02-5714022

האם מבט חטוף בלוגו מסוגל להשפיע על החלטות הרכישה שלנו?

האם מבט חטוף בלוגו מסוגל להשפיע על החלטות הרכישה שלנו?

מעובד מתוך הספר איך לעצב לוגו מנצח

התשובה לשאלה שבכותרת  היא 'כן', ואני מניח שהבנתם זאת עוד לפני שנכנסתם למאמר.

הסיבה לכך שאתם ממשיכים לקרוא, אם כן, היא השאלה המתבקשת והמעניינת יותר: איך.

במאמר שלפנינו נלמד דברים חשובים ומפתיעים, שלא תלמדו בשום קורס מיתוג ואסטרטגיה וגם לא  בקורס עיצוב גרפי. במאמר זה נצלול לתוך מוחו של הצרכן, ננתח איך הוא עובד ואז  נבין כיצד מבט חטוף בלוגו מסוגל להשפיע על החלטות הרכישה שלנו, ויותר מכך – נבין כיצד לוגו שנעצב בעצמנו מסוגל לגרום ללקוח פוטנציאלי לקבל החלטה חיובית ולבחור בכל שירות או מוצר אותו נמתג. כמו כן, נראה כמה חשוב להקדיש יותר זמן ותרגול לחלק המיתוג במסגרת קורסי עיצוב גרפי או קורסי אסטרטגיה ופרסום מפני שידע בעיצוב לוגואים מקצועיים יכול להפוך אתכם למעצבים גרפיים מבוקשים ולאנשי אסטרטגיה ומיתוג מצליחים.

את המאמר נחלק לשלושה נושאים: מגירות מותג, דור הקנקנים ומדע קבלת ההחלטות. בעוד השניים הראשונים קשורים לתחומי התקשורת החזותית ועיצוב גרפי, הרי שהנושא השלישי קשור גם לעולם הפסיכולוגיה. במאמר זה נעסוק בשני הנושאים הראשונים. במאמר נוסף ששמו: עיצוב גרפי- מדע קבלת ההחלטות נסגור את המעגל ונצא ממתגים טובים יותר.

1. מגירות מותג

מבט חטוף בלוגו עוזר לצרכנים לזהות מותגים מסוימים וכך לדעת בקלות האם המוצר שלהם איכותי / בריא / כשר / אמין וערכים רבים נוספים. אז איך זה עובד?

במוחנו קיימות אלפי מגירות שונות, כשעל כל מגירה כתוב את שמה. בתוך מגירה בשם 'חורף' למשל, תוכלו למצוא את המונחים קור, גשם, בגדים חמים, ימים קצרים, מרק אפונה של אמא וכו'.

מונחים אלו נקראים אסוציאציות. לצד המונחים הנמצאים בכל מגירה, בין היתר, ישנם רגשות המשתנים מאדם לרעהו. במגירת 'חורף' אצל אדם אחד תוכלו למצוא רגשות חיוביים כגון ביתיות, אוויר צח, אירוע משמח שקרה או זיכרונות מתוקים, בעוד אצל אדם אחר תוכלו למצוא רגשות שליליים כגון דיכאון, שפעת, אירוע מעציב שקרה או זיכרונות מרים. בעוד המונחים האסוציאטיביים די זהים מאדם לאדם, הרגשות האסוציאטיביים בדרך כלל יהיו שונים לחלוטין.

בין אלפי המגירות שבמוחנו ישנן מגירות הנושאות שמות של מותגים, כשבכל 'מגירת מותג' נמצא את כל האסוציאציות והרגשות שלנו כלפי אותו מותג. אם במהלך חיינו הבנו והפנמנו שמותג מסוים הנו 'איכותי', ברגע שנראה את לוגו המותג על מוצר כלשהו – תת המודע שלנו יפתח את מגירת המותג המתאימה, ישלוף את התובנה 'איכותי' ויצמיד אותה למוצר, גם אם אנחנו לא מכירים את המוצר הזה כלל. לצערי, בקורס עיצוב גרפי כמו גם בקורס מיתוג עסקי או קורס אסטרטגיה שיווקית, לומדים בדרך כלל את נושא המיתוג כעוד נושא מבין נושאים רבים המרכיבים את תכנית הלימודים. אך כפי שנוכחנו, מיתוג היא תורה שלמה בפני עצמה שראוי להקדיש לה יותר זמן במיוחד בלימודי עיצוב גרפי ולימודי קורס אסטרטגיה, כי מי שילמד להשתמש בה נכון, יגלה שיש בידו כלי עוצמתי שיכול להשפיע חזק על הצרכנים ויתן לו הזדמנות להפוך לממתג מבוקש.

האם למדתם לעומק את נושא מגירות המותג בקורס עיצוב גרפי וקורס מיתוג ואסטרטגיה?

מי שסיים קורס עיצוב גרפי, קורס מיתוג או קורס אסטרטגיה, בוודאי למד בחלק המיתוג על מגירות המותג. אבל גם מי שלא סיים לימודי עיצוב גרפי או לימודים מקבילים אחרים, מוזמן להצטרף אלינו למספר דוגמאות שימחישו עד כמה מיתוג מקצועי ונכון משפיע על הקניה של הצרכן:

דוגמה ראשונה: צרכן מחשיב את חברת אדידס כחברה המייצרת נעליים אמינות וחזקות. הערכים 'אמין וחזק' נמצאים כרגע בתוך מגירת מותג בשם 'אדידס'. לכשתצא נעל חדשה הנושאת את לוגו אדידס, תת המודע של הצרכן יפתח אוטומטית את מגירת המותג של אדידס, ישלוף ממנה את הערכים 'אמין וחזק' ויצמיד אותם לנעל החדשה שזה עתה ראה בפעם הראשונה בחייו, אף שלא וידא אמיתות הערכים.

דוגמה נוספת לשימוש במגירת מותג היא כמובן כשרויות. מספיק לוגו קטן של כשרות מסוימת על מוצר – וגם צרכנים מקפידים מאוד יסמכו על המוצר שמתאים הוא עבורם ועבור בני ביתם, גם מבלי שפיקחו בעצמם על המרכיבים ועל תהליך הייצור.

לאחר שלמדנו על מגירות המותג, נוכל להבין כיצד משפיע הלוגו על הצרכנים ועל קהל היעד:

לוגו טוב ישדר מסרים נבחרים שנרצה שייכנסו לתוך מגירת המותג של המתבונן ויישלפו משם בכל צפייה בלוגו. מסרים אלו ייבחרו בקפידה לאחר ביצוע מחקר וניתוח אסטרטגי, ויעזרו לקהל היעד של המותג לקבל החלטה חיובית ולבחור בו על פני מתחריו. לעומת זאת, לוגו המשדר מסרים הפוכים, שגויים או לא רלוונטיים – יגרום לירידת ערך המותג בעיני קהל היעד ולכך שיבחרו שלא לרכוש את השירות או המוצר שמציע.

אחד הדברים הראשונים שלומדים בחלק המיתוג בלימודי עיצוב גרפי וכן בלימודי אסטרטגיה שיווקית, שלוגו הנו הרושם הראשוני של הצרכן. ומכיוון שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני – נרצה שהלוגו יהיה עוצמתי וחזק. אם אנחנו כמעצבים גרפיים עיצבנו לוגו טוב, הלקוחות וקהל היעד יקבלו את המסרים הנכונים, יזכרו את הלוגו ואת המותג ואף יאהבו אותו, ומכאן הדרך להצלחתו סלולה.

כעת, לאחר שלמדנו כיצד משפיעות מגירות המותג על קבלת ההחלטות שלנו – נתקדם ונלמד עוד פרט חשוב, רלוונטי ומעניין אודות מוח האדם המופלא.

2. דור הקנקנים

מה הקשר בין אימרת חז"ל: 'אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בתוכו', לבין לימודי מיתוג בקורס עיצוב גרפי? התשובה לכך פשוטה. חכמינו זכרונם לברכה ציינו עבורנו במפורש שאין לשפוט על פי מראה חיצוני בלבד, מה שמלמד אותנו שהטבע שלנו הוא דווקא כן לשפוט על פי מראהו החיצוני של הקנקן ולא על פי תוכנו.

לוגו הנו עיקר המראה החיצוני של המותג עליו הוא מופיע.

אנחנו, ובמיוחד בדור המוחצן של היום, מומחים בלשפוט על פי מראה חיצוני. אנחנו יכולים לחלוף ליד אדם ברחוב, להעיף מבט בפניו ובלבושו, ותוך שתי שניות לגבש אודותיו דעה מוצקה ואיתנה. האם הרושם שקיבלנו הנו אמת לאמיתה? רוב הסיכויים שלא, אבל אותנו זה לא מעניין בדרך כלל. וכמו באנשים כך גם במוצרים. הלוגו הנו פניו ולבושו של המותג, והוא הדרך העיקרית בה נשפוט ונעריך את המותג ממבט ראשון. לכן, מומלץ לבעלי עסקים להשקיע בעיצוב לוגו וזו השקעה שתחזיר את עצמה. אם יקר לכם לשכור שירותיו של מעצב גרפי מומחה, אתם יכולים בהחלט להיות יצירתיים ולפנות לסטודנטיות שסיימו בהצטיינות לימודי עיצוב גרפי או לימודי מיתוג, וכן לבוגרות קורס אסטרטגיה שיווקית. בקשו מהמועמדת להראות לכם את תיק העבודות שעשתה בקורס ותוכלו להתרשם מהכישרון שלה. כמובן עיינו היטב במיתוגים שעשתה. אני ממליץ לכם לפנות לבוגרות קורס עיצוב גרפי ופרסום של מכללת אימג' בירושלים, שלפי מה שראיתי עוברות הכשרה יסודית ומקצועית ביותר ועושות עבודות ללקוחות אמת בזמן הקורס. אגב, כל נושא המיתוג שייך לתחום התקשורת החזותית עליו תוכלו לקרוא במדריך המתאים באתר מכללת אימג'. כמו כן, תוכלו להכנס לגלריית קורס עיצוב גרפי ופרסום ולראות דוגמאות ללוגואים של תלמידות המכללה.

על פי מחקרים, ב־93% מהמקרים אדם מחליט לרכוש מוצר או שירות רק בגלל תדמיתו החיצונית (נחקר ונקבע ע"י צוות המחקר הבינלאומי של סיאול).

עתה קראו שנית את המשפט המודגש הכתוב למעלה. וכי הדבר הגיוני שישנם מוצרים או שירותים מעולים עבורנו, ואנו פוסלים אותם – ולעתים אף ממבט ראשון – רק בגלל תדמיתם?

התשובה היא כן. זה בהחלט לא הוגן, אך זו המציאות. לא מאמינים? בואו נשאיל את כלי הדוגמאות בו משתמשים הרבה בלימודי תקשורת חזותית בכלל ובלימודי עיצוב גרפי בפרט ונראה עד כמה גם אנחנו מושפעים מתדמית.

השפעת התדמית זה לא עוד תרגיל בקורס ללימודי תקשורת חזותית- זו מציאות

אז אם חשבתם שהשפעת התדמית זה דבר יפה ומתאים ללימודי תקשורת חזותית או לימודי עיצוב גרפי, אבל בפועל זה לא משפיע עלינו כמו שאומרים לנו, בואו נתבונן בדוגמא נפוצה ונראה כמה כח יש להשפעת תדמית על הבחירה שלנו:

אנו מעוניינים לרכוש ספר מתכוני עוגות, נכנסים לחנות ספרים וניגשים לאזור ספרי הבישול והאפייה. מולנו עומד סטנד ועליו עשרה ספרי מתכוני עוגות, כאשר אחד מהספרים מושך את תשומת ליבנו בצורה קיצונית ויוצאת דופן. כריכתו מעוצבת בטוב־טעם מדהים, ועליה תמונה מעוררת תיאבון של עוגה חומה ופריכה עם מילוי שוקולד חם הנוטף ממנה. בואו נתעלם לרגע מהעובדה שפתאום נעשינו רעבים ועוד רגע תהיה בכריכה צורה של ביס ענק – לפתע אנו פשוט יודעים שזהו הספר בעל המתכונים הכי מוצלחים ומתאימים עבורנו. לפתע אנו פשוט יודעים שזהו הספר הכי מתאים מבין כולם, שהרי הכריכה שלו היא היחידה שמשקפת באופן ברור לחלוטין בדיוק את מה שאנחנו רוצים להשיג בעזרת הספר!

ברקס.

זה ממש לא בטוח. ייתכן מאוד כי בספר בעל הכריכה החומה, החלקה והמשעממת שמונח בפינת הסטנד – ישנם מתכונים מוצלחים ומתאימים בהרבה.

אם כן, מה קרה? הסתכלנו על הקנקן ולא על תוכנו. הושפענו מהתדמית החכמה אותה יצר מעצב מוכשר שידע מה רוצה לקוח פוטנציאלי לראות ולהרגיש, ושידר את המסרים הללו באמצעות עיצוב גרפי חכם של הכריכה. זה אחד הסודות שמעצבים אמורים לדעת עוד מהזמן בו למדו קורס עיצוב גרפ, וכן שכן אם למדו קורס מיתוג עיסקי או קורס אסטרטגיה שיווקית.  למעצב הגרפי יכולת כבירה לעורר מנגנונים שלמים אצל הצופה באמצעות המסר החזותי ולכן מיתוג הוא נושא בעל חשיבות רבה בלימודי תקשורת חזותית.

דוגמה נוספת להשפעת תדמית: דן אריאלי, פרופסור לכלכלה התנהגותית, עורך מפעם לפעם מחקרים חברתיים והתנהגותיים.

בספרו 'לא רציונלי ולא במקרה' מתאר אריאלי מחקר מעניין שערך: הגישו לכמה עשרות אנשים לאכול מעדן חלב שתכולתו הייתה בצבע חום ועטיפתו הייתה שייכת למעדן בטעם שוקולד, למרות שלמעשה, היה המעדן בטעם וניל. לאחר שסיימו, נשאלו הטועמים באיזה טעם היה המעדן שזה עתה אכלו, וכולם ענו ללא יוצא מן הכלל: "מעדן חלב בטעם שוקולד, איזו שאלה?", למרות שהמעדן היה 100% בטעם וניל.

שוב, הצליחה התדמית להערים על מוח האדם.

משתי הדוגמאות שראינו כעת, ניתן לראות בבירור כיצד משפיעה התדמית על דעותינו ועל אופן קבלת ההחלטות שלנו. אז אם גם לכם מתחשק פתאום להפוך למעצבים מקצועיים, כדאי ללמוד קורס עיצוב גרפי מסודר ולהתמקצע בלימודי המיתוג עד הסוף. או אז, גם יצירות שלכם יתנוססו בשלטי חוצות ותוכלו להשפיע בגדול על ציבור הצופים. לידיעתכם, במכללת אימג' מתקיים קורס עיצוב גרפי מתקדם שנחשב יחיד מסוגו בארץ, בו מעמיקים בעיצוב הגרפי לרמה מאוד מקצועית וכולל בתוכו קורס מיתוג ואסטרטגיה ברמה גבוהה. אז אם את מחפשת ללמוד קורס מיתוג או קורס אסטרטגיה, תוכלי להרשם ליחידות אלה במסלול של לימודי עיצוב גרפי. אך המומלץ והכדאי יותר זה להרשם לקורס עיצוב גרפי מתקדם, כשהבוגרים יוצאים עם תיק עבודות בעיצוב גרפי מרשים ומקצועי ביותר, הכולל עבודות עבור לקוחות אמיתיים, ומציג רמה של מי שעובד כבר כמה שנים במשרד פרסום.

במאמר הבא נתקדם לנושא האחרון- עיצוב גרפי- מדע קבלת ההחלטות.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
בינה מלאכותית

אחד הנושאים הכי מדוברים בתחום שלנו כיום הינו הבינה המלאכותית מה זה, איך זה עובד, והפחד הגדול מכולם, האם זה יהפוך אותנו, המעצבים, למיותרים?

קרא עוד »
אי אפשר לעצב "על ריק"

אחד התיסכולים הגדולים של מעצבים מתחילים היא,
איך מתחילים??
הקושי למצוא רעיונות, לחשוב על משהו חדש.
אז כן, יש שיטות ודרכי עבודה וחשיבה
אשר נלמדים בקורס עצמו, אבל מעבר לכל זה,
יש שלב מאד חשוב, שכולנו , כמעצבים, עושים
וזהו שלב איסוף ההשראות
ולימוד מאלו שעושים את זה מקצועי.

קרא עוד »
למה אנחנו נשחקים?

העבודה הזו גומרת אותי!
למה אנחנו נשחקים?

כי אנחנו לא מאפשרים לעצמנו
זמן להתאוששות, להיטענות.

איך משלבים עבודה, לימודים, זוגיות וקריירה
בלי להתמוטט?

קרא עוד »
אז איך נהיים גדולים?

"אז איך יגיעו אלי לקוחות"?
"ואיך יכירו אותי"?
ובכלל, למה שישלמו לי מחיר הגון
אם יש כל כך הרבה תחרות בשוק (ובכל שוק, אפשר להרגע)?

קרא עוד »
עקרון העוגנים

מכירות את זה שאתן ממש רוצות להשקיע
אבל פשוט אין לכן זמן?
שאתן ממש רוצות לשבת ולקרוא מאמר מקצועי
או להתפתח, לתרגל, לשייף
אבל אין לכן זמן?

ממש רוצות להתעמל מידי פעם,
לשחרר, להחליף אוירה כדי להתאורר,
אבל מה לעשות, אין זמן….?
אחד הדברים הכי חשובים להתפתחות שלנו
להתקדמות, לעשיה וליצירה, היא מרחב התפתחות.

קרא עוד »
לא נעים לי – נגמר

"לא נעים לי לגבות 800 ש"ח על מודעה" "וואי, לא נעים לי לבקש 1200 ש"ח על לוגו" "די… ממש מרגיש לי יקר לבקש 1500 ש"ח על דף נחיתה" אלו רק מקצת המשפטים שאני שומעת מתלמידות שמתחילות לעבוד מול לקוחות וגם לתמחר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.