איפה כדאי ללמוד גרפיקה ממוחשבת?

איפה כדאי ללמוד גרפיקה ממוחשבת?

אם יש לך ראש יצירתי ויכולת עיצוב וחשיבה מקוריים, ייתכן שלימודי גרפיקה ממחושבת הוא תחום שבו תמצאי את מבוקשך וסיפוקך.

איפה כדאי ללמוד גרפיקה ממחושבת?

מגוון מכללות מלמדות קורסים של גרפיקה ממוחשבת. אורך הקורסים משתנים במעט ממקום למקום וכן יש לך אפשרות לבחור בקורס בוקר או ערב. לימודי מקצוע זה עסק רציני וחשוב שתלמדי אותו במקום מקצועי שבאמת עומד מאחורי ההבטחות שלו. מקום שהוציא כבר מאות בוגרים מרוצים. איך תדעי איפה כדאי ללמוד גרפיקה ממוחשבת ושמקום זה הכי מתאים לך? 

לימודי גרפיקה במכללות – מה ההבדל ביניהם?

קורס גרפיקה מיועד למי שרוצה ללמוד את התחום בזמן הקצר ביותר ולצאת לשוק העבודה. קורס כזה אורך בדרך כלל שנה ומביא את התלמידה לרמה של גרפיקאית ביצועיסטית. בקורס גרפיקה ממוחשבת (או כפי שקוראים לו במכללות אחרות- קורס עיצוב גרפי) לומדים לעבוד וליצור בתוכנות הגרפיות, יסודות העיצוב והבאה לדפוס. בנוסף, לומדים לסגור נכון קבצים לדפוס ויוצאים לסיור בבית דפוס. קורס עיצוב גרפי מתקדם לעומת זאת, אורך שנתיים, ונחשב לקורס שהכי קרוב למה שלומדים באקדמיות לעיצוב. בקורס זה לומדים פוטושופ מקצוענים, טיפוגרפיה יצירתית, פיתוח רעיונאות, עיצוב פוסט מודרני, עיצוב מגזרי, פרסום וקריאייטיב הפקות דפוס מורכבות ועוד.

מה לבדוק בלימודי הגרפיקה במכללות?

אם את הולכת על לימודי גרפיקה, חשוב שתבדקי את הדברים הבאים לפני שאת מקבלת החלטה:

משך הקורס- לפחות שנה. לימודי הגרפיקה כוללים גם כמה תוכנות גדולות וגם לימוד של שפה חדשה- שפת התקשורת החזותית. וכן יסודות העיצוב והבאה לדפוס. מדובר בכמות חומר גדולה ואם רוצים להקיף הכל ולהשיג שליטה בתוכנות- צריך פרק זמן של לפחות שנה.

תיק עבודות- בכל קורס חשוב לקבל תעודה מטעם המכללה בה למדת. אך בתחום הגרפיקה, תיק העבודות הוא זה שמדבר למעסיק והוא זה שעושה את הרושם. כשתגיעי לראיונות עבודה- דבר ראשון יבקשו לראות את תיק העבודות. ירצו לראות באיזה רמה את יוצרת, כמה שליטה יש לך בעיצוב, כמה את יצירתית, האם יש בעיצוב שלך רעיונות מקוריים. אלו הדברים שהמעסיק רוצה לבדוק וכל זה מתבטא בעבודות השונות בתיק. במאמר: איך לבנות תיק עבודות בעיצוב גרפי? תוכלי לקרוא חומר נוסף בנושא זה.

רמת הלימודים בקורס- כשאת באה להשקיע שנה בלימודים, חשוב לבדוק היטב שהרמה המקצועית גבוהה. שהמרצות שמלמדות מקצועיות ומנוסות. תוכלי לבדוק זאת, עלי ידי שתבקשי מאחראית הרישום טלפונים של לפחות 3 בוגרות שסיימו בשנה האחרונה. אם לא נותנים לך את זה- אל תרשמי שמה! בוגרות יוכלו לספר לך גם על הרמה, גם על האווירה ועוד פרטים חשובים שרק מי שלמד במקום יודע אותם. ועל זה נאמר: "אין חכם כבעל נסיון".

מקום שמציע קורס גרפיקה למתקדמים. מי ששואלת איפה כדאי ללמוד גרפיקה ממוחשבת- אולי התשובה הראשונה צריכה להיות: "חפשי מקום שמציע קורס עיצוב גרפי למתקדמים". הרי כולם מציעים קורס גרפיקה או קורס עיצוב גרפי. זה הקורס הבסיסי אותו לומדים ברוב המקומות. אך מקומות בודדים השקיעו מחקר ומאמץ גדול לפתוח מסלול המשך של לימודי גרפיקה למתקדמים. זה שיש לימודי המשך לקורס הבסיסי אותו לומדים מעיד על כך שזה מקום רציני ומקצועי.

את בטח רוצה להיות עם ידע בכמה רמות מעל כולם, להיות זו שהמעסיקים שמחים להעסיק, שלכל מקום שאת מגיעה תיק העבודות שלך מפיל אנשים מהכסא, זו שכל המקומות המובילים פתוחים את הדלתות בפניה. אז בשביל זה, כדאי לך להשקיע שנה נוספת, ולהשלים את ההכשרה שלך לרמה של בוגרת אקדמיה לעיצוב. ישנם מקומות מעטים בארץ המציעים קורס עיצוב גרפי מתקדם. קורס זה מיועד כאמור למי שרוצה להתמקצע ולהיות לא רק גרפיקאית ביצועיסטית, אלא מעצבת גרפית שיודעת ליצור ברמה המקצועית הנדרשת במקומות המובילים ובמשרדי הפרסום.

עדיין לא יודעת איפה כדאי ללמוד גרפיקה למתחילים?

אם אחרי כל הטיפים הנ"ל עדיין קשה לך להחליט- כדאי לך לבקש את הסיליבוס של הקורס מהמקומות שנראים לך ולשים לב היטב מה התוכן הנלמד. שימי לב כמה שעות מוקצות לכל תוכנה. כמה שעות לומדים את יסודות העיצוב? האם יש סיור בבית דפוס כדי להבין לעומק איך הבאה לדפוס עובדת בפועל? האם יש בנוסף לשיעורים של הקורס עצמו גם תרגול מונחה וקידום אישי?

גרפיקה ממוחשבת כדאי ללמוד דווקא באימג'

באימג' את יכולה ללמוד את קורס הגרפיקה הממוחשבת המתקדם ביותר, תוך התאמה מלאה לאורח החיים שלך. כאן תוכלי ללמוד עם נשים בלבד, להפנות את כל האנרגיות להבין ולהצליח בלימודים. האווירה נעימה והדינמיקה הקבוצתית נותנים כח והשראה להשקיע יותר ולהצליח. הצוות באימג' מורכב ממרצות בלבד, וכל התכנים נבדקים. ויחד עם זאת – את נמצאת במקום האיכותי ביותר, אשר מעניק לך ידע מתקדם, מהלכי חשיבה קריאייטיביים ושיטות עבודה נכונות ומתקדמות.

מה נלמד בקורס גרפיקה ממוחשבת?

קורס גרפיקה ממוחשבת הינו קורס בו נלמדים כל העקרונות החשובים על מנת להצליח בתחום זה. העקרונות הם יסודות העיצוב, יצירתיות, ידע טכני, וביצוע מעשי המשלב עבודה בתוכנות ועיצוב נכון.

העקרונות מתורגמים למעשה במסלול הלימוד בצורה הבאה:

יסודות העיצוב- ללמוד עיצוב  בקו חדשני: טיפוגרפיה, תורת הצבע, קומפוזיציה, שימוש של חללים וצורות בעיצוב, אורנומנטיקה וטקסטורות.

יצירתיות- עיצוב הינו סוג של אומנות. וכמו כל דבר באומנות, גם בעיצוב חשוב לתרגל וליצור בידיים, מה שמסייע להפנמת ההבנה כיצד לדבר בשפה העיצובית בצורה נכונה ומקצועית.  תרגול זה עוזר לתלמידות לראות איך עיצוב עובד נכון ואז קל יותר להגיע לתוצאות מרשימות כשיוצרים בתוכנות הממוחשבות.

ידע טכני- לימוד ושליטה מעשית של תוכנות המחשב השונות הקשורות לעולם העיצוב: פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין.

ביצוע מעשי- כל תלמידה בקורס עושה פרוייקטים שונים במהלך קורס הגרפיקה הממוחשבת. פרוייקטים אלה מצטרפים אחד אל אחד ויוצרים לבסוף תיק עבודות מרשים. בסיום הקורס, התלמידה יוצאת עם תיק העבודות והידע המעשי שרכשה ומציגה אותם בראיונות העבודה.

אין דרך להתחמק מהעובדה כי העולם שואט לכיוון המחשוב ודיגיטציה. רובה המוחלט של צורת העבודה כיום נעשית באמצעות המחשב, המדיה והדיגיטל, מה שהופך את קורס גרפיקה ממוחשבת לאטרקטיבי ומשתלם יותר מתמיד.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
למה אין לי רעיונות, למה?

אחד הדברים הכי מתסכלים, זה שכנגמרים הרעיונות. או , גרוע מכך, כשצריך להביא רעיון בערב פסח, או כל זמן לחוץ או עייף אחר. בטח כבר שמתן לב, שאין כפתור קסם כזה שלוחצים עליו ופשוט "מגיע רעיון", אז מה עושים?

קרא עוד »
"למה הלקוח נודניק?"

"הפרוספקט כבר מוכן"? "כמה זמן לוקח לך להכין לוגו"? "אני חייבת את המודעה ד-ח-ו-ף!". כשלקוח מנדנד ולוחץ, זה מכניס אותנו ללחץ וגורם לנו לנסות להתחמק ממנו ולרצות רק שהפרוייקט הזה ייגמר. אבל, הבשורה הטובה היא, שזה ממש לא חייב להיות ככה. על כך ועוד בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
מה, את לא סומכת עליי?

"מה, אנחנו לא חברים?"
"מה, את לא סומכת עליי"??
מיד אני אביא לך הכל במזומן!!
‼️‼️‼️
אלו משפטים של תמרורי אזהרה
שמסמנים לכם שהלקוח הזה
לא ישלם.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות כבר בזמן הלימודים?

האם אני מוכנה?
האם אני יודעת לקראת מה אני הולכת?
זה אמור להיות בחינם או בתשלום?
כמה סבבי תיקונים אמורים להיות?
מה אם היא לא תאהב את היצירה שלי?
אלו שאלות שמעסיקות אותנו המון, בואו נעשה סדר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!