ללמוד לצייר – האם אפשר ללמוד לצייר באופן עצמאי?

לימודי איור

הציור הוא אחת האומנויות החביבות ביותר. חובבי אומנות הציור יכולים לבלות במשך שעות בהתבוננות בציורים שונים תוך נסיון לצייר זאת בעצמם. מי שהציור הינו תחביב שלו, ניסה כבר בגיל צעיר ללמוד לצייר אנשים, פרצופים, חפצים ובעלי חיים.

ם עשיתם זאת, בטח נתקלתם במצבים רבים בהם שאלתם את עצמכם: איך עושים זאת נכון? יש היום סרטונים חינמיים המלמדים לצייר דברים שונים, אך מאחר ולא מדובר בשיעור פרונטלי של לימודי ציור, אין את מי לשאול שאלות ובהעדר הדרכה אישית, קשה להתקדם באמת. נכון שזה מפתה לנסות ללמוד חינם, אבל כל מי שלמדה בקורס ציור מסודר, תספר לך שאין לזה תחליף וההתקדמות שם גדולה לאין שיעור מסרטונים של לימוד ציור עצמי. אם את רוצה ללמוד לצייר באמת, ולחוש את החוויה והסיפוק של לאייר דברים חדשים בצורה נכונה ומקצועית, לימודי ציור ואיור במכללת אימג' יתן לך מענה מלא לכך. את מוזמנת להכנס לגלריית קורס ציור ואיור ולהתרשם מעבודות התלמידות.

האם חייבים להיוולד עם כישרון כדי ללמוד לצייר?

אחת השאלות שעולות בקרב אנשים שמתעניינים בתחום הציור ורוצים לצייר היא: "איך מתחילים לצייר?" ו"האם ניתן ללמוד ציור גם למי שלא נולדה עם כישרון לציור?"

אז חשוב לדעת שטכניקות ציור הן דבר שכל אחת יכולה ללמוד. אם יש לך רצון ללמוד לצייר ואת מוכנה להשקיע בכך זמן, תוכלי לשכלל את יכולותיך ולהצליח בלימודי ציור גם אם אין לך כישרון גדול לכך. מי שכן התברכה בכישרון ציור, פשוט תקלוט מהר יותר, אך שיעורי הציור בקורס מסודר מתנהלים בקצב שמתאים לכולם.

אם אתן מעוניינות להתחיל ללמוד לצייר כדאי שתכירו מספר כללים בסיסיים:

  1. אור וצל – משחקי אור וצל מאפשרים לאובייקט שצבוע בצבע אחד להראות כאילו מופיעים בו הרבה גוונים כך שהחלק שנמצא מול האור נראה בהיר יותר מהחלק שרחוק מהתאורה. גורם נוסף שמשפיע על מראה האובייקט הוא המרחק שלו מהעין – אובייקט קרוב יהיה מואר יותר מאובייקט רחוק.
  2. תלת מימד ועומק – כדי לגרום לציור שמצויר על דף בעל 2 מימדים בלבד להפוך לציור תלת מימדי ולהראות כפי שהוא נראה בחלל יש להוסיף לציור עומק. יצירת עומק מתחילה בהתבוננות על האובייקט וציורו – לא לפי מה שאנחנו זוכרים ממנו אלא לפי מה שאנחנו רואים. כדי ליצור את העומק יש להשתמש בקווים בולטים יותר או בצבעים, ההדגשה תצור את ההבדלים בין הגבהים והגדלים. דרך נוספת ליצירת עומק יכולה להתבצע על ידי טשטוש אזורים רחוקים והענקת מראה חד יותר לאובייקטים קרובים.
  3. פרופורציות – כדי לצייר בצורה נכונה יש לשמור על פרופורציות נכונות, ניתן לעשות זאת בדרכים שונות, כמו: סימון גודל האובייקט מנקודה מסוימת ותרגומה ליחס דומה בציור (מומלץ להיעזר בעיפרון לצורך ציור קווי הטיוטה). נושא זה מתורגל הרבה בקורס רישום חופשי וכן בקורס איור.
  4. צבעים – מי שרוצה ללמוד לצייר בשמן צריכה ללמוד על שלושת צבעי היסוד מהם מורכבים כל הצבעים. צבעי היסוד הם: צהוב, אדום וכחול. אליהם ניתן להוסיף לבן ושחור לצורך יצירת גוון כהה או בהיר יותר. שילוב בין צהוב וכחול ייתן לנו צבע ירוק, שילוב בין אדום וצהוב ייתן צבע כתום, שילוב בין כחול ואדום ייתן צבע סגול ושילוב בין צהוב, כחול ואדום ייתן צבע חום. אם נרצה למשל להבהיר גוון אדום נוכל להוסיף לו צבע לבן ולקבל צבע ורוד.

הבעה בלימוד ציור

קיימות דרכים שונות לציור – סוגי צבעים שונים, עפרונות ומשטחים וישנן וטכניקות רבות באמצעותן ניתן להוסיף לציור נפח, עומק, תנועה ואור. דרך הציור ניתן להביע השקפת עולם, רעיונות, אירועים בהיסטוריה ורגשות כמו: שלוה, סערה, עצב, שמחה ועוד.

לימודי ציור ממוחשב יכולים להפוך את הכישרון שלך לפרנסה

אם את מתעניינת בלימודי ציור, כדאי שתדעי שהיום בחורות ונשים רבות, שלמדו לצייר ולאייר בעיפרון ובצבע, ממשיכות את דרכן בתחום הציור ומשתלמות בקורס איור דיגיטלי. בקורס איור דיגיטלי לומדים לצייר בעט ציור דיגיטלית על לוח מיוחד שנקרא: "לוח וואקום" , מה שנותן לידיים תחושה של מכחול אך בפועל את מציירת במחשב. באמצעות תוכנות שמתאימות לציור ממוחשב כמו מנגה סטודיו או פוטושופ, יוצרות התלמידות ציורים מרהיבים אותן הן צובעות בקלות באמצעות התוכנות. היתרון הגדול של ציור ממוחשב הוא קיצור זמן הציור, אפשרויות צביעה יותר מגוונות ואפשרות לתקן את הציורים ככל העולה על רוחך, להבדיל מציור ידני שם קשה עד לא אפשרי לתקן טעויות בציור. לכן, אם את מתעניינת בלימודי ציור או בקורס רישום, כדאי שתתכנני לעצמך להגיע גם לקורס איור דיגיטלי. במאמר הבא תקבלי את כל המידע על המעבר מאיור ידני לדיגיטלי: עבודה כמאיירת דיגיטלית

אם את מעוניינת ללמוד ציור בצורה מסודרת, מכללת אימאג' מציעה לכן קורס ציור ואיור בבוקר או בערב, בו תלמדי את כל הטכניקות החשובות שיסייעו לך לצייר ברמה גבוהה, תוך קידום אישי. אחר כך תוכלי להמשיך לקורס רישום למתקדמות. את מוזמנת להגיע לשיעור נסיון ולהתרשם מהאווירה הדינמית והיצירתית במקום.

אולי גם יעניין אותך – לימוד ציור פנים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email