קורס עיצוב גרפי- קומפוזיציה

קורס עיצוב גרפי- קומפוזיציה

קורס עיצוב גרפי כולל את אחד היסודות החשובים לכל מי שבא לעסוק באומנות חזותית לרבות ציור, צילום, עיצוב פנים וגרפיקה ממוחשבת. הכוונה היא לקומפוזיציה, או במילים אחרות- ליצור יחסים נכונים בין האובייקטים השונים ביצירה המעוצבת. כל עיצוב גרפי כולל בתוכו צורות, תמונות, אובייקטים, צבעים, קווים, מרקמים ורקע- והכל צריך להשתלב בצורה נכונה ואסתטית ולא פחות חשוב מכך- בזווית יצירתית ומפתיעה. לכן אחד הנושאים הראשונים שלומדים תלמידי קורס עיצוב גרפי זה קומופוזיציה. בלימודי עיצוב גרפי נלמד לתכנן את יסודות הקומפוזיציה כך שהמוצר שאנו יוצרים יראה נכון ולא ייווצרו עיוותים. תחילה, נחליט מה נקודת המבט של הצופה- האם אנו מתסכלים על המודעה מבחוץ עם כיוון כניסה כלפי פנים, ואז נקח בחשבון אלו אלמנטים לשלב בדרך עד שהעין תנוח על הנקודה המרכזית של היצירה הגרפית. או, האם אנו מסתכלים מהאובייקט כלפי חוץ ואז מיקום האלמנטים צריך להיות כלפי היציאה מהתמונה. בעזרת לימודי התוכנות הגרפיות נוכל לסדר את כל המרכיבים של הכרזה המעוצבת לפי הסדר הרצוי, וכן נוכל להחליש, לעמעם ולרטש אותם או לחלופין להגדיל, להדגיש ולעבות אותם. אלה דברים סטנדרטיים הנלמדים בקורס פוטושופ ובקורס עיצוב גרפי.

שימוש בקומפוזיציה בקורס עיצוב גרפי

מיקום נכון של אלמנטים, מאפשר לנו להשתמש בעולם העיצוב הגרפי כיד הדימיון וליצור אשליות של דברים שלא קיימים במציאות, סוגי תנועה שונים ומורכבים, מעברים, אפקטים וכמעט כל דבר אחר. בלימודי עיצוב גרפי לומדים להשתמש בקומפוזיציה ככלי ליצירת תחושות וכן ליצירת דברים מעניינים ולא סטנדרטיים והכל דרך העיצוב הגרפי. במסגרת הקורס עיצוב גרפי נלמד ונתרגל על השפעת המרחקים בין חלקי היצירה. חשוב לשמור על מרחק נכון, כשהחלקים האחוריים אמורים להיות קטנים יותר מהקדמיים כדי לקבל מבט עומק לתוך התמונה. אך זה לא חייב להיות כלל ברזל. בקורס עיצוב גרפי נלמד שבכל יצירה גרפית ניתן גם לשים האלמנטים גדולים מאחורה אם זה משרת את העיצוב הגרפי ויוצר סקרנות, הפתעה או חדות. בעיצוב  סוריאליסטי נמצא עירבוב של אובייטקים קטנים וגדולים שלא לפי סדר מסויים, ודווקא זה יצור לנו אווירה מיוחדת. בעצם כל המדע הבדיוני מבוסס על דברים שנחשבים בעיננו כמוזרים ויוצאי דופן, וזה מה שמעורר את הדמיון שלנו. העיבוד הגרפי של חלקי היצירה בכלי הגרפיקה הממוחשבת עוזר לנו למקם כל דבר כך שישרת את המסר שברצוננו להעביר. לימודי העיצוב הגרפי נותנים לנו ליצור חווית צפיה כפי המוזה היצירתית השורה עלינו וכן ליצור חווית משתמש נוחה.

קורס עיצוב גרפי – הובלת עיני הצופה

שימוש בקומפוזיציה נכונה במרחב של העיצוב הגרפי, תעזור לנו למקד את שימת הלב של הקורא לחלק שבו אני רוצה שהוא יתבונן, או במילים אחרות: להוביל את העין של הצופה למקום הרצוי לכם. כך למשל אני יכול להכניס במודעה כותרת שכתובה באלכסון, או עיפרון שכמעט יוצא מהמודעה ומצביע על הכותרת. אז איך עושים את זה? יש לתכנן גריד למודעה. רבים יודעים שקורס עיצוב גרפי כולל הדרכה לבניית גריד, כשהכוונה לחלוקת המודעה שאני מעצב לשלושה חלקים: עליון, אמצעי ותחתון. החלק העליון בדרך כלל מוקדש לכותרת ולאלמנט ויזואלי. בחלק האמצעי שמים את התוכן ובחלק התחתון טלפון, כתובת ופרטים כלליים. מרצים לקורס עיצוב גרפי כמו גם מעצבים גרפיים ותיקים, יוכלו להראות לכם איך ניתן לשחק עם הגריד. הניסיון של המעצב מאפשר לו לשחק בין חלקי המודעה כגון  לאחד את החלק העליון והאמצעי ולשים לאורכו ויז'ואל אחד גדול עם טקסט מינימלי. מודעה כזו ודאי תבלוט בעיתון. המשחק הויזואלי הוא יסוד חשוב שלימודי עיצוב גרפי מלמדים אותנו. לעיתים, האלמנט או התמונה מכסים את כל העמוד ולעיתים הטקסט מכסה את שני השליש העליונים. סוף כל סוף, אנו עוסקים בללמוד עיצוב גרפי יצירתי ואין גבול לאפשרויות המשחק של המעצב. 

להפיק מקסימום מקורס עיצוב גרפי

הצבת האובייקטים במסגרת תחומה, יוצרת סוגי קומפוזיציה שונים. בקורסי עיצוב גרפי ילמדו אתכם שאם נקח מספר אובייקטים אך נסדר אותם כל פעם מחדש במסגרת, זה יצור קומפוזיציה חדשה. מדוע?  כי המוקד או הפוקוס של  התמונה ישתנה, התנועה תהיה אחרת, האיזון בין החלקים יבטא כל פעם משהו אחר וממילא גם המסר ישתנה. אם את רוצה להפיק את המקסימום מקורס עיצוב גרפי, תתרגלי הרבה הצבת אלמנטים בזוויות שונות. זאת ניתן לעשות בקלות בתוכנת פוטושופ אותה תלמדי בקורס גרפיקה ממוחשבת. אם נקח חפץ, ונשים אותו באלכסון או כאילו הוא פונה פנימה או החוצה, זה יתן תחושה של תנועה. ואם נשים אותו בצורה ישרה ומקבילה כלפי המסגרת, נקבל רושם שהוא מתקרב אלינו.

הקומפוזיציה בלימודי עיצוב גרפי

ישנם מספר סוגים של קומפוזיציות: סימטרית, מאוזנת, מקרית, פתוחה, סגורה, דינמית, מרכזית, פירמידלית. אין כאן המקום לפרט על כל אחד מהם כי אנו רוצים להשאיר לכם תאבון לטעום זאת  מלימודי עיצוב גרפי שם הנושא ילמד בהרחבה וכן תוכלו לקרוא בספרות המקצועית.

הצטרפו לקורס עיצוב גרפי במכללת אימג' ותוכלו תוך זמן קצר ליצור דברים יפים תוך שימוש בקומפוזיציות נכונות ומדוייקות.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
למה אין לי רעיונות, למה?

אחד הדברים הכי מתסכלים, זה שכנגמרים הרעיונות. או , גרוע מכך, כשצריך להביא רעיון בערב פסח, או כל זמן לחוץ או עייף אחר. בטח כבר שמתן לב, שאין כפתור קסם כזה שלוחצים עליו ופשוט "מגיע רעיון", אז מה עושים?

קרא עוד »
"למה הלקוח נודניק?"

"הפרוספקט כבר מוכן"? "כמה זמן לוקח לך להכין לוגו"? "אני חייבת את המודעה ד-ח-ו-ף!". כשלקוח מנדנד ולוחץ, זה מכניס אותנו ללחץ וגורם לנו לנסות להתחמק ממנו ולרצות רק שהפרוייקט הזה ייגמר. אבל, הבשורה הטובה היא, שזה ממש לא חייב להיות ככה. על כך ועוד בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
מה, את לא סומכת עליי?

"מה, אנחנו לא חברים?"
"מה, את לא סומכת עליי"??
מיד אני אביא לך הכל במזומן!!
‼️‼️‼️
אלו משפטים של תמרורי אזהרה
שמסמנים לכם שהלקוח הזה
לא ישלם.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות כבר בזמן הלימודים?

האם אני מוכנה?
האם אני יודעת לקראת מה אני הולכת?
זה אמור להיות בחינם או בתשלום?
כמה סבבי תיקונים אמורים להיות?
מה אם היא לא תאהב את היצירה שלי?
אלו שאלות שמעסיקות אותנו המון, בואו נעשה סדר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!