קורס צילומי אווירה

המטרות שלנו כאשר אנחנו מצלמים, הוא גם להעביר מסר. אנחנו רוצים לספר סיפור, להראות זמן, מקום והרבה פעמים גם אווירה. 

לדעת לקחת ולערוך צילומי אווירה, היא הדרך לדבר עם הצופה באופן בלתי ישיר, אך להוביל אותי בעדינות ליעד מסויים. לכן צילומים אווירה יכולים לעזור לכם למצוא לקוחות עסקיים למשל. 

בואו נניח חברת היי טק מחפשת עובדים חדשים. הם מחפשים למנף את עצמם על ידי עיצוב צעיר וחדשני במשרדים שלהם. צילום מואר של העובדים בזמן דיונים מחיוכים, עריכת התמונה באופן אשר ידגיש את הצבעוניות של המשרד, יכולה להעביר את המסר הרצוי. 

אנחנו יכולים לרצות לחפש את האמנות שלנו בצילום. העברה של עונה בשנה, מזג אוויר, תחושה אישית ועוד.

למעשה צילום אווירה עם המודעות שלנו כצלמים למסרים שאנחנו מחפשים להעביר בתמונות שלנו כבר מהשלב הראשון. מה זה אומר? במאמר זה ניתן מספר טיפים.

תרשמו

רעיונות

כל כך הרבה פעמים עולים לנו רעיונות, חלומות, ויזואל ספציפי. כמה פעמים באמת יוצא לנו לזכור ולעשות זאת? רשימה קצרה של רעיונות והשראות תוכל להיות ההתחלה.

מה כוונת המשורר?

בפגישה עם הלקוח או/ו מייד לאחר הצילום. נרשום לעצמנו מה צילמנו, איזו אווירה אנחנו מחפשים ואיך אנחנו חושבות שנגיע לזה.

כאשר אנחנו עובדות עם לקוחות, רצוי וכדאי שנבין מה הוא רוצה. 

לדוגמא: בעלים של בית קפה שנמצא בסביבת האוניברסיטה, רוצה לפתות סטודנטים להגיע לבית העסק שלו. הוא רוצה לשדר אווירה ביתית, נעימה ומעל לכל שקטה שתזמין סטודנט לוותר על הקפיטריה או הספריה ולהגיע אליו ללמוד.

עריכה

נמשיך עם דוגמת בית הקפה. לקחנו תמונה של קלוז אפ על כוס קפה ומאפה טרי על שולחן עץ ליד חלון הצופה לעצים ליד האוניברסיטה.

הבסיס

מול תכנת העריכה אנחנו צריכות קודם כל לחשוב על התאורה. מדובר בבית קפה פעיל ליד האוניברסיטה. על-כן, על התמונות להראות אור יום. נערוך התאמות של החשיפה והניגודיות דבר ראשון. נחשוב על כמות האור המגיעה מהחלון ואיך היא שוטפת את התמונה.

צבעים

במקרה של בית הקפה, אנחנו צריכות לחשוב מראש על האווירה שהלקוח מחפש. הוא יעשה זאת על ידי עיצוב בית העסק, אנחנו נוכל להוסיף לזה בצבעוניות של בית הקפה. אנחנו מחפשות להעביר מסר של רוגע, של אור יום, וביתיות. טונים רגועים, חמים של פלטה צבעונית שנוכל להשיג בזוויות, בעיצוב של בית העסק ובעריכה. 

למשל לכוון לתאורה שתראה אור יום טבעי ביום סתווי עם גוונים של חום, כתום, צהוב עם מעט אווירה של טונים בספיה.

כיוונונים של הפרטים הקטנים

אחרי העבודה עם הצבעים, אנחנו כבר נבחין בשינוי. התמונה שלנו ברורה ומוארת והצבעים שלה מדברים למקום חם וביתי. עכשיו נרצה לחשוב על איך לכוון את הצופה. איך לפתות אותו לבית הקפה.

העין באופן טבעי נמשכת למה שבהיר יותר. על כן נשחק עם הרקע להכהות אותו במעט. אולי לטשטש ולהדגיש את הפוקוס על כוס הקפה. נסתכל איפה אור השמש נופל על הכוס וכיצד להדגיש את האור הזה.

מגע אחרון

סיימנו לערוך את התמונה. בואו נסתכל עליה ונחשוב מה אפשר להוסיף, מה יכול להוות אקורד סיום טוב. פילטר מסויים? הדגשה קלה עם מברשת? הוספת "רעש"? בתמונה שלנו אולי איזה קרן שמש מאוחרת מהחלון שתיפול על כוס הקפה שלנו? אולי אפקט של אדים לגרום לצופה כמעט להריח את הקפה.

לטעמי, יש לא מעט אנשים שירצו לדעת איפה בית הקפה….

אנחנו כאן

תחום הצילום כל כך רחב, יחד עם הטכנולוגיה של היום, עריכת צילום פותחת לנו אפשרויות בלתי נגמרות. בין אם כתחביב ובין אם במקצוע עתידי, אנחנו בצוות אימג' נשמח לקבל את פניך, ללמד אותך ולעזור לך בצעדים הראשונים בתחום הצילום. נשמח לענות על כל שאלה. את מוזמנת לפנות אלינו וליצור עמנו קשר ולקבל מאיתנו את כל המידע והייעוץ הדרושים לך, אנו כאן!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email