קורס יסודות הצילום – מה הוא כולל?

קורס יסודות הצילום - מה הוא כולל?

קורס צילום מקצועי, קורס צילום חובבני, קורס יסודות הצילום ועוד מגוון רחב של שמות וכינויים – עם כל כך הרבה מסלולים שונים, איך נדע במה לבחור? ומדוע אנחנו במכללת אימג' מציעים קורס צילום כמסלול בייסיק ואילו עוד קורס לצילום מסחרי במסגרת לימודי הפרימיום למתקדמות?

אז מטרתנו היא תמיד לאפשר לסטודנטיות שלנו לקבל מענה לכל שאלה ולו הקטנה ביותר, ובדיוק לשם כך ניסחנו עבורכן את התשובה המעמיקה הבאה 🙂

כמו בכל תחום אמנותי, יש את הכישרון המולד או זה שאנחנו מטפחים אט אט, ויש את החלק שבו עלינו לרכוש מיומנויות / טכניקות שונות.

ממש כמו שבקורס איור לומדים טכניקות שמסייעות לייצר איורים מורכבים יותר או מדויקים יותר, כך גם הצלמים צריכים לדעת כיצד להשתמש ב'עפרון' או ב'מכחול' כדי לייצר תצלומים מרהיבים.

לימודי יסודות הצילום

הלימודים כוללים שני חלקים מרכזיים: התיאוריה והפרקטיקה.

התיאוריה היא נושא בפני עצמו שצריך לקבל התייחסות ניכרת: ישנם זרמים שונים בצילום, זרמים וותיקים וזרמים חדשים, טכניקות הסתכלות שונות וניתוח תצלומים. ישנו גם נושא חשוב לא פחות שעונה לשם קומפוזיציה; לזווית שבה נצלם את התמונה, תהיה השפעה אדירה על התוצר הסופי. לא משהו שאפשר לוותר עליו.

לצד התיאוריה יש גם נושא הפרטיקה הלא הוא תפעול המצלמה. זהו נושא שלם ומרתק; לא תאמינו כמה יכולות יש למצלמה שלכם, הרבה מעבר למצב האוטומטי.

מה היא קומפוזיציה?

זהו אחד מן הנושאים היותר חשובים שלומדים במסגרת הבסיס של קורס צילום.

מדובר ביצירת הסדר של כלל הגורמים השונים שיחדיו מרכיבים את הפאזל של התמונה. מדובר בזווית שדרכה נסתכל על הכול, והיא יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ. במסגרת הקומפוזיציה נחליט מה נרצה לכלול בתוך התצלום ומה נרצה להוציא מן הפריים או אולי לתת לו דגש מועט יותר.

ההחלטה על הקומפוזיציה יוצרת לא רק זווית שונה ודרך הסתכלות מרתקת על האובייקט שאותו אנחנו רוצים לצלם, אלא גם מעבירה מסרים שיכולים להשתנות מזווית אחת לאחרת.

תפעול המצלמה

חשוב יהיה לציין שהרישום לקורס יסודות הצילום מותנה בהבאת מצלמה דיגיטלית.

אמנם מדובר במצלמות מתקדמות שיכולות לספק לנו התאמה אוטומטית לתנאים הסביבתיים, אך ברגע שבו תכירו את היכולות שקיימות בתפעול ידני, הרי שעולם שלם של צילום ייפתח בפניכם.

תפעול המצלמה כולל את כל הפיצ'רים השונים שקיימים בה: שימוש בצמצם אשר יכול להכניס כמויות שונות של אור וכך לאפשר לנו לטשטש את המרקע ואילו לחדד את האובייקט המצולם (מה שנקרא עומק שדה), שימוש בתריס יאפשר לכם להכניס כמויות גבוהות של אור ולהפיק תצלומי לילה מרהיבים (והוא מחייב גם שימוש מושכל בצלם), וכך גם ISO שיחדיו קובעים את משך החשיפה של הצילום.

האם בתנאי חושך או גשם תתפעלו את המצלמה בצורה זהה של יום שמשי ובהיר? מרבית הסיכויים שלא. והאם תתפעלו את המצלמה באותה הדרך שבה אתם מצלמים בחוץ, כאשר מדובר בצילום עיצוב פנים של בית? גם כאן התשובה היא שכל מקרה הוא לגופו.

לימודי המשך לקורס יסודות הצילום

חשוב לציין שישנם שני מסלולי לימוד במכללת אימג': מסלול קורס יסודות צילום בייסיק שמתאים גם לחובבי צילום שרוצים להעמיק את הידע, ומסלול פרימיום קורס צילום תדמיתי ומסחרי.

הקורס השני הוא למעשה לימודי המשך לקורס הראשון, ויחד הוא משלים את התמונה ומהווה מסלול לימודי מקצועי מקיף שמטרתו להכשיר צלמות לקראת יציאה לדרך עצמאית. הוא כולל נושאים מעמיקים הרבה יותר ומאפשר להתמקצע במגוון רחב של טכניקות צילום לרבות צילום סטודיו, צילומי מוצר ועוד.

התייעצו איתנו

חשבתן על לימודי צילום? מתלבטות אולי בין זה לבין קורס עריכת וידאו מקצועי? במכללת אימג' נשמח לספק לכן ייעוץ לימודים מקיף ויסודי.

יחד, נעבור על הקורסים השונים ונשמע את התחומים שמושכים אתכן. נסביר על האפיקים המקצועיים, התכנים הנלמדים והאפשרויות שימתינו לכן עם תום הלימודים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: