המפתח להצלחה מול לקוחות בתחום הגרפיקה הממוחשבת

לפני שלקוח קונה מאתנו שירות או מוצר- קודם כל הוא קונה את המוכר עצמו כלומר: אם נותן השירות שבמקרה שלנו הוא בוגר קורס גרפיקה ממוחשבת, עושה רושם מקצועי ואסרטיבי, אזי הלקוח ירצה לעבוד יותר עם נותן שירות זה ופחות ינסה להוציא ממנו עבודה מעבר למה שסוכם לכתחילה.
המפתח להצלחה מול לקוחות בתחום הגרפיקה הממוחשבת

לפני שלקוח קונה מאתנו שירות או מוצר- קודם כל הוא קונה את המוכר עצמו כלומר: אם נותן השירות שבמקרה שלנו הוא בוגר קורס גרפיקה ממוחשבת, עושה רושם מקצועי ואסרטיבי, אזי הלקוח ירצה לעבוד יותר עם נותן שירות זה ופחות ינסה להוציא ממנו עבודה מעבר למה שסוכם לכתחילה.

הגיע הזמן לשינוי, וכשאנו אומרים שינוי, אנו לא מדברים על משהו צדדי. אלא מדובר בשינוי מהותי בחשיבה של המעצבת הגרפית: אם אני גרפיקאית ונתתי שירות ללקוח, ונניח שהתוצאה לא היתה מאוד מרשימה. אבל שידרתי מקצועיות וביטחון עצמי, שאני יודעת בדיוק מה צריך לעשות ומה השוק דורש ואני עומדת על כך שמה שעשיתי זה מצויין- אזי עשוי להתחולל תרחיש "בגדי המלך החדשים", והלקוח יהיה מרוצה. בטח שמעתם בהדרכה בקורס גרפיקה ממוחשבת בו למדתם או בלימודי העיצוב הגרפי שהלקוח פונה תמיד עם איזה מחשבה או דמיון איך יראה העיצוב של המוצר אותו הוא מבקש לעצב. אם אני חושבת אחרת, ודרך הדו-שיח ביננו שידרתי לו שהעיצוב שעשיתי הכי טוב! את זה אנשים יאהבו! זה מה שהולך היום! אז הוא יהיה מרוצה גם אם הוא חשב בתחילה על כיוון אחר.

ניהול לקוח בלימודי גרפיקה ממוחשבת

כבוגרת קורס גרפיקה או קורס עיצוב גרפי, בטח שמעת שהמעצבת הגרפית צריכה להראות ללקוח שהיא יודעת היטב מה העיצוב הנכון, שהיא מונחת טוב טוב מה הכי הולך היום, שהיא הולכת לעשות לו עיצוב שישרת את המטרה שלו בצורה הכי טובה- אז אם זה הרוח שאת משדרת ללקוחות, זה יעזור לך להצליח בעבודה.

לעומת זאת, אם שידרת ביטחון עצמי ירוד והלקוח הצליח לגרום לך לעבוד בשעות לא מקובלות או גרם לך לעבוד יותר ממה שסוכם- אז הוא עשוי לצאת עם הרגשה והדגש הוא: הרגשה של: "זה לא הכי מקצועי" למרות שהמציאות הפוכה ולמרות שהוא אוהב את העיצוב שלך ואת המוצר שעיצבת לו. כדי לחדד את הנקודה החשובה הזו, כדאי לדעת שככל שהמעצבת הגרפית יותר מרצה את הלקוח ונותנת לו "לסחוט" ממנה כל מיני תוספות וצ'ופרים שלא דוברו בהתחלה, הלקוח יגיב כמי שמרוצה אך בתת המודע שלו הערכה המקצועית שלו תרד כלפי הגרפיקאית ואז אם בשלב כלשהו היא יותר לא תרצה לרצות או לעבוד על דברים שהוא לא רוצה לשלם עליהם, זה עלול להביא לאי נעימות ואף לביטול העבודה. זה לא שאנו אומרים שלא לבוא לקראת הלקוח ואם למשל הכנתם שתי סקיצות והוא רוצה סקיצה שלישית- אפשר לעשות לו. אך הגישה צריכה להיות בטוחה ואסרטיבית: אני יודעת לעצב ואני גם יודעת לנהל היטב לקוח. יש דברים שמקובל להוסיף ואני יכולה לבוא לקראתך ויש דברים שזה כבר חורג ממה שסוכם וצריך לשלם בנפרד. רואים מכאן, שכל שינוי מתחיל קודם כל במחשבה ובהבנת תהליכי המחשבה של הלקוחות וזה נושא שצריך ללמד בכל קורס גרפיקה ממוחשבת או קורס עיצוב גרפי בחלק של ניהול הלקוח ויציאה לעבודה. 

הסוד שצריכים לגלות בכל קורס גרפיקה ממוחשבת

בוא ננסה להעמיק עוד במה שעומד מאחורי יחסי מעצב גרפי ולקוח. ישנו סוד שאני רוצה לגלות למי שלא שמעה עליו בקורס גרפיקה בו למדה: הלקוח, בפרט כזה שעבד כבר עם מספר מעצבות או גרפיקאיות, פיתח תחושה אינטואיטיבית, תחושה שאינו יודע בהכרח לקרוא לה בשם, אך משפיעה באופן ישיר על יחסו והתנהלותו מולם. התחושה הזו היא, במילים אחרות, ערכו של המעצב בעיניו. השיווק העצמי שלך לא קשור לתיק העבודות שלך, לקורס הגרפיקה או קורס העיצוב הגרפי בו למדת וגם לא לנסיון שלך בעבודה. הוא כן קשור לאיך את נראית בעיני הלקוח. מה את משדרת וכמה את אסרטיבית. בואו נסביר את מה שדיברנו עד כה, דרך דוגמא אמיתית שקרתה: לקוח ביקש מגרפיקאית לעצב לו מודעות פרסום. הם סגרו על מחיר של עיצוב גריד כללי וכן מחיר לשינויים כל שבוע במודעות. סוכם על 3 סקיצות לגריד. הלקוח קיבל את העבודה, בחר בגריד שנראה לו ושילם עליו.עד כאן הכל היה בסדר. אבל כשהגיע שלב שינויי המודעות, הסתבר שמה שהלקוח ביקש אלה לא רק שינויי מלל. הוא אומנם השאיר את החלק התחתון של המודעה ללא שינוי, לפי הגריד הראשון. אך בחלק העליון הוא ביקש בנוסף לשינויי מלל גם ויזואל חדש, עיצוב חדש ובקיצור- הוא ביקש כמעט גריד חדש לגמרי.נו, מה אתם אומרים? התרגיל הקבוע לגרפיקאית המתחילה. וכמדומני שעל זה כן מדברים בלימודי עיצוב גרפי וגם בקורסי גרפיקה ממוחשבת. שבמידה והלקוח חורג מאוד מהסיכום הראשוני צריך להודיע לו על כך ולסכם על תוספת תשלום. מה את היית עושה?

אם סיימת לא מזמן קורס גרפיקה ממוחשבת האם כך היית עושה

גרפיקאית לא מנוסה, היתה בדר"כ בולעת את השינוי ועובדת קשה ליצור גריד חדש כמעט בחינם. אך אחת מנוסה, גם אם לא למדה זאת בקורס גרפיקה ממוחשבת ובעצם גם לא בשום לימודי עיצוב גרפי, היתה מעמידה את הלקוח בצורה עדינה אך אסרטיבית, שמה שהוא מבקש זה לא מה שסוכם וזה לא נכלל במסגרת של שינויים במודעות, אלא זה דורש חשיבה חדשה, מציאת ויזואל חדש ויצירת גריד כמעט חדש. מה שהיא כן יכולה לעשות, זה לבוא לקראתו במחיר- היות והיא משתמשת בחלק התחתון של המודעה בגריד הראשון, היא יכולה לקחת לו נניח חצי ממה שלקחה לו בהתחלה על הגריד הראשוני. ואם הלקוח לא יקבל זאת, היא תסביר את עצמה שוב ושוב בלי התרצות ובלי התרפסות אלא מעמדה של גרפיקאית מקצועית שיודעת היטב את עבודתה, את המחירים ולא מוכנה לעבוד בחינם.

קורס גרפיקה ממוחשבת – תשובת הגרפיקאית

החלטנו לפרסם את מה שכתבה הגרפיקאית שהינה בוגרת טריה של קורס גרפיקה ממוחשבת באימג' ללקוח: "לגבי התמחור- סיכמנו תשלום על כל מודעה בסך 520 ₪. אך שים לב שבמודעה השניה יצרנו גריד חדש והתהליך הוא ללא השוואה למודעה רק עם שינוייים. יהיה הוגן מצידך להתחשב בכך ולשלם על הגריד החדש. בברכה…" הנה, רואים דוגמא טובה על התנהלות תקינה של גרפיקאית. (אגב, בוגרת זו למדה באימג' גם קורס עיצוב גרפי למתקדמים והיום היא היא מעצבת גרפית מצליחה).

כאמור, במכללת אימג'– המכללה לתקשורת חזותית, שמים דגש גדול על נושא חשוב של ניהול לקוח והכנה מעולה ליציאה לעבודה. שימו לב: הגרפיקאית לא באה ללקוח בגישה כוחנית של: "זה לא מה שסיכמנו. אני מבקשת במקום 520 ₪, לשלם 1,200 ₪ כמו שקיבלתי על הגריד החדש". אלא היא פנתה בצורה אדיבה, כשהיא מצד אחד מציינת שזה לא מה שסוכם ומצד שני היא מעבירה את הכדור למגרש של הלקוח. במקרה הזה, הלקוח הבין זאת וסיכם איתה על תוספת של 400 ₪ למודעה עם הגריד הכמעט חדש. אך במקרה והוא לא היה מסכים, כאן היה צריך להפעיל יותר אסרטביות, ולחזור שוב ושוב שזה לא מה שסוכם בתחילה, שיצרנו כאן גריד חדש ולכן אני עומדת על כך שתשלם כמו שמשלמים על גריד חדש. ואחרי זה תמיד לתת איזה סוכריה: "מאחר וזו כבר מודעה שניה, ואנו משתמשים בחלק התחתון, אבוא לקראתך ובמקום 800 ₪ אקח לך 400 ₪.

המאמר עניין אותך? תוכלי להעשיר את עצמך בידע נוסף במאמר המפתח להצלחה מול לקוחות בתחום הגרפיקה הממוחשבת או במאמר עיצוב גרפי עבודה מהבית. בהצלחה רבה. 

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
למה אין לי רעיונות, למה?

אחד הדברים הכי מתסכלים, זה שכנגמרים הרעיונות. או , גרוע מכך, כשצריך להביא רעיון בערב פסח, או כל זמן לחוץ או עייף אחר. בטח כבר שמתן לב, שאין כפתור קסם כזה שלוחצים עליו ופשוט "מגיע רעיון", אז מה עושים?

קרא עוד »
"למה הלקוח נודניק?"

"הפרוספקט כבר מוכן"? "כמה זמן לוקח לך להכין לוגו"? "אני חייבת את המודעה ד-ח-ו-ף!". כשלקוח מנדנד ולוחץ, זה מכניס אותנו ללחץ וגורם לנו לנסות להתחמק ממנו ולרצות רק שהפרוייקט הזה ייגמר. אבל, הבשורה הטובה היא, שזה ממש לא חייב להיות ככה. על כך ועוד בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
מה, את לא סומכת עליי?

"מה, אנחנו לא חברים?"
"מה, את לא סומכת עליי"??
מיד אני אביא לך הכל במזומן!!
‼️‼️‼️
אלו משפטים של תמרורי אזהרה
שמסמנים לכם שהלקוח הזה
לא ישלם.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות כבר בזמן הלימודים?

האם אני מוכנה?
האם אני יודעת לקראת מה אני הולכת?
זה אמור להיות בחינם או בתשלום?
כמה סבבי תיקונים אמורים להיות?
מה אם היא לא תאהב את היצירה שלי?
אלו שאלות שמעסיקות אותנו המון, בואו נעשה סדר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!