גרפיקה ממוחשבת

גרפיקה ממוחשבת

גרפיקה ממוחשבת- ללמוד כיצד מעבירים מסר ויזואלי

תחום הגרפיקה הממוחשבת שייך לעולם התקשורת החזותית שהיא שפת העיצוב, הסמלים והתמונות. זאת, להבדיל מתקשורת מדוברת שכוללת רדיו, ערוצי כבלים ושאר תחנות בהם הדיבור הוא הכלי המרכזי דרכו מעבירים לנו מסרים. תקשורת חזותית כוללת בעצם את כל התחומים העוסקים בהעברת מסרים בלי דיבור כגון: גרפיקה ממוחשבת, צילום, עריכת וידאו והסרטה, ציור ואיור, אנימציה, פרסום, עיתונים ועוד. מכל התחומים שציינו, הכי דומיננטי זה גרפיקה ממוחשבת. הסיבה לכך כי כל דבר דרכו אני רוצה להעביר מסר ורעיון דורש עיצוב גרפי לרבות מודעות בעיתונים ובחוצות, פרוספקטים ומידעונים, כריכות ספרים, אריזת מוצר ובעצם כל דבר שיוצא לאור, מתפרסם או משווק- הכל עובר עיצוב גרפי לפני פרסומו. בכולם מטרתנו לעניין את הצופה או הקורא ולגרום לו לרכוש את המוצר או השירות המוצע לו. כל זה דורש עיצוב גרפי בתוכנות גרפיקה ממוחשבת. אם תעברו שוב על הרשימה שהכנו, תבחינו שאתם נתקלים במוצרים השונים כמה פעמים במשך היום. כן, היום אנו חשופים להמון פרסומות. לפיכך, מי שרוצה להצליח בתחום, דרושה לו יצירתיות גדולה שתאפשר לו להגיע לרמת עיצוב גבוהה, כזו שתגרום לצופים או לקוראים לעצור ולהתעניין במה שאנו משווקים להם. וכאן נכנסת לתמונה מכללת אימג'.

עיצוב הינו סוג של אומנות. וכמו כל דבר באומנות, גם בעיצוב גרפי חשוב לתרגל וליצור בידיים. תרגול זה עוזר ללומדות בקורס גרפיקה ממוחשבת לראות ולהפנים איך עיצוב עובד נכון. באימג' לומדים גרפיקה ממוחשבת במתכונת בה לומדים אומנות, וזה אומר פיתוח יצירה בידיים ובמחשבה וכן פיתוח רעיונאות ומחשבה יצירתית.

לימודי גרפיקה ממוחשבת איכותיים- רק במכללת אימג'

לימודי גרפיקה במסגרת קורס גרפיקה ממוחשבת, כוללים לימוד של התוכנות הגרפיות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. בנוסף, לומדים את יסודות העיצוב והבאה לדפוס. נושאים אלה נלמדים כמעט בכל המקומות המציעים לימודי גרפיקה דיגיטלית. מכללת אימאג' שמה לעצמה למטרה לפתח את היצירתיות והקריאייטיביות של התלמידות מתוך הכרה שזה מה שיגרום להן להגיע לרמה גבוהה ולהיות מבוקשות בשוק העבודה. לכן, לאורך כל הקורס, המרצות לעיצוב נותנות תרגילים יחודיים שעוזרים מאוד בפיתוח יצירתיות והגעה לרעיונות מקוריים. יש לדעת שפיתוח חשיבה יצירתית וקראייטיביות הם כלים נרכשים, אשר משתכללים ומתפתחים עם הזמן. בדף קורס גרפיקה ממוחשבת, תוכלי לקרוא בהרחבה על לימודי גרפיקה דיגיטלית ועל הנעשה בקורס. כמו כן, מומלץ לראות את העבודות של תלמידות הקורס בגלרייה של קורס גרפיקה ממוחשבת.

פיתוח יצירתיות בקורס גרפיקה ממוחשבת

כבר במהלך קורס גרפיקה ממוחשבת, מקבלים כלים לפיתוח חשיבה יצירתית. קורס גרפיקה ממוחשבת הוא קורס שמתמשך לאורך שנה ולא בכדי. ישנם תהליכים חשובים אותם צריכים התלמידים לעבור במהלך הקורס כדי שהידע שרכשו יבשיל ויתורגם הלכה למעשה ביצירות גרפיות מקצועיות. לכן גם מי שמוצא איזה קורס גרפיקה מרוכז, זה לא מומלץ בכלל. אחד התהליכים החשובים בקורס גרפיקה, זה פיתוח היכולת היצירתית האישית שלך ופיתוח חשיבה יוצאת דופן ומפתיעה. ככל שלימודי הגרפיקה נמשכים, היכולת החשיבתית מתרחבת ונהיית מורכבת ומתוחכמת יותר ויותר. זה בעצם תהליך שקורה באופן טבעי עקב השימוש התדיר בטכניקות החשיבה שנלמדו בקורס. אין ספק שלאחר שנת לימודים, התלמידות מגיעות לרמה נאותה של יצירתיות ויכולות כבר לצאת לעובד בגרפיקה ממוחשבת.

רמת קריאייטיב גבוהה בקורס עיצוב גרפי

אבל מי שרוצה להגיע לרמה עוד יותר גבוהה יצירתיות, ליצור גרפיקה ממוחשבת משובחת, כזו שמתאימה למשרדי פרסום ולכל המקומות המובילים, מומלץ לה להמשיך וללמוד קורס עיצוב גרפי. בקורס עיצוב גרפי יש ממש יחידה שלמה על רעיונאות ופיתוח קראייטיב. כדי להבין עד כמה תורם ומשמעותי ללמוד קורס נוסף שמתמחה בהמשך פיתוח היצירתיות והרעיונאות, ובמקביל ללמוד גם את הכלים המתקדמים בתוכנות הגרפיות,  בואו נקרא מה שמספרת לנו תמר קצביאן:

"לפני שש שנים סיימתי בהצלחה את לימודים בסיסיים של גרפיקה ממוחשבת, שכללו בעיקר לימוד של התוכנות הגרפיות ועיצוב גרפי בסיסי. לאחר מכן, בהיותי חסרה לימודי עיצוב גרפי בצורה רחבה ומעמיקה, התחלתי לעבוד במקומון בעבודה של מתחילים. אך עם הזמן, למרות שצברתי נסיון ומהירות עבודה בתחום, הרגשתי מצד אחד מקצועית אבל מצד שני זו מקצועיות שמתאימה לעבודה במקומות קטנים עם תנאים לא הכי טובים. משהו בתוכי אמר לי שיש עוד מה ללמוד, בעיקר בעיצוב גרפי וקריאייטיב. אולי זה מה שיתן לי דחיפה להתחיל לחפש מקום רציני בוא אשלים את ההכשרה המקצועית שלי בגרפיקה ממוחשבת.כשהגעתי לאימג', אני זוכרת שאמרתי לרכזת בהסתייגות: "מאחר ואני לאחר קורס גרפיקה ממוחשבת ארוך, וכבר שנתיים עובדת בתחום, לא נראה לי שיש לכם מה לחדש לי…", הרכזת שמעה חייכה והראתה לי עבודות שעשו הבוגרות וממש חלשה דעתי, איבדתי את כל הבטחון שלי…

נרשמתי לקורס עיצוב גרפי ולא התחרטתי אפילו לרגע, כל שקל היה שווה את מה שקיבלתי.

הפכתי להיות מעצבת גרפית מקצועית באמת, למדתי לתכנן את עבודתי ולעבוד בצורה נקיה וקצרה, בלי להסתבך ולהסתובב הרבה. במקביל ללימודי התחלתי לעבוד במשרד פרסום וכל מה שלמדתי בקורס תורגם הלכה למעשה.

היום כמעט ואין יצירה גרפית שאיני יודעת איך עשו אותה, למדנו את כל הטריקים וכל המתכונים החמים של גרפיקה ממוחשבת וכן התמחנו בעבודה מקצועית הכוללת עיצוב גרפי ברמת גימור גבוהה".

תודה רבה, תמר קצביאן, ירושלים.

אז כפי שקראנו, כדאי להשקיע עוד זמן ולהשתלם לרמה מקצועית גבוהה, שמתאים למקומות העבודה המובילים, מה שפותח בפניך אפשרויות עבודה נוספות. אם את רוצה לראות את ההבדל בין העבודות של בוגרות קורס גרפיקה ממוחשבת לבין אלה שהמשיכו גם לקורס עיצוב גרפי, בקרי בגלריית קורס גרפיקה ממוחשבת ואחר כך כנסי לגלריית קורס עיצוב גרפי.

אז אם את חושבת באופן רציני להכנס לתחום המבוקש של גרפיקה ממוחשבת, ומחפשת קורס מקצועי באווירה תורנית ונעימה, עם נשים בלבד, קורסי גרפיקה ממוחשבת באימג' יתאימו לך מאוד. בהצלחה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: