פוטושופ לגרפיקאים ומעצבים

פוטושופ לגרפיקאים ומעצבים

מומחה ומרצה מוסמך של אדובי לפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין​, ​ לאחרונה הוציא לאור בשיתוף עם הצלם תומר יפה ספר חדש אודות לימודי פוטושופ: עיבוד תמונה בפוטושופ.

שינוי גודל מודע לתוכן

הפקודה Content Aware Scale מאפשרת לבצע שינוי גודל בתמונה תוך התחשבות באלמנטים המצויים בה, כך שלא תתבצע פגיעה באלמנטים החשובים. בדוגמה שלפנינו אנו מעוניינים להגדיל את רוחב התמונה. ראשית נלחץ לחיצה כפולה על שכבת ה- Background  כדי להפוך אותה לשכבה "רגילה".

ניגש לפקודה Image>Canvas Size בחלון הפקודה נקבע את הרוחב הרצוי לנו, ובשדה Anchor נמקם אותה במרכז, כך שתוספת הפיקסלים תתבצע משני כיווני התמונה.

כעת נגדיל את התמונה. אם היינו משתמשים בפקודת Free Transform , כל התמונה הייתה נמתחת, והסלע היה מתעוות. ניגש לפקודה Edit>Content Aware Scale ונגדיל את התמונה. שימו לב שניתן להחזיק Alt תוך כדי ביצוע הפעולה, כדי לבצע את שינוי הגודל לשני הצדדים בו זמנית.

איזון צבע באמצעות נקודה אפורה

ראשית נפתח את התמונה בה חלה הפרה של האיזון הלבן בתמונה, לרוב בשל תאורה לקויה או כוונון שגוי של המצלמה ונמקם נקודת דגימה באזור שלדעתנו היה אפור במציאות המצולמת (באמצעות כלי הטפטפת ומקש Shift). כעת ניגש לחלון בקרת הצבע ונוסיף שכבה לתיקון צבע מסוג .Curves

שימו לערכי הנקודה האפורה בחלון Info לאחר הלחיצה. הערכים כעת הם: 99 בכל ערוץ כלומר, המכנסיים אפורים כעת.

תצלומים: כל הזכויות שמורות לדקל מועלם ותומר יפה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: