הדפסה על חומרים שונים

מטרת רוב האומנים ליישם את יצירתם בסופו של דבר על גבי משהו מוחשי יותר - בעולם המציאות הפיזית.לאחר שהגרפיקאי או המעצב בנה את יצירתו בעיני רוחו, ולאחר שהוא יישם אותה על גבי המדיה הדיגיטלית - קרי מחשב, מטרת רוב האומנים ליישם את יצירתם בסופו של דבר על גבי משהו מוחשי יותר - בעולם המציאות הפיזית. בלימודי עיצוב גרפי מלמדים בדר"כ כיצד להכין קובץ לדפוס אופסט כלומר: כיצד להדפיס על נייר
הדפסה על חומרים שונים

מטרת רוב האומנים ליישם את יצירתם בסופו של דבר על גבי משהו מוחשי יותר – בעולם המציאות הפיזית.לאחר שהגרפיקאי או המעצב בנה את יצירתו בעיני רוחו, ולאחר שהוא יישם אותה על גבי המדיה הדיגיטלית – קרי מחשב, מטרת רוב האומנים ליישם את יצירתם בסופו של דבר על גבי משהו מוחשי יותר – בעולם המציאות הפיזית. בלימודי עיצוב גרפי מלמדים בדר"כ כיצד להכין קובץ לדפוס אופסט כלומר: כיצד להדפיס על נייר. זאת משום שחלק גדול ממה שמעצב הגרפיקאי הם מודעות בעיתונים, פרוספטקים וכדו'.אך היום בעולם הדפוס המתקדם, ישנן הדפסות רבות של שלטי חוצות ומודעות ענק, המודפסות על חומרים אחרים מנייר, בגדלים שונים ויש להתחשב בנתונים נוספים כשבאים לעצב מודעה/שלט כזה ולבחור את סוג החומר עליו זה מודפס. במאמר זה נציע לכם לצאת ממגבלות הנייר לאופקים אינסופיים של הדפסות גדולות על חומרים שונים בפורמט רחב – ע”מ לתת ביטוי עוצמתי יותר ליצירה שלכם.

בהמשך נשתדל לתת לקורא מידע נחוץ לבחירת חומר מתאים ביותר לביצוע עבודתו. וכן נעמוד על כמה נקודות שחשוב לדעת על מנת למנוע תקלות אפשריות בתהליך הביצוע. היום קיימות בשוק מדפסות (פלוטרים) עד רוחב של כמה מטרים, להדפסה על מגוון רחב של חומרים. זה מתחלק לשתי קבוצות עיקריות: אחת – להדפסה שנועדה להיות מוצגת “בפנים” (indoor), קרי מוצרים שמוצגים בתוך בניין, והשניה – להדפסה העמידה בתנאי חוץ (outdoor), כלומר, הדפסה העמידה בפני רטיבות, קרני שמש, קור, חום וכו’. כאשר ההבדל העיקרי בין שני הסוגים הוא שעבור שימוש “פנימי” משתמשים בדיו על בסיס מים ואילו לעמידה בתנאי חוץ משתמשים בצבע על בסיס סולבנט (solvent) שהיא טכנולוגיה יקרה יותר.

דברים שלא תלמדו בשום מכללה ללימודי עיצוב גרפי

ישנה קשת רחבה של חומרים שמשתמשים בהם להדפסות בפורמט רחב. נציין כאן כמה מהם: שמשונית או כרזה (banner) – הוא מה שתולים מעל הרחוב או מעל בימת האירוע. בד”כ עושים מספר טבעות מתכת במסגרת של הכרזה בהיקפה החיצוני, ותולים אותה על חבל מתוח. זהו חומר בעל עלות נמוכה, חומר חזק יחסית, המאפשר לכסות שטחים גדולים ע”י תפירה או הדבקה. אמנם, אם רוצים ,למשל, לתלות אותו מעל רחוב במקום שיש רוחות חזקות לפעמים מומלץ לעשות בו חתכים על מנת לתת מעבר לרוח ולמנוע את אפשרות הקריעה של החבלים. למרות שאפשר להדפיס על השמשונית גם מצד האחורי, לא מומלץ לעשות זאת מאחר והיא שקופה במקצת והכיתוב שמאחור ישתקף גם לצד השני. במקרה כזה מומלץ להשתמש בשמשונית דו-צדדית (blockout) או להדפיס 2 שמשוניות זהות ולהדביקן “גב לגב”.

לימודי עיצוב גרפי – חומרים הקשורים להדפסות

חומר נוסף והנפוץ ביותר להדפסות בפורמט רחב הינו וניל ((vinyl, היינו טפט מדבקה העשוי מחומר פלסטי העמיד בתנאי חוץ. בדרך כלל משתמשים בו בצבע לבן בגימור מבריק או מט. כמו כן תוכלו ליצור אפקטים מיוחדים ע”י הדפסה על טפט שקוף או דמוי התזת חול והדבקתו על זכוכית או פרספקס שקוף. (רעיון נוסף בשימוש עם הדפסה על פרספקס שקוף או זכוכית – להוסיף תאורה בעובי הפרספקס בדרך כלל באמצעות לדים צבעוניים. כך מתקבלת כרזה מרשימה שמאירה בלילה ומושכת את תשומת לבם של העוברים ושבים). אחד השימושים הנפוצים של וניל הוא הדבקתו על גבי קאפה. עובי הסטנדרטי של קאפה הוא 5 או 10 מ”מ . מידות המכסימליות של לוח קאפה – 122 X 244 ס”מ, אז אם אתם מכינים שלט בגודל של 125X 125, תהיו מוכרחים לחלק אותה ל-2 חלקים או לבחור חומר אחר ל”גב” – למשל, PVC שמידות הלוח שלו הן 202 302 X ס”מ. מעלה נוספת של קאפה – שהיא ניתנת לחיתוך בסכין יפני, כך תוכלו בקלות ליצור עבודות מיוחדות עם חיתוך לפי קווי התמונה ולא להשאר צמודים ל”ריבוע”. הדפסה על קאפה זה תהליך פשוט וניתן לבצע זאת באיכות טובה.

למה לא מקדישים לזה זמן בלימודי עיצוב גרפי

מצד אחד, אפשר להבין למה לא מלמדים על הדפסות בסוגי חומרים בלימודי עיצוב גרפי – כי בדר"כ עבודות העיצוב של הגרפיקאי הן למוצרים מודפסים. אך מצד שני, היום זה נהיה נפוץ וסטנדרטי עניין הדפסות הענק של שלטי חוצות על בניינים, גשרים ומקומות מרכזיים אחרים. כך שמומלץ שהמכללות לעיצוב ישקלו להכניס זאת לתכנית הלימודים במסגרת לימודי העיצוב. אך כל עוד זה לא קורה, הנה יש לכם הזדמנות ללמוד זאת כאן ובחינם.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
מה עושים עם השאלה למה זה כ"כ יקר? זה נראה שזה לקח לך 5 דק'…

אחד הדברים שהכי קשים לנו בתחום העיצוב זה שהעיצובים עצמם דורשים מאתנו הרבה מחשבה והשקעה, אנחנו משקיעות ימים ולילות כדי להגיע לעיצוב המושלם ואז, סוף סוף, מגישות ללקוח. ומשום מה נראה ללקוח שזה יצא לך מהשרוול איך מתגברים על האקסיומה: ממוחשב + מושלם = צי'ק צ'ק? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
לימודי תעודה קורס גרפיקה
מה עושים עם לקוח שלא משלם???

אחד הדברים שעלולים לקרות אצלנו בסטודיו זה זה שלקוח פשוט משתמט מתשלום הוא נעלם מהאופק ומפסיק להגיב או שהוא פשוט החליט "שזה לא מתאים לו ובעצם, הוא מבטל את ההזמנה"! מה עושים אז? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות בעיצוב כבר בזמן הלימודים?

אחד הדברים שקורים הרבה , כאשר תלמידה מתחילה את לימודי העיצוב גרפי וכבר פונים אליה בהצעות עבודה. האם נכון לקחת הצעות עבודה בעיצוב תוך כדי לימודים? ואם הענה בסירוב אולי אני מפספסת את ההזדמנות של החיים שלי, להתחיל! איך עושים את זה נכון? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.