קורס צילום לילה

צילום במהלך היום של סצינה כגון רחוב, יכולה להיות מעניינת באופן זה או אחר. קומפוזיציה, תנועה ועוד. אבל אם ניקח את אותה הסצינה ונעביר אותה לשעת לילה, הסיפור משתנה לחלוטין ואולי אף הופך ליותר מעניין. התנועה תופסת את העין באופן שונה, האור והצל מקבלים תפנית. כל הסיפור של התמונה הופך להיות מורכב אפילו יותר.

צילום תמונות בלילה יכול להראות לנו כמעין קסם. אולי אפילו יכול להראות לנו כאתגר. מה היא החשיפה הנכונה. איך להיות עם הפוקוס הנכון בחושך. למרות שצילום לילה אינו חסר באתגרים ומרכיבים כדי להפוך אותו לטוב, במספר דרכים הוא אפילו יותר קל מצילום יום.

מה צריך לצילום לילה?

לשמור על מצלמה יציבה

החדשות הטובות הן שאין צורך בהרבה ציוד מיוחד. מלבד מצלמה ועדשות, העזר היחיד שצריך באופן מוחלט לצילומי לילה הוא חצובה. 

החשכה למעשה מצריכה מהמצלמה מהירות תריס ארוכה כדי לאסוף מספיק אור לחשיפה נכונה. על-כן אנחנו צריכים חצובה שתחזיק את המצלמה באופן היציב ביותר. 

עזר נוסף שיכול להועיל הוא שלט רחוק לתריס. ניתן יהיה להניח את המצלמה ולשמור עליה יציבה בלחיצה על השלט.

אם אין לכם שלט או חצובה ניתן להשתמש באפשרות ההשהיה למספר שניות לפני הצילום עצמו.

עזרים נוספים

  • פנס – שימושי בצילומי לילה בהם אנחנו מנסים למצוא את הציוד שלנו בתיק או את הלחצנים הנכונים להגדרות המצלמה
  • כיסוי עליון לעדשה – בצילום לילה אורות בהירים יכולים להפוך את הצילום שרצית ללא שימושי. אורות מכונית חולפת, שלט חוצות וכו'. כיסוי עליון לעדשה כמעין כובע מצחיה יכול להיות מאד שימושי לסינון אורות אלה.
  • סוללות אקסטרא/מטען – החשיפה הארוכה בלילה צורכת הרבה כוח מהסוללה. כך גם הטמפרטורות הנמוכות יותר בלילה. סוללות אקסטרא יחסכו סיום מוקדם מהצפוי ללילה שתכננתם מראש לצילומים.
  • אם אתם מתכננים צילומי שמים וכוכבים, בנוסף לאפליקציות לחיזוי מזג אוויר, מומלץ להשתמש באפליקציות שממפות את השמים ויראו לך מה ניתן יהיה לצפות.

חשיפה בצילום לילה

ההבדל העיקרי בין צילום יום לצילום לילה הוא ברמות החשיפה בהם יהיה צורך להשתמש. בגלל החשכה אנחנו זקוקים לחשיפה ארוכה יותר כדי לתת לאור זמן להכנס. אל דאגה. ברגע שהמצלמה יציבה, ניתן להגיע לרמת החשיפה הנכונה בקלות רבה יחסית. 

לימודי קורס צילום לילה

אנחנו ראינו כאן ממש על קצה קצהו של המזלג על צילומי לילה ואיזה ידע אנחנו צריכים כדי לגשת לצילום מסוג זה. עוד על ג'אנר נפלא זה של צילום ניתן ללמוד אצלנו במסגרת לימודי צילום. אנחנו נהיה אתכם מהרגע הראשון להסביר ולהעניק לך את הסביבה הלימודית והיצירתית הטובה ביותר.

בשיעור נלמד מהי אותה חשיפה, מהירות תריס. על העקרונות שמביאים אותנו ליצירת התמונה הנחשקת ביותר לתוצאות מקצועיות שאת לא תאמיני שאת מסוגלת להן (ואת מסוגלת!). אנחנו נשמח להמשיך איתך ללימודי עריכת תמונה בפוטושופ שיוכל להעניק לך כלים נוספים לתמונות בצולמו בלילה.

צרו קשר

תחום הצילום הנו רחב ואנחנו נשמח לשתף אותך בידע שלנו ובנסיון שלנו. אצלנו תמצאי את המורים הטובים ביותר שיעניקו לך את מה שאת צריכה כדי להביא את האמנות שלך למקום שאת רוצה וגבוה מכך. 

אנחנו כאן בצוות אימג' נשמח לענות על כל שאלה. את מוזמנת לפנות אלינו וליצור עמנו קשר ולקבל מאיתנו את כל המידע והיעוץ הדרושים לך, אנו כאן!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: