תואר ראשון בעיצוב גרפי

תואר ראשון בעיצוב גרפי

תואר ראשון בעיצוב גרפי

שלום לקהל המתעניינים 🙂

מכללת אימג' איננה מציעה כיום תואר ראשון בנושא, אך ניתן בהחלט לקבל פרטים נוספים על הקורס שלנו ללימודי תקשורת חזותית. לפרטים על תכנית הלימודים לחצו כאן

תואר ראשון בעיצוב גרפי. שמי אסתי ואני עשיתי תואר בעיצוב גרפי במכללה אקדמית ידועה. אני בחורה מוכשרת והתקבלתי לעבודה במשרד פרסום מקאן אריקסון. איתי עבדה בוגרת לימודי עיצוב גרפי שלמדה במכללה פרטית אך הגיעה למשרד עם תיק עבודות שהראה שילוב של ביצועים המבוססים על הרבה תירגול בשילוב ידע מעשי.

לדעתי הוא היה אפילו יותר מקצועי מהתיק שלי. במהלך התואר הראשון בעיצוב גרפי, למדתי הרבה תאוריה אך כשבאתי למצוא עבודה בפועל, מה שעניין את המעסיקים זה תיק עבודות בעיצוב גרפי שהוא ברמה מקצועית גבוהה ומכיל ביצועים לא רק ברמת האומנות העיצובית אלא בעיקר ברמת העיצוב המעשי. הם מחפשים כאלו שכבר עיצבו כמה פרוייקטים ללקוחות אמת. כאן היה יתרון ברור לאלו שלמדו במכללות פרטיות. חלקן עשו עבודות ללקוחות בזמן הלימודים כסטאז' וחלקן אף הספיקו כבר לצבור כמה לקוחות פרטיים ובהחלט היה להן מה להציע. לצערי זה לא היה היתרון היחיד שלהן.

מה ההבדל בין תואר בעיצוב גרפי לבין קורס עיצוב גרפי במכללה רגילה

השתלבות של בוגרות קורס עיצוב גרפי בעבודה לעומת בוגרות תואר בעיצוב גרפי היא הרבה יותר חלקה ומוצלחת. התברר לי שבעוד אנו, הסטודנטיות לתואר ראשון בעיצוב היינו עסוקות בלימוד ויצירה בכל מיני סוגי טכניקות ולא רק בתחום העיצוב, אלא גם באומנות, איור ורישום חופשי ועוד, הסטודנטיות במכללות הפרטיות למדו רק עיצוב גרפי, התמקדו בו והעמיקו בו. בעוד אותנו העשירו במגוון תחומים כדי לפתוח לנו את הראש ולהרחיב לנו את האופקים, הן תרגלו את מה שלמדו בצורה יותר מקיפה ובשטח זה היה ניכר. ההתאקלמות הקלה שלהן תרמה לביטחון העצמי שלהן וממילא הן נתפסו בעיני המנהל כיותר מוצלחות.

תכלס עדיף תואר בעיצוב גרפי או לימודי תקשורת חזותית בקורס פרטי?

יש רגעים שאני מצטערת שלמדתי את התואר הראשון בעיצוב גרפי. אם היום מישהי היתה שואלת אותי אם אני ממליצה לה ללמוד תואר ראשון בעיצוב גרפי, הייתי אומרת לה- קודם תעשי קורס במכללה פרטית. תבני תיק עבודות בעיצוב גרפי ברמה כמה שיותר מושקעת. אח"כ תמצאי עבודה טובה. ואז, במקביל לעבודה, אם תראי שאת רוצה גם תואר ראשון בשביל התעודה על הקיר או אם את רוצה ללכת על איזה מכרז ממשלתי (לא שאני מבינה בשביל מה את צריכה את זה כשיש לך שפע של מקומות עבודה טובים וריווחיים בשוק הפרטי) אז תצמצמי קצת את היקף המשרה ותלמדי תואר במקביל.

אני מבינה שמי שרוצה להשתלב בתחום ההוראה בעיצוב, חשוב שתלמד תואר בעיצוב גרפי. אבל מי שהיא יצירתית ורוצה פשוט ללמוד עיצוב, שזה רוב האנשים- אני לא מבינה למה לבזבז 4 שנים ולבסוף להרגיש פחות טובה מאלו שלמדו במכללה פרטית. שלא לדבר על הזמן- בתואר ראשון אנו לומדים כפול זמן מהן וגם משלמים כפול כסף.

בוגרת קורס עיצוב גרפי יכולה להרוויח פי 4 מבוגרת תואר בעיצוב גרפי

במהלך הזמן מאז סיום לימודי התואר, הגעתי למסקנה שמי שהיא חכמה, יכולה לעשות קורס עיצוב גרפי וממש להפוך את עצמה תוך שנתיים שלוש למעצבת גרפית מבוקשת. ואז, בשעה שבוגרות המסלול האקדמי של תואר בעיצוב רק יסיימו את לימודי התואר, בוגרת הקורס עיצוב גרפי, אם תנקוט בשיווק קל של גיוס לקוחות, היא כבר תוכל להיות מבוססת הן במקום עבודה כשכירה והן עם חוג לקוחות כעצמאית ולהרוויח פי כמה מבוגרת התואר הראשון בעיצוב.

איך מעצבת גרפית מקימה חוג לקוחות קבוע

בין אם סיימת קורס עיצוב גרפי ובין אם סיימת תואר ראשון בעיצוב גרפי, את בטח שואלת את עצמך, איך מעצבת גרפית מתחילה תגיע לעבודה טובה? אז יש כמה דרכים סטנדרטיות: מדור דרושים, אם את עושה עבודה- את שמה את השם והטלפון עליה וזה מביא עוד פניות, מעדכנת כל החברים והמשפחה, את מציגה עצמך במקומות שונים שיכירו אותך. מפרסמת עצמך ברשתות חברתיות. יש כאלה שעושות עבודות בשכר התנדבות לקרובי משפחה או חברים כדי להתחיל אבל זה לא נותן לך הרבה. יש גם כאלו שפרסמו מודעות במקומונים או עיתונים ומספרות שזה לא הביא לקוחות. אז מה עושים?

האם התואר בעיצוב גרפי עוזר להכנס לשוק העבודה?

בנקודה הזו של איך נכנסים בהצלחה לשוק העבודה, הרבה חושבים שהתואר הראשון יעזור להם להתברג היטב ומהר מאלה שאין להם תואר בעיצוב גרפי. אז יכול להיות שמי שיש לו ראש קטן ומחפש מקום עבודה מסודר, ולא מעניין אותו כל כך באמת ליצור ולהנות מהמקצוע, אז הוא יפנה לכל משרה שדורשת תואר בעיצוב. אך מהר מאוד הוא יגלה שהעבודה משעממת ולא מאפשרת לו חופש ליצור באמת ולהנות. ואז מתחיל תהליך של צבירת תסכולים וקמילה מקצועית. לא חבל?

בנוסף, ברוב המשרות מה שהם הכי דורשים זה תיק עבודות בעיצוב גרפי, וככל שהוא יהיה יותר מרשים ומקצועי- הוא יפתח דלתות יותר מהתואר. וזה דווקא במקומות בהן באמת יוצרים עיצוב וכיף לעבוד שם לאורך שנים.

הכניסה הנכונה לשוק העבודה

אם סיימתן לימודי עיצוב גרפי בין במסגרת של קורס גרפיקה ובין אם זה תואר בעיצוב גרפי, הנה קבלו את הסוד של כניסה מוצלחת לשוק העבודה: שיווק. זו הדרך להביא לקוחות. אין הרבה אפשרויות אחרות. אם את סומכת על חיפוש מדור דרושים וכל שכן אם את סומכת על המלצות עליך כמעצבת גרפית, זה די לסמוך על הנס.

כדי להכנס לשוק העבודה צריך שיווק. זו הדרך לספר לעולם מי את ולמה כדאי לכולם לעבוד דווקא איתך. זו הדרך ליצור לעצמך קהל לקוחות קבוע ולעבוד בשעות שנוחות לך. אלו עבודות עושה בוגרת לימודי תקשורת חזותית? מה היא מוכרת? כדי להצליח במציאת עבודה וכל שכן כעצמאית נזכיר בקצרה את המודל שיביא לך לקוחות:

המודל מורכב מארבע דברים: שליחות, קהל, ערך ומוצר.

שליחות – כשאנו באים לקנות מוצר או שירות, אנו קונים את זה מאדם שמוכר את עצמו. קניה זו אינטראקציה בין שני אנשים. תשבי ותחשבי מה ה- U.S.P שלך ובמילים אחרות: מה הייחודיות שלך, מה הדבר שאת הכי טובה בו. אם למדת גרפיקה, אז נכון שעוד הרבה סיימו לימודי גרפיקה ממוחשבת, אבל מה יש לך שאין לאחרות למשל: את יודעת ציור ויכולה לשלב זאת בשירותים שאת מציעה.

קהל – האם את יודעת לכתוב על הלקוח שלך מה הוא רוצה וצריך, מה התסכולים או השאיפות שלו? כתיבה זו תעזור לך למקד את עצמך: אני פונה לקהל ש……

למשל: מאפרת שפונה לנשים עסוקות. זה ממקד לה את הקהל שלה וממילא המוצר מתאים לקהל שלה. היא מלמדת נשים להתאפר מהר. או גרפיקאית שמתמחה בעיצוב אתרים מוכרים.

טיפ חשוב: עקבו אחר המתחרים שלכם. תלמדו מהם. אל תלחצו. יש מקום לכולם. אבל בעולם התחרותי של היום, חשוב לדעת איך המתחרות שלך מושכות אליהן לקוחות.

עדיף מעט לקוחות שמשלמים יותר מאשר הרבה לקוחות שמשלמים פחות. אבל הכי חשוב לעבוד עם אנשים שאת מתחברת אליהם כי אז העבודה איתם תהיה מהנה עבורך ולבסוף הם יביאו לכם עוד לקוחות.

ערך – בוגרת לימודי גרפיקה, נותנת בנוסף לשירותי גרפיקה, גם שירותים ומוצרים נוספים לקהל שאליו היא פונה. חישבי מה הערך המוסף שאת יכולה לתת ללקוחותיך, כזה שנגזר מהייחודיות שבך ושלאחרים אין אותו

מוצר – חשוב שכל אחת תבנה תמהיל של מוצר. בוגרת לימודי גרפיקה לא מוכרת רק מוצר אחד אלא מספר שירותים: עיצוב, מיתוג, אסטרטגיה ועוד.  ככל שאת מציעה מגוון גדול יותר של מוצרים כך יש יותר סיכוי שהלקוח ישאר איתך. הן מהפן הפסיכולוגי שאת נותנת לו את לבחור בין שתי אפשרויות ששתיהן אצלך. והן מהצד הפרקטי שיותר מרשים ומקצועי לעבוד עם מישהו שמציע ללקוח סל רחב שמכסה את כל מה שהוא צריך, בלי שהוא צריך לטלטל עצמו בין מספר בעלי מקצוע.

כשאת באה להכנס לשוק העבודה ולגייס לך חוג לקוחות קבוע, אם יש לי יכולות טובות ונסיון אז למה לא להרוויח מזה בעצמי? גם אתן, אם תצברו הרבה ידע ונסיון, לאחר כמה שנים תוכלו להפוך זאת למנוף לפתוח עסק עם לקוחות משלכן ולהרוויח יותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: