הכנת קובץ להדפסה

הכנת קובץ להדפסה

הנה כמה טיפים איך לבחור חומרים נכונים בהדפסות גדולות. למשל: אם החלטתם לכסות קיר חיצוני של בנין בפרסום כלשהו, עדיף לבחור ב-”רשת בנין” המכונה mesh , הוא חומר חזק דומה לשמשונית, אך כל שטחו מלא חורים קטנים (בקוטר של כמילימטר) המאפשרים מעבר חופשי של הרוח. (אך לא מומלץ לתלות אותו מעל הרחוב ללא קיר שמאחוריו – קרני השמש החודרים דרך החורים שבו יקשו על ראיית התוכן המודפס). אגב באותו הקשר, עוד סוג של חומר הוניל הוא – מדבקת רשת לחלון (One Way Vision) שימושי גם לחלונות ראווה וגם לחלונות רכב. כרזות אלו מוכרות לנו מהאוטובוסים. כשמדובר בשלט גדול המכסה גם את חלונות האוטובוס, משתמשים במדבקת רשת המאפשרת לנוסעים לראות מה נעשה בחוץ. היתרון הגדול של כרזות מחומר זה, הוא שמבחוץ הן נראות כמעט אטומות ולכן זה מציג תמונה מודפסת ברורה, אך מבפנים זה כמעט שקוף.

אמנם אם החדר מואר מבפנים, ובחוץ כבר החשיך, אז העומד בחוץ יכול לראות בקלות את כל מה שבתוך החדר. ואם כבר מדברים על הרכבים, ישנו וניל מיוחד להדבקה על הרכבים – קצת יקר, אבל שווה למי שרוצה להציג תמונת פרוצס מלא על המכונית. אך כאן צריך מיומנות מיוחדת ועדיף לתת למומחים לבצע את ההדבקה. אבל אם יש איזה אירוע חד פעמי ולא רוצים להשקיע, אז אפשר להדפיס על גליון של מגנט, להצמידו לדפנות הרכב ולזרוק לאחר השימוש.

פרט נוסף חשוב למעצב הגרפי

כאשר רוצים להדפיס עבודה כלשהי שתהיה עמידה לאורך זמן (במיוחד בתנאי חוץ), צריך לדעת שלכל חומר אורך חיים שונה. כשבאים להתאים את החומר לסוג המדיה המתאימה – ישנו פרמטר שמציין את אורך הזמן שהתמונה נשארת על המדיה באיכות הנדרשת – בדרך כלל פרק זמן זה נע בין חצי שנה ל-7 שנים, תלוי בסוג החומר.

זהו פרט שנראה מיותר אם מסתכלים על שלטים הנתלים על בניינים וגשרים- שם הם מוצבים לזמן קצר יחסית של חודש-חודשיים. במקרים אלה (כמו שנלמד בקורס צילום), אין הרבה חשיבות לאורך חיי התמונה על המדיה, אך כן יש חשיבות לעמידות החומר בתנאי שמש, גשם ורוח. לעומת זאת, אצל שלטים לעסקים, צריך לבחור בחומר בו אורך חיי התמונה הוא מקסימלי. הרי אף עסק לא מעוניין להחליף שלט כל שנתיים שלוש. עוד אפשרות לביטוי היצירתיות של המעצב הגרפי– להדפיס על בד. אפשר לכסות בו קיר, לעשות מפה לדוכן בתערוכה או סתם להדפיס דגלים.

להזכירכם: בדים המודפסים על מדפסות על בסיס סולבנט ניתנים לכביסה. ישנו גם לא “סתם” בד, אלא קנבס להדפסה – תוכלו להדפיס תמונות בדמוי ציור שמן. וכמובן ישנו גם נייר פוטו להדפסה בפורמט רחב – להגדלת תמונות. ישנם עוד תחומים נוספים הרלוונטיים לנושא שלנו כגון עיצוב מתקני תצוגה ושלטים מוארים ואולי נדבר על זה במאמר נוסף.

הוראות להכנת קובץ להדפסות גדולות

הוראות להכנת קובץ שלא תלמדו בשום קורס עיצוב גרפי. ישנה קשת רחבה של חומרים שמשתמשים בהם להדפסות בפורמט רחב. נציין כאן כמה מהם: שמשונית או כרזהלאחר שבחרתם את החומר המתאים, צריך להכין את הקובץ להדפסה. למרות שכל פלוטר מוגדר במחשב כ”מדפסת” וניתן לשלוח אליו קבצים ישירות, לקבלת תוצאות איכותיות משתמשים בתוכנת RIP כלשהי כ”מתווך”. פירוש המונח RIP הוא ראשי תיבות של: Raster Image Processor , כלומר עיבוד (המרה) של תמונה ל-”רסטר” שהוא מבנה “הנקודתי” של ההדפסה (מה שמכונה “רשת” בשפת הדפוס).

התפקיד הבסיסי של תוכנת RIP הינו לתאר למדפסת מיקום וצבע של כל נקודה בהדפסה. אם, למשל , נרצה להדפיס תמונה בגודל 1X1 מטר ברזולוציה של 720 dpi, כלומר 720X720 = 518400 נקודות הדפסה לאינטש מרובע, ובמטר רבוע יש כ-1550 אינטש רבועים , כך נקבל קובץ של 518400 X 1550 = 803,520,000 , כלומר כ-800 מ”ב ואם ניקח בחשבון שכל נקודה עשויה להיות מורכבת מ-4 צבעים (CYMK), נראה שעבודה של מטר רבוע מועברת לפלוטר כקובץ של קרוב ל- 3 Gb !.

פונקציות חשובות שמעצב גרפי צריך להכיר

פונקציה נוספת, המבוצעת ע”י תוכנת RIP, הינה הגדלת תמונה מבלי לפגוע באיכותה, עד כמה שאפשר. אם העבודה שלכם מכילה טקסט או גרפיקה וקטורית , מומלץ לסגור את הקובץ לפורמט PDF (נלמד בקורס פוטושופ), במקרה של תמונת bitmap זה לא יועיל הרבה. מ”מ מומלץ ליצור קובץ בגודל של לא פחות מ-25% מהמידות שאתם רוצים לקבל.

המלצה נוספת לטקסט (במיוחד בעברית) – כאשר סוגרים את הקובץ ל- PDF , יש לבחור באופציה של הדפסת פונטים כ- outline , מספר פעמים נתקלתי בתופעה שסגרו את הקובץ כ-PDF מבלי לבחור באופציה הנ”ל, ולמרות שבהצגת קובץ ב-Adobe Reader הפונט נראה רגיל, כאשר הוא נפתח ע”י תוכנת RIP הפונט השתבש לגמרי. משימה נוספת של תוכנת RIP הינה לבצע תיקוני צבע (color correction) לכל קובץ בהתאם לחומר הנבחר, בהתחשב בתכונות החומר כגון ספיגת צבע, גימור מט או מבריק וכו’. למרות הפרופילים הקבועים המותאמים לחומרים שונים, ניתן “לשחק” בהרבה הגדרות ע”מ לקבל תוצאה מיטבית.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
מה עושים עם השאלה למה זה כ"כ יקר? זה נראה שזה לקח לך 5 דק'…

אחד הדברים שהכי קשים לנו בתחום העיצוב זה שהעיצובים עצמם דורשים מאתנו הרבה מחשבה והשקעה, אנחנו משקיעות ימים ולילות כדי להגיע לעיצוב המושלם ואז, סוף סוף, מגישות ללקוח. ומשום מה נראה ללקוח שזה יצא לך מהשרוול איך מתגברים על האקסיומה: ממוחשב + מושלם = צי'ק צ'ק? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
לימודי תעודה קורס גרפיקה
מה עושים עם לקוח שלא משלם???

אחד הדברים שעלולים לקרות אצלנו בסטודיו זה זה שלקוח פשוט משתמט מתשלום הוא נעלם מהאופק ומפסיק להגיב או שהוא פשוט החליט "שזה לא מתאים לו ובעצם, הוא מבטל את ההזמנה"! מה עושים אז? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות בעיצוב כבר בזמן הלימודים?

אחד הדברים שקורים הרבה , כאשר תלמידה מתחילה את לימודי העיצוב גרפי וכבר פונים אליה בהצעות עבודה. האם נכון לקחת הצעות עבודה בעיצוב תוך כדי לימודים? ואם הענה בסירוב אולי אני מפספסת את ההזדמנות של החיים שלי, להתחיל! איך עושים את זה נכון? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.