עיצוב אתרים וקידום אורגני

עיצוב אתרים וקידום אורגני

על הקשר בין עיצוב אתרים לתוצאות הקידום האורגני של אתרי אינטרנט

לעין בלתי מנוסה זה אולי נראה כי עיצוב חזותי של אתרים ותוצאות הקידום האורגני של אתרי אינטרנט אלו נושאים שנמצאים בשני צדדים נפרדים לחלוטין של המשוואה, אך בפועל אין זה כך. אם אתם חושבים על בניית אתר, או לחלופין עיצוב מחודש של אתר קיים, כדאי שתדעו מה הקשר בין שני העולמות וכיצד האחד יוכל להשפיע על השני.

המטרה מאחורי עיצוב וקידום האתר

יש להבין כי בסופו של יום הן קידום אורגני והן עיצוב האתר הם שני משתנים שמטרתם זהה, והיא לספק לגולשים חווית גלישה נהדרת ובכך לסייע לעסק להצליח. כדי שהמבקרים באתר יהפכו ללקוחות, על האתר להיות פונקציונלי אך גם מושך חזותית, שתי איכותיות שמעצב טוב לא יתקשה להשיג.

מה יותר חשוב – קידום או עיצוב אתרים?

בעלי אתרים רבים משקיעים זמן ומאמץ לגלות מה חשוב יותר. בשורה התחתונה, תהליך נכון של קידום אתרים אורגני הוא זה שמושך את הגולשים לאתר, אך עיצוב איכותי הוא זה שישאיר אותם שם. אתר יפה ומעוצב יהיה חסר תועלת ללא קידומו, שכן אף אחד לא יהיה מודע לקיומו. ולהיפך: אתר שנמצא בראש תוצאות החיפוש אך עיצובו גרוע, יגרום לגולשים לעזוב, מה שבמוקדם או מאוחר גם יפגע בדירוג שלו.

כך תוכלו לוודא שהעיצוב והקידום הולכים יד ביד
מכיוון שלעיצוב האתר ולקידומו ישנו קשר כל כך הדוק, עליכם לוודא שהם עובדים טוב האחד עם השני. קחו בחשבון שתהליך נכון של קידום אתרים אורגני ועיצוב אתרים אלו שני תחומים נפרדים ויש לוודא שהם מבוצעים על ידי אנשי מקצוע מיומנים בשני התחומים, אשר עובדים יחד בשיתוף פעולה מלא והופכים את המורכבות של עיצוב האתר לידידותית לקידום.

מה חשוב לזכור?

יש כמות גדולה של אנשים אשר מעדיפים לגלוש דרך הטלפונים הניידים, ומומלץ שהאתר שלכם יהיה נגיש לכולם. אתר ידידותי לגלישה ממכשירים ניידים יעניק חוויית משתמש טובה יותר אך גם יגדיל את הסיכויים לדירוג טוב יותר, שכן ידידותיות למכשירים ניידים זהו אחד מגורמי הדירוג של גוגל.

דבר נוסף שיש לתת עליו את הטון בעת עיצוב האתר הוא גודל הקבצים. כך למשל תמונות אכן מושכות את העין, אולם קבצים גדולים עלולים להשפיע על זמן הטעינה של האתר ולכן על המעצבים לשמור שהקבצים יהיו כמה שיותר קטנים.

כמובן שישנם עוד המון טיפים שיכולים ללמד על הקשר המורכב בין עיצוב האתר לקידומו, ולכן מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לסייע ביצירת אתר פונקציונלי ומושך חזותית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: