02-5714022

תואר ראשון בעיצוב גרפי

תואר ראשון בעיצוב גרפי

תואר ראשון בעיצוב גרפי

שלום לקהל המתעניינים 🙂

מכללת אימג' איננה מציעה כיום תואר ראשון בנושא, אך ניתן בהחלט לקבל פרטים נוספים על הקורס שלנו ללימודי תקשורת חזותית. לפרטים על תכנית הלימודים לחצו כאן

תואר ראשון בעיצוב גרפי. שמי אסתי ואני עשיתי תואר בעיצוב גרפי במכללה אקדמית ידועה. אני בחורה מוכשרת והתקבלתי לעבודה במשרד פרסום מקאן אריקסון. איתי עבדה בוגרת לימודי עיצוב גרפי שלמדה במכללה פרטית אך הגיעה למשרד עם תיק עבודות שהראה שילוב של ביצועים המבוססים על הרבה תירגול בשילוב ידע מעשי.

לדעתי הוא היה אפילו יותר מקצועי מהתיק שלי. במהלך התואר הראשון בעיצוב גרפי, למדתי הרבה תאוריה אך כשבאתי למצוא עבודה בפועל, מה שעניין את המעסיקים זה תיק עבודות בעיצוב גרפי שהוא ברמה מקצועית גבוהה ומכיל ביצועים לא רק ברמת האומנות העיצובית אלא בעיקר ברמת העיצוב המעשי. הם מחפשים כאלו שכבר עיצבו כמה פרוייקטים ללקוחות אמת. כאן היה יתרון ברור לאלו שלמדו במכללות פרטיות. חלקן עשו עבודות ללקוחות בזמן הלימודים כסטאז' וחלקן אף הספיקו כבר לצבור כמה לקוחות פרטיים ובהחלט היה להן מה להציע. לצערי זה לא היה היתרון היחיד שלהן.

מה ההבדל בין תואר בעיצוב גרפי לבין קורס עיצוב גרפי במכללה רגילה

השתלבות של בוגרות קורס עיצוב גרפי בעבודה לעומת בוגרות תואר בעיצוב גרפי היא הרבה יותר חלקה ומוצלחת. התברר לי שבעוד אנו, הסטודנטיות לתואר ראשון בעיצוב היינו עסוקות בלימוד ויצירה בכל מיני סוגי טכניקות ולא רק בתחום העיצוב, אלא גם באומנות, איור ורישום חופשי ועוד, הסטודנטיות במכללות הפרטיות למדו רק עיצוב גרפי, התמקדו בו והעמיקו בו. בעוד אותנו העשירו במגוון תחומים כדי לפתוח לנו את הראש ולהרחיב לנו את האופקים, הן תרגלו את מה שלמדו בצורה יותר מקיפה ובשטח זה היה ניכר. ההתאקלמות הקלה שלהן תרמה לביטחון העצמי שלהן וממילא הן נתפסו בעיני המנהל כיותר מוצלחות.

תכלס עדיף תואר בעיצוב גרפי או לימודי תקשורת חזותית בקורס פרטי?

יש רגעים שאני מצטערת שלמדתי את התואר הראשון בעיצוב גרפי. אם היום מישהי היתה שואלת אותי אם אני ממליצה לה ללמוד תואר ראשון בעיצוב גרפי, הייתי אומרת לה- קודם תעשי קורס במכללה פרטית. תבני תיק עבודות בעיצוב גרפי ברמה כמה שיותר מושקעת. אח"כ תמצאי עבודה טובה. ואז, במקביל לעבודה, אם תראי שאת רוצה גם תואר ראשון בשביל התעודה על הקיר או אם את רוצה ללכת על איזה מכרז ממשלתי (לא שאני מבינה בשביל מה את צריכה את זה כשיש לך שפע של מקומות עבודה טובים וריווחיים בשוק הפרטי) אז תצמצמי קצת את היקף המשרה ותלמדי תואר במקביל.

אני מבינה שמי שרוצה להשתלב בתחום ההוראה בעיצוב, חשוב שתלמד תואר בעיצוב גרפי. אבל מי שהיא יצירתית ורוצה פשוט ללמוד עיצוב, שזה רוב האנשים- אני לא מבינה למה לבזבז 4 שנים ולבסוף להרגיש פחות טובה מאלו שלמדו במכללה פרטית. שלא לדבר על הזמן- בתואר ראשון אנו לומדים כפול זמן מהן וגם משלמים כפול כסף.

בוגרת קורס עיצוב גרפי יכולה להרוויח פי 4 מבוגרת תואר בעיצוב גרפי

במהלך הזמן מאז סיום לימודי התואר, הגעתי למסקנה שמי שהיא חכמה, יכולה לעשות קורס עיצוב גרפי וממש להפוך את עצמה תוך שנתיים שלוש למעצבת גרפית מבוקשת. ואז, בשעה שבוגרות המסלול האקדמי של תואר בעיצוב רק יסיימו את לימודי התואר, בוגרת הקורס עיצוב גרפי, אם תנקוט בשיווק קל של גיוס לקוחות, היא כבר תוכל להיות מבוססת הן במקום עבודה כשכירה והן עם חוג לקוחות כעצמאית ולהרוויח פי כמה מבוגרת התואר הראשון בעיצוב.

איך מעצבת גרפית מקימה חוג לקוחות קבוע

בין אם סיימת קורס עיצוב גרפי ובין אם סיימת תואר ראשון בעיצוב גרפי, את בטח שואלת את עצמך, איך מעצבת גרפית מתחילה תגיע לעבודה טובה? אז יש כמה דרכים סטנדרטיות: מדור דרושים, אם את עושה עבודה- את שמה את השם והטלפון עליה וזה מביא עוד פניות, מעדכנת כל החברים והמשפחה, את מציגה עצמך במקומות שונים שיכירו אותך. מפרסמת עצמך ברשתות חברתיות. יש כאלה שעושות עבודות בשכר התנדבות לקרובי משפחה או חברים כדי להתחיל אבל זה לא נותן לך הרבה. יש גם כאלו שפרסמו מודעות במקומונים או עיתונים ומספרות שזה לא הביא לקוחות. אז מה עושים?

האם התואר בעיצוב גרפי עוזר להכנס לשוק העבודה?

בנקודה הזו של איך נכנסים בהצלחה לשוק העבודה, הרבה חושבים שהתואר הראשון יעזור להם להתברג היטב ומהר מאלה שאין להם תואר בעיצוב גרפי. אז יכול להיות שמי שיש לו ראש קטן ומחפש מקום עבודה מסודר, ולא מעניין אותו כל כך באמת ליצור ולהנות מהמקצוע, אז הוא יפנה לכל משרה שדורשת תואר בעיצוב. אך מהר מאוד הוא יגלה שהעבודה משעממת ולא מאפשרת לו חופש ליצור באמת ולהנות. ואז מתחיל תהליך של צבירת תסכולים וקמילה מקצועית. לא חבל?

בנוסף, ברוב המשרות מה שהם הכי דורשים זה תיק עבודות בעיצוב גרפי, וככל שהוא יהיה יותר מרשים ומקצועי- הוא יפתח דלתות יותר מהתואר. וזה דווקא במקומות בהן באמת יוצרים עיצוב וכיף לעבוד שם לאורך שנים.

הכניסה הנכונה לשוק העבודה

אם סיימתן לימודי עיצוב גרפי בין במסגרת של קורס גרפיקה ובין אם זה תואר בעיצוב גרפי, הנה קבלו את הסוד של כניסה מוצלחת לשוק העבודה: שיווק. זו הדרך להביא לקוחות. אין הרבה אפשרויות אחרות. אם את סומכת על חיפוש מדור דרושים וכל שכן אם את סומכת על המלצות עליך כמעצבת גרפית, זה די לסמוך על הנס.

כדי להכנס לשוק העבודה צריך שיווק. זו הדרך לספר לעולם מי את ולמה כדאי לכולם לעבוד דווקא איתך. זו הדרך ליצור לעצמך קהל לקוחות קבוע ולעבוד בשעות שנוחות לך. אלו עבודות עושה בוגרת לימודי תקשורת חזותית? מה היא מוכרת? כדי להצליח במציאת עבודה וכל שכן כעצמאית נזכיר בקצרה את המודל שיביא לך לקוחות:

המודל מורכב מארבע דברים: שליחות, קהל, ערך ומוצר.

שליחות – כשאנו באים לקנות מוצר או שירות, אנו קונים את זה מאדם שמוכר את עצמו. קניה זו אינטראקציה בין שני אנשים. תשבי ותחשבי מה ה- U.S.P שלך ובמילים אחרות: מה הייחודיות שלך, מה הדבר שאת הכי טובה בו. אם למדת גרפיקה, אז נכון שעוד הרבה סיימו לימודי גרפיקה ממוחשבת, אבל מה יש לך שאין לאחרות למשל: את יודעת ציור ויכולה לשלב זאת בשירותים שאת מציעה.

קהל – האם את יודעת לכתוב על הלקוח שלך מה הוא רוצה וצריך, מה התסכולים או השאיפות שלו? כתיבה זו תעזור לך למקד את עצמך: אני פונה לקהל ש……

למשל: מאפרת שפונה לנשים עסוקות. זה ממקד לה את הקהל שלה וממילא המוצר מתאים לקהל שלה. היא מלמדת נשים להתאפר מהר. או גרפיקאית שמתמחה בעיצוב אתרים מוכרים.

טיפ חשוב: עקבו אחר המתחרים שלכם. תלמדו מהם. אל תלחצו. יש מקום לכולם. אבל בעולם התחרותי של היום, חשוב לדעת איך המתחרות שלך מושכות אליהן לקוחות.

עדיף מעט לקוחות שמשלמים יותר מאשר הרבה לקוחות שמשלמים פחות. אבל הכי חשוב לעבוד עם אנשים שאת מתחברת אליהם כי אז העבודה איתם תהיה מהנה עבורך ולבסוף הם יביאו לכם עוד לקוחות.

ערך – בוגרת לימודי גרפיקה, נותנת בנוסף לשירותי גרפיקה, גם שירותים ומוצרים נוספים לקהל שאליו היא פונה. חישבי מה הערך המוסף שאת יכולה לתת ללקוחותיך, כזה שנגזר מהייחודיות שבך ושלאחרים אין אותו

מוצר – חשוב שכל אחת תבנה תמהיל של מוצר. בוגרת לימודי גרפיקה לא מוכרת רק מוצר אחד אלא מספר שירותים: עיצוב, מיתוג, אסטרטגיה ועוד.  ככל שאת מציעה מגוון גדול יותר של מוצרים כך יש יותר סיכוי שהלקוח ישאר איתך. הן מהפן הפסיכולוגי שאת נותנת לו את לבחור בין שתי אפשרויות ששתיהן אצלך. והן מהצד הפרקטי שיותר מרשים ומקצועי לעבוד עם מישהו שמציע ללקוח סל רחב שמכסה את כל מה שהוא צריך, בלי שהוא צריך לטלטל עצמו בין מספר בעלי מקצוע.

כשאת באה להכנס לשוק העבודה ולגייס לך חוג לקוחות קבוע, אם יש לי יכולות טובות ונסיון אז למה לא להרוויח מזה בעצמי? גם אתן, אם תצברו הרבה ידע ונסיון, לאחר כמה שנים תוכלו להפוך זאת למנוף לפתוח עסק עם לקוחות משלכן ולהרוויח יותר.

בוגרות מספרות

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
בינה מלאכותית

אחד הנושאים הכי מדוברים בתחום שלנו כיום הינו הבינה המלאכותית מה זה, איך זה עובד, והפחד הגדול מכולם, האם זה יהפוך אותנו, המעצבים, למיותרים?

קרא עוד »
אי אפשר לעצב "על ריק"

אחד התיסכולים הגדולים של מעצבים מתחילים היא,
איך מתחילים??
הקושי למצוא רעיונות, לחשוב על משהו חדש.
אז כן, יש שיטות ודרכי עבודה וחשיבה
אשר נלמדים בקורס עצמו, אבל מעבר לכל זה,
יש שלב מאד חשוב, שכולנו , כמעצבים, עושים
וזהו שלב איסוף ההשראות
ולימוד מאלו שעושים את זה מקצועי.

קרא עוד »
למה אנחנו נשחקים?

העבודה הזו גומרת אותי!
למה אנחנו נשחקים?

כי אנחנו לא מאפשרים לעצמנו
זמן להתאוששות, להיטענות.

איך משלבים עבודה, לימודים, זוגיות וקריירה
בלי להתמוטט?

קרא עוד »
אז איך נהיים גדולים?

"אז איך יגיעו אלי לקוחות"?
"ואיך יכירו אותי"?
ובכלל, למה שישלמו לי מחיר הגון
אם יש כל כך הרבה תחרות בשוק (ובכל שוק, אפשר להרגע)?

קרא עוד »
עקרון העוגנים

מכירות את זה שאתן ממש רוצות להשקיע
אבל פשוט אין לכן זמן?
שאתן ממש רוצות לשבת ולקרוא מאמר מקצועי
או להתפתח, לתרגל, לשייף
אבל אין לכן זמן?

ממש רוצות להתעמל מידי פעם,
לשחרר, להחליף אוירה כדי להתאורר,
אבל מה לעשות, אין זמן….?
אחד הדברים הכי חשובים להתפתחות שלנו
להתקדמות, לעשיה וליצירה, היא מרחב התפתחות.

קרא עוד »
לא נעים לי – נגמר

"לא נעים לי לגבות 800 ש"ח על מודעה" "וואי, לא נעים לי לבקש 1200 ש"ח על לוגו" "די… ממש מרגיש לי יקר לבקש 1500 ש"ח על דף נחיתה" אלו רק מקצת המשפטים שאני שומעת מתלמידות שמתחילות לעבוד מול לקוחות וגם לתמחר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.