קורס גרפיקה ממוחשבת – כיצד מעבירים מסר ויזואלי?

לשפה העיצובית ישנם מספר מרכיבים שהשימוש בהם ביחד, יוצר מוצר עיצובי בעל מסר ויזואלי. אבל לפני כן, יש לתכנן היטב מה המסר שאני רוצה להעביר, מה אני רוצה שהצופה יבין מזה, איך אני רוצה שהוא יגיב-אלו פעולות אני רוצה שהוא יעשה. ולבסוף, התכנון צריך לכלול רעיונות יצירתיים כיצד להעביר את המסר בצורה בולטת ומושכת.
קורס גרפיקה ממוחשבת - כיצד מעבירים מסר ויזואלי?

לשפה העיצובית ישנם מספר מרכיבים שהשימוש בהם ביחד, יוצר מוצר עיצובי בעל מסר ויזואלי. אבל לפני כן, יש לתכנן היטב מה המסר שאני רוצה להעביר, מה אני רוצה שהצופה יבין מזה, איך אני רוצה שהוא יגיב-אלו פעולות אני רוצה שהוא יעשה. ולבסוף, התכנון צריך לכלול רעיונות יצירתיים כיצד להעביר את המסר בצורה בולטת ומושכת.

פיתוח רעיונאות וחשיבה יצירתית בקורס גרפיקה

לאור מה שראינו, טבעי הדבר שלימודי גרפיקה ממוחשבת (וכל שכן לימודי עיצוב גרפי), כוללים פיתוח חשיבה יצירתית. בקורס עיצוב גרפי יש ממש יחידה שלמה על רעיונאות ופיתוח קראייטיב. יש לדעת שפיתוח חשיבה יצירתית ופיתוח קריאייטיביות הם כלים נרכשים, אשר משתכללים ומתפתחים. קורס גרפיקה ממוחשבת הוא קורס שמתמשך לאורך שנה ולא בכדי. ישנם תהליכים חשובים אותם צריכים התלמידים לעבור במהלך הקורס כדי שהידע שרכשו יבשיל ויתורגם הלכה למעשה ביצירות גרפיות מקצועיות. לכן גם מי שמוצא איזה קורס גרפיקה מרוכז, זה לא מומלץ בכלל. אחד התהליכים החשובים בקורס גרפיקה ובקורס עיצוב גרפי, זה פיתוח היכולת היצירתית ופיתוח חשיבה יוצאת דופן ומפתיעה. ככל שלימודי הגרפיקה נמשכים, היכולת החשיבתית מתרחבת ונהיית מורכבת ומתוחכמת יותר ויותר. זה בעצם תהליך שקורה באופן טבעי עקב השימוש התדיר בטכניקות החשיבה שנלמדו בקורס.

מרכיבי השפה הויז'ואלית

עוד לפני שנוגעים בעצם העניין, מהי חשיבה קריאייטיבית, כיצד מפתחים רעיון, כיצד מעבירים מסר ויזואלי, איך עובדים עם ויזו'אל כשפה, יש להכיר את מרכיבי השפה הבסיסיים יותר באופן הטוב ביותר והמקיף ביותר. מרכיבים אלו מתחלקים בעיקר לשלוש קטגוריות מרכזיות:

קומפוזיציה

צורה/ טיפוגרפיה

צבע

שלוש מרכיבים אלו, הם מרכיבי השפה הויזואלית העיקריים, בעזרתם נביע את הרעיון/ הקונספט/ המסר שעל המעצב הגרפי להעביר.

קורס גרפיקה – לומדים על הצורה

הצורה הוא מהנושאים הראשונים שנלמדים במסגרת קורס גרפיקה ממוחשבת. הצורה מתחלקת בעיקר לשתי משפחות: האורגניות (המבוססות על צורות מהטבע, חופשיות, לא סימטריות לחלוטין) והגאומטריות (מבוססות עיגול, ריבוע, משולש וכו'). לשם דוגמא: תפוז (צורה אורגנית) אינו עיגול מושלם כדוגמת עיגול גרפי. בבואנו ליצור מסר ויז'ואלי, נבדוק ונראה האם יתאימו לו צורות רכות או נוקשות, אורגניות או גאומטריות, וכן האם יתאים לשלב ביניהם- זאת על מנת ליצור מתח צורני ועוד מורכבויות שונות שנלמדות בשלב מתקדם יותר.

שיכפול צורות שונות והעמדתן בזוויות שונות, יוצר רקעים ומרקמים יפים בהם ניתן להשתמש בעיצוב הגרפי. הידעתם? ניירות עטיפה של מתנות, וכן דוגמאות המופיעות על כלים שונים, מורכבות פעמים רבות מצורות בודדות, שהועמדו אחת מעל השניה או אחת מול השניה או אחת שנוגעת בשניה, וזה שוכפל בתוכנות הגרפיות עד שהתקבל דוגמא מהממת. המעניין הוא, שעין רגילה לא תשים לב לזה. אבל מי שסיימה קורס גרפיקה ממוחשבת, ודאי שתוכל די מהר לשים לב לצורות בהן השתמשו כדי לבנות נייר עטיפה זה.

קומפוזיציה בקורס גרפיקה ממוחשבת

קומפוזיציה – נקראת בעברית: "מחבר". הקומפוזיציה מחברת בין כל חלקי העיצוב: צורה, ויזואל, טיפוגרפיה, חלל וצורה בצורה שלכל מקום תינתן ההיררכיה הברורה שלו וכן, שהדברים יופיעו ביצירה העיצובית בפרופורציה נכונה (אלא אם כן בחר המעצב ליצור עיוות מכוון ביצירה כדי למשוך את עין הצופה להתמקד במשהו ספציפי במודעה או הפרוספקט שעיצב). הצורה והחלל יחמיאו זה לזה והמכלול שיתקבל יהיה נעים לעין וזורם באופן שבו כל החלקים מחמיאים זה לזה. ע"מ להרכיב קומפוזיציה טובה, יש לדעת קודם כל מהן סוגי הקומפוזיציה השונות, לבדוק איך הן עובדות, איזה צורות משתתפות במחבר ואז לבדוק איזה סוג קומפוזיציה תחמיא להן ביותר: אנכית, רוחבית, מאוזנת, רוחפת, דחוסה ועוד.

נגענו בעיקרי הדברים בראשי פרקים. נשתדל בפרקים הבאים להרחיב כל נושא כפרק בפני עצמו בעז"ה.

ובכן, ראינו כי להיות מעצב זה בכל זאת פרוייקט הרבה יותר רציני משליטה בתוכנות גרפיות בלבד. היקף הידע, המחקר, ההבנה במרכיבי השפה הויזואלית והשפעתם על קהל היעד והעברת המסר, הם אכן, מה שעושים את ההבדל.

ניהול הצבע בקורס גרפיקה

הצבע, נושא חשוב נוסף בלימודי גרפיקה, הינו תחום מורכב, עשיר ומלא מסרים עקיפים. לצבע השפעה רבה על כל ויז'ואל שאנו יוצרים. אם ניצור יצירה גרפית ונצבע אותה כל פעם בצבע שונה, המסר ישתנה עם כל שינוי של צבע. למה?  כי הצבע אינו רק חומר כימי המשוח ע"פ הדף. יש לו משמעויות גלויות ונסתרות המשפיעות על המתבונן בו במישור הפיזי, הנפשי והפסיכולוגי. לכן הוא כלי חשוב בכל שפה ויז'ואלית בה אנו משתמשים. העמקה בנושא הצבע והבנה על השפעתו בעולם הרגשי והפסיכולוגי, יעזרו למעצבת הגרפית בבחירת הצבעוניות המתאימה למוצר הגרפי אותו היא יוצרת.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
למה אין לי רעיונות, למה?

אחד הדברים הכי מתסכלים, זה שכנגמרים הרעיונות. או , גרוע מכך, כשצריך להביא רעיון בערב פסח, או כל זמן לחוץ או עייף אחר. בטח כבר שמתן לב, שאין כפתור קסם כזה שלוחצים עליו ופשוט "מגיע רעיון", אז מה עושים?

קרא עוד »
"למה הלקוח נודניק?"

"הפרוספקט כבר מוכן"? "כמה זמן לוקח לך להכין לוגו"? "אני חייבת את המודעה ד-ח-ו-ף!". כשלקוח מנדנד ולוחץ, זה מכניס אותנו ללחץ וגורם לנו לנסות להתחמק ממנו ולרצות רק שהפרוייקט הזה ייגמר. אבל, הבשורה הטובה היא, שזה ממש לא חייב להיות ככה. על כך ועוד בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
מה, את לא סומכת עליי?

"מה, אנחנו לא חברים?"
"מה, את לא סומכת עליי"??
מיד אני אביא לך הכל במזומן!!
‼️‼️‼️
אלו משפטים של תמרורי אזהרה
שמסמנים לכם שהלקוח הזה
לא ישלם.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות כבר בזמן הלימודים?

האם אני מוכנה?
האם אני יודעת לקראת מה אני הולכת?
זה אמור להיות בחינם או בתשלום?
כמה סבבי תיקונים אמורים להיות?
מה אם היא לא תאהב את היצירה שלי?
אלו שאלות שמעסיקות אותנו המון, בואו נעשה סדר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!