קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתחילים

מכללת אימג' בירושלים הינה מכללה לעיצוב הפונה לנשים מן המגזר הדתי והחרדי. ועם זאת, במרוצת השנים קהלים רבים נוספים גילו אותנו, ואנו שמחים להוות מוקד משיכה לנשים מכל רחבי הארץ. נשים המבקשות להתמקצע בעולמות העיצוב והאמנות, וביניהם גם בתחום הצילום שזוכה אצלנו למסלול מקיף ויסודי.

בין שאת צלמת חובבת שמעוניינת להעמיק את הידע הקיים ולטפח את התחביב שקיים מזה כבר, ובין שמעולם לא נחשפת לעולם הצילום אך את מעוניינת לצלול אל תוך העולמות המקצועיים הללו ולהפוך את הידע שתצברי לקריירה – אנחנו נשמח להוות עבורך ככתובת שבה תרכשי את כל הכלים הנדרשים.

כיום עם הטלפונים החכמים המתקדמים ומגוון האפליקציות שמאפשרות עיבוד תמונה מקדם, רבים התוודעו לעולם הצילומים ומפיקים תצלומים מרהיבים ביופיים. אם כך, מה מבדיל בין בוגרת קורס צילום של אימג' לבין חובבי צילום שצברו יכולות וכישורים על בסיס ניסיון אישי? על כך נשמח לספר במאמר הבא.

לימודי צילום למתחילים

נכון יהיה לומר שצילום מצריך קודם כל עין שרואה את הסצינות ולוכדת אותן בזמן.

אך צילום הוא תחום אמנותי שמשלב בין מגוון עולמות: מצד אחד זהו הכישרון שלנו, היכולת שלנו להבין שאנחנו יכולים להביא את הסצינה שמתרחשת לנגד עינינו וליצוק אותה אל תוך תצלום עם אווירה מסוימת, מסר מסוים. מן הצד השני, זהו היבט טכני: המצלמה מכילה מגוון רחב של מורכבויות שונות וכל רכיב וכל פרט יכולים לשנות באופן מהותי את התמונה.

למי המסלול מיועד?

מכללת אימג' הינה מכללה לעיצוב לנשים שבראשיתה יועדה לנשות המגזר הדתי והחרדי. במרוצת הזמן, התווספו אלינו ועדיין מתווספות תלמידות מן המגזר החילוני, וכולן ככולן מתקבלות אצלנו בברכה ומצטרפות אל המשפחה 🙂

חשוב יהיה לציין שתכנית הלימודים יכולה להתחלק לשניים:

  • קורס צילום למתחילים – מסלול של שנה אחת שמטרתו לספק לסטודנטיות ידע נרחב בתחום הצילום, כזה שמאפשר להעמיק את התחביב עד לרמת מתקדם.
  • קורס צילום מקיף – המסלול המקיף נמשך שנתיים (והדבר תקף לגבי כל מסלולי הלימוד שלנו). מדובר במסלול שמורכב הן מקורס צילום למתחילים והן מלימודי צילום מסחרי ותדמיתי למתקדמים.
ההבדל בין המסלולים הוא שהראשון מאפשר העשרה מעמיקה ועד לידע מקצועי רב, ואילו השני מעניק את הטונים הנדרשים והמשך ההכשרה כדי להפוך את התשוקה לצילום לכדי מקצוע מכניס ומניב.

היכרות טכנית

יד אמנותית ועין יצירתית הן בהחלט חלק חשוב ממלאכת הצילום, אך לכל זאת מתווסף ההיבט הטכני.

לימודי צילום למתחילים כוללים בראש והראשונה את הצורך להכיר את המצלמה ואת יכולותיה. כך לצורך הדוגמה נכיר את הצמצם אשר מאפשר כניסה רבה או פחותה של אור. הצמצם לא רק משפיע בהיבט שאם הצילום יוצא בהיר או לא, אלא גם מאפשר ליצור שדה עומק לתמונה.

אל הצמצם, מצטרף התריס. מהירות התריס שנפתח ונסגר משפיעה אף היא על כמות התאורה שנכנסת אל המצלמה. במקרה הזה, פרקי זמן ממושכים בהם התריס פתוח, מאפשרים לנו לערוך תצלומי לילה מרהיבים ביופיים שקולטים את גרמי השמיים באופן מדויק, חד וברור. מנגד, פרקי זמן קצרים בהם התריס פתוח, מאפשרים לנו לשלוט בכמות התאורה שנכנסת וליצור תמונות באור יום עם צמצם פתוח לרווחה אך שאינם שרופות ובהירות יתר על המידה.

והאמינו לנו, המידע הזה הוא רק על קצה המזלג. הידע והיכולת לנצל את יכולותיה הטכניות של המצלמה, יאפשרו לכן ליצור צילומים מרהיבים ביופיים, ומקצועיים הרבה יותר.

המסלול המקיף

כאמור, קורס צילום למתחילים יכול להתחלק בין מסלול שנתי המיועד לחובבי צילום המבקשים להעמיק את הידע, וניתן לבחור במסלול מקיף בן שנתיים.

המסלול המקיף כולל היבטים חשובים בצילום דוגמת צילום תדמיתי וכן כל ההיבטים הנדרשים לצילום מסחרי לרבות צילומי פורטרט, צילומי אווירה לעסקים, צילומי ניובורן ועוד.

בנוסף לכך, המסלול המקיף מעניק לסטודנטיות כלים חשובים ליציאה לדרך עצמאית. כיצד מתמחרים פרויקט? כיצד מנהלים לקוח? איך ניגשים לפרויקט חדש? ואיך מנהלים עסק משגשג? ידע הוא כוח, ובמיוחד כאשר מבצעים את הצעדים הראשונים.

התייעצו איתנו

חושבות על לימודי קורס צילום למתחילים ולא בטוחות באיזה מסלול לבחור? צוות מכללת אימג' ישמח לסייע ולהעניק ייעוץ לימודים מקיף.

לפרטים נוספים, השאירו לנו פניה באתר או צרו עמנו קשר טלפוני.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: