת את היכולות המקצועיות צעד אחד קדימה עם קורסים הפרימיום שלנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: