רכישת מחשב עבור קורס עיצוב גרפי

כיצד עיצוב גרפי משתלב בתחום השיווק הדיגיטלי

זה נכון שבתחום המחשבים, כדאי תמיד לקנות מחשב מיד ראשונה וזו מסיבה פשוטה – שרכיבי המחשב מיוצרים עם אורך חיים קצר יחסית של 3-4 שנים. אך בכדי לצאת לדרך ניתן להסתפק בהתחלה גם במחשב מיד שניה. בנוסף, נדרש להתקין את התוכנות הגרפיות: פוטושופ, אילוסרייטור ואינדיזיין וכן כמה פונטים. את שאר הציוד ניתן להוסיף בהדרגה עם הזמן. בכל מקרה אין למהר ולרכוש ציוד בלי להתייעץ עם מביני עניין ובלי להשוות מחירים. מומלץ מאוד לשאול בבית הספר בו אתם הולכים ללמוד קורס עיצוב גרפי, איזה מפרט הם ממליצים עבור רכישת מחשב לקורס.

מה יותר מתאים לקורס עיצוב גרפי?

מחשב מקינטוש (מק) או P.C (פי.סי)? תחום העיצוב וההוצאה לאור נשלט בעבר באופן מוחלט ע”י מערכות מקינטוש. מעבר לעובדה שמערכת הפעלה זו הייתה יציבה וידידותית יותר ממערכות אחרות, מרבית תוכנות העיצוב והעימוד הוצעו רק לפלטפורמה זו. אך ב- 15 השנה האחרונות חל מהפך בשוק, כשלשוק נכנסו יותר ויותר מחשבי פי.סי. בהתאם לכך ביצעו חברות התוכנה שינוי והיום כל התוכנות בתחום העיצוב הגרפי מוצעות בגרסאות המתאימות לפי.סי. הבחירה בין מקינטוש לפי.סי צריכה להיעשות בכובד ראש. זה נכון שמחשבי ה-פי.סי. זולים משמעותית מהמק. אבל מי שבוחר בפי.סי משיקולי תקציב צריך לזכור שעלותו של מחשב איננה נמדדת רק בתג המחיר. כדי להגיע לעלות אמיתית של מחשב, יש להוסיף את מספר השנים שהמחשב ישרת אתכם, עלות התחזוקה ואת עדכוני מערכת ההפעלה. מחירו של מחשב פי.סי רב עוצמה אמנם זול יותר ממחשב מקינטוש מקביל, אך אורך חייו קצר יותר.

מחשבי מקינטוש בני 4 ו-5 שנים עדיין משרתים בכבוד משרדים לגרפיקה ועיצוב גרפי. כמה מחשבי פי.סי כאלה אתם מכירים? מערכות ההפעלה של חלונות נחשבות, גם בעיני משתמשי פי.סי מובהקים כבלתי יציבות. מתקפות וירוסים, סוסים טרויאנים, תוכנות ריגול ושאר מרעין בישין הפכו את המשתמש לשבוי לעדכונים ותלוי בשירותם התכוף של טכנאי מחשב. מערכות ההפעלה החדשות של מיקרוסופט אמורות לתקן את המעוות, ואכן בשנים האחרונות יש שיפור ביציבות מערכות ההפעלה של ה- פי.סי. אך הם עדיין לא מגיעים ליציבות הגדולה של מחשבי המק.

מה עוד חשוב לדעת כשבאים לרכוש מחשב עבור קורס עיצוב גרפי

מחשבי פי.סי אמנם זוכים עדיין למגוון גדול יותר של ציוד היקפי, אך יותר יצרנים בוחרים לשווק מוצרים חוצי פלטפורמות. כיום למרבית המוצרים מצורפים מנהלי התקנים בגרסאות למק ולפי.סי וחלקם אף לא זקוקים לכאלה. חלק מהמוצרים משווקים עם יציאת FireWire בלבד – מה שמקנה למחשבי מקינטוש יתרון, מאחר והם משווקים עם כניסות אלו כסטנדרט. מאידך ציוד היקפי למק כגון מקלדות, עכברים, לוחות אם וכד’ יקר בעשרות אחוזים ממוצרי פי.סי מקבילים.תוכנות לעיצוב גרפי

מחשבי מקינטוש שומרים עדיין על עליונות בכל הקשור לעוצמת העיבוד. השימוש בשני מעבדים מקנה למק יתרון בכל הקשור לעיצוב גרפי בעיבוד תמונה. אך סביר שבעתיד הקרוב ישוחררו גרסאות חדשות לתוכנות גרפיות המנצלות תכונות אלו. האם זו סיבה מספיק טובה לבחור במק כפלטפורמה לעבודה? לא בטוח. עיצוב גרפי והוצאה לאור שולחנית אמנם כרוכים בעבודה עם תוכנות עיצוב ועיבוד תמונה תובעניות. אך מחשבי פי.סי הוכיחו שהם מסוגלים לעמוד ברוב המשימות היטב. סעיף משמעותי בו למק יש עדיפות ברורה הוא מנוע התצוגה. מנוע הקוורץ לצד טכנולוגיית ה-Open GL מספקים תצוגה חדה, ברורה וגמישה יותר ממערכות חלונות. גם בנייה וניהול פרופילי צבע, החשובים במיוחד להבאה לדפוס, קלים ומדוייקים יותר במק.

כל מי שעוסק בעיצוב וגם מי שלא יידע להעריך זאת. הניסיון מלמד כי משתמשי מקינטוש לא ימהרו להגר לחלונות והאחרונים עשויים להעדיף את פלטפורמת הפי.סי דווקא בגלל סיבות זניחות לעיסוקם. לחלונות כזכור, יש עדיין עדיפות (קלה ביותר) בתוכנות עיבוד תמלילים ובגלישה באינטרנט. הבחירה האוטומטית בפלטפורמת המק היא נחלת העבר ויותר משרדי עיצוב גרפי בוחרים במערכות מבוססות חלונות לרוב משיקולי תקציב.

תוכנות נדרשות לסטודנטים בלימודי קורס עיצוב גרפי

העובדה שמערכות הפעלה של פי.סי היוו ועדיין מהוות חממות נוחות לוירוסים, לא עושה רושם ראוי על מרבית המשתמשים וכמעט כולם מתעוורים מתג המחיר המעט מבהיל של מערכות המק. חרף המעבר של ‘אפל’ למעבדי אינטל יהיה זה יומרני מדי לקבוע מה יהיה בשנים הקרובות. ההחלטה בין שתי הפלטפורמות קשה יותר מתמיד. אגב, נושא התקציב הוא זו שמניע את רוב הלומדים בקורס עיצוב גרפי להעדיף בשלב ראשוני רכישת מחשב פי.סי.

תוכנות לעיצוב גרפי: עם מה מעצבים עובדים כיום?

כאמור לעיל, בלימודי גרפיקה ממוחשבת לומדים את התוכנות הגרפיות המובילות: לימודי פוטושופ – כשמדברים על תוכנות לעיצוב גרפי אי אפשר שלא להזכיר את פוטושופ (Photoshop) – התוכנה המפורסמת בעולם בתחום הזה, האורים והתומים של העיצוב הגרפי וריטוש תמונות. תוכנה בעלת אין סוף אפשרויות לעיבוד תמונה וצביעה. התוכנה מאפשרת לעבד גרפית מספר תמונות וליצור מהן תמונה משולבת הנקראת קולאז'. היא גם מאפשרת להוסיף אפקטים מיוחדים ההופכים את היצירה למשהו בולט בטווח של בין דמיון ומציאות. כיום, הוספו לתוכנה זו כלים המאפשרים ליצור בתלת מימד בדומה לתוכנות בהם משתמשים אדריכלים להדמיות ממוחשבות.

לימודי אילוסטרייטור – תוכנה לעיצוב וקטורי ואיור ממוחשב.

לימודי אינדיזיין – תוכנת עימוד והפקה. בתוכנה זו מעמדים טקסטים מרובי מלל בשילוב עיצוב, תמונות וצורות. כך ניתן לעמד ספרים, עיתונים, פרוספקטים ועוד. תוכנות אלו יקרות ויש מספר דרכים להוזיל את רכישתן: ניתן לרכוש אותן בגירסת סטודנט. החיסרון ברכישה זו הוא שמתי שהסטודנט סיים קורס גרפיקה ממוחשבת או קורס עיצוב גרפי והוא רוצה להתחיל לעבוד- הוא צריך לקנות רישיון במחיר מלא.

אפשרויות נוספות להשגת תוכנות לעיצוב גרפי

אפשרות נוספת למי שהולך ללמוד קורס עיצוב גרפי, זה לחפש מישהו שרכש תוכנות אלו ולא משתמש בהם ומוכן למכור לך את התוכנה עם הרישיון במחיר מוזל. בכל אופן, כדאי להתייעץ עם טכנאי מחשב מוסמך איך וכיצד להתקין תוכנות אלו. באותה הזדמנות חשוב שהטכנאי יבדוק שהמחשב עומד בדרישות החומרה הדרושות לתוכנות הגרפיות הכבדות.

רכישת מחשב חזק עבור קורס עיצוב גרפי

עוד כמה דברים חשובים שצריך לזכור כשבאים לרכוש מחשב עבור קורס עיצוב גרפי:

האחד- יש להוסיף למחשב כרטיס גרפי חיצוני כדי שהוא יעבוד היטב בזמן העבודה בתוכנות הגרפיות. מאחר ותוכנות אלו כבדות למחשב, אין מספיק כח לכרטיס הגרפי המובנה בלוח האם. על כן, כדי שהעבודה בתוכנות תהיה בקצב טוב, יש להוסיף כרטיס גרפי חיצוני שמותקן על לוח האם, בגודל של 1-2 ג'יגה.

השני- חשוב לרכוש זיכרון פנימי (RAM) של לפחות 16GB ולמי שיש אפשרות כלכלית- מומלץ  32GB. התוכנות הגרפיות צורכות הרבה זיכרון פנימי וככל שהוא יהיה גדול יותר- הן יפתחו ויעבדו מהר יותר. במיוחד זה יורגש כשתנסו לפתוח כמה תוכנות בו זמנית

השלישי- ריכשו מעבד אינטל חזק. המעבד הוא הגורם העיקרי למהירות המחשב. מן הסתם אתם רוצים שהמחשב יעבוד מהר, אז ריכשו מעבד מתקדם. ההשקעה תשתלם.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
למה אין לי רעיונות, למה?

אחד הדברים הכי מתסכלים, זה שכנגמרים הרעיונות. או , גרוע מכך, כשצריך להביא רעיון בערב פסח, או כל זמן לחוץ או עייף אחר. בטח כבר שמתן לב, שאין כפתור קסם כזה שלוחצים עליו ופשוט "מגיע רעיון", אז מה עושים?

קרא עוד »
"למה הלקוח נודניק?"

"הפרוספקט כבר מוכן"? "כמה זמן לוקח לך להכין לוגו"? "אני חייבת את המודעה ד-ח-ו-ף!". כשלקוח מנדנד ולוחץ, זה מכניס אותנו ללחץ וגורם לנו לנסות להתחמק ממנו ולרצות רק שהפרוייקט הזה ייגמר. אבל, הבשורה הטובה היא, שזה ממש לא חייב להיות ככה. על כך ועוד בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
מה, את לא סומכת עליי?

"מה, אנחנו לא חברים?"
"מה, את לא סומכת עליי"??
מיד אני אביא לך הכל במזומן!!
‼️‼️‼️
אלו משפטים של תמרורי אזהרה
שמסמנים לכם שהלקוח הזה
לא ישלם.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות כבר בזמן הלימודים?

האם אני מוכנה?
האם אני יודעת לקראת מה אני הולכת?
זה אמור להיות בחינם או בתשלום?
כמה סבבי תיקונים אמורים להיות?
מה אם היא לא תאהב את היצירה שלי?
אלו שאלות שמעסיקות אותנו המון, בואו נעשה סדר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!