קורס צילום דיגיטלי

קורס צילום דיגיטלי

כשאנחנו מדברים עם לימודים בתחום הצילום הדיגיטלי, אנו למעשה מדברים כיום על צילום בכללותו. המצלמות הדיגיטליות החליפו בהדרגה את מצלמות הפילם הקלאסיות, וכיום ניתן למצוא שפע של דגמים זמינים ובמחירים נוחים. אם כך הדבר, מדוע בכל זאת בחרנו לשים את הדגש על קורס צילום דיגיטלי?

ובכן, נכון, למצלמה דיגיטלית יש את המצב האוטומטי. למעשה זהו מוד מסוים שבו המצלמה שלנו  פשוט יודעת להבין את התנאים הסביבתיים שלה, ולהפיק עבורנו את התמונה הטובה ביותר. האמנם?

בפועל, בדיוק כמו מצלמת ריפלקס קלאסית, גם במצלמה דיגיטלית יש לנו מגוון רחב של אפשרויות תפעול ידניות שאם רק נכיר אותן ואת ההיגיון שעומד מאחוריהן, עולם שלם של אפשרויות וכן צילומים מרהיבים, ממתינים לנו.

לימודי צילום דיגיטלי

אז רגע, אנחנו למעשה מספרים שקורס צילום דיגיטלי הוא בעצם קורס צילום רגיל?

זהו שדווקא איפשהו באמצע! בעוד שבעבר, קורסי צילום היו סובבים סביב תפעול המצלמה וכן גישות אמנותיות לצילום (לדוגמה קומפוזיציה), הרי שצילום דיגיטלי נהנה משורה רחבה יותר של אפשרויות לעיבוד התמונה.

תפעול המצלמה

ראשית כל, לומדים כיצד לתפעל את המצלמה. זהו למעשה חלק חשוב שעוסק בכל יסודות הצילום מן הבסיס ועד לשלב מתקדם.

במסגרת החלק הזה, תרכשו את הכלים הבסיסיים שיעזרו לכם לבין כיצד להפיק את המיטב מן המצלמה. דוגמה נהדרת לכך היא צילום לילה. במקרים שכאלו הרי שצילום אוטומטי כמעט ולא יוכל להגיב נכון לתנאים הסביבתיים הקשים. בעזרת היכרות מעמיקה עם הצמצם, התריס וה-ISO, אפשר לשלוט בזמן החשיפה ולייצר תמונות מרהיבות ביופיין שלוכדות את כל גרמי השמיים.

מנגד, אם תרצו לייצר תמונה של תנועה מרוחה (כמו למשל מכוניות), אך בזמן שיש אור יום, הרי שחשיפה ארוכה תשיג את התוצאה. אך מה לגבי כמות האור הרבה שתיכנס למצלמה? הרי התמונה תצא שרופה. גם כאן, תפעול ידני של המצלמה יעניק לכם את התשובה המיטבית.

בין הנושאים שתלמדו ניתן יהיה למנות: מבנה המצלמה הדיגיטלית, היכרות עם כפתורי השליטה השונים, היכרות עם פונקציות מתקדמות, תפעול ידני של רכיבי המצלמה, שימוש בזום, שימוש ברכיבים חיצוניים ועוד.

עיבוד דיגיטלי לתמונה

וכאן נכנס החלק שלא היה קיים בקורסים הקלאסיים של מצלמות הריפלקס.

עיבוד תמונה דיגיטלית מתאפשרת לנו היום, הודות לתוכנות חשובות שאחת מהן נלמדת גם בקורסי עיצוב גרפי: פוטשופ ולייטרום. שתי התוכנות הללו מאפשרות לבצע עיבוד תמונה מתקדם לרבות תיקוני צבע, שיפורי חדות וכן הסרתם של "לכלוכים" כאלו ואחרים שפוגמים בתמונה.

עם תוכנות אלו, ניתן גם לבצע תוספות מלאכותיות לתמונה, דוגמת שינויים משמעותיים של התמונה, הוספת מרקעים שונים ועוד.

והכי חשוב פרקטיקה בשטח

בסופו של יום כל הלימודים, כל השיעורים – שום דבר מהם לא מהווה תחליף משמעותי לזה של יציאה לשטח.

המטרה שלכם בסופו של יום היא לדעת לצלם, והרי אין חכם כבעל ניסיון.

קורס צילום דיגיטלי הוא למעשה ממשיך דרכו של קורס צילום רגיל, וכמו פעם גם היום – הניסיון הוא זה שעושה את ההבדל. פגישה עם מגוון תרחישים ונופים משתנים, תנאים סביבתיים שונים, יום וליל.

המצלמה אולי תיראה לכם בהתחלה כמו מחשב מסובך, אך די מהר תלמדו את כל הטריקים הקטנים שעושים הבדלים ענקיים.

מה לומדים בקורס?

בין הנושאים הנלמדים במסגרת קורס צילום דיגיטלי ניתן למנות:

יסודות הצילום, מושגים בסיסיים, היכרות עם טכניקות לביצוע חשיפה, היכרות עם עבודה עם צמצם (ליצירת עומק שדה), היכרות עם התריס, ISO ורתימתם לטכניקות צילום משתנות, לימודי קומפוזיציה, בימוי התמונה ומציאת הזווית הנכונה, עבודה עם תוכנות מחשוב מתקדמות ועוד.

התייעצו עמנו

הידעת? לצד קורס צילום דיגיטלי, יש לנו גם קורס עריכת וידאו! אם ככה במה בוחרים? מה ההבדלים בין הקורסים? ומה הן אפשרויות התעסוקה?

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. במכללת אימג', נשמח לספק לכן ייעוץ לימודים מקצועי ולהבין יחד אתכן את הכיוון העתידי הנכון.

ניתן לקחת אצלנו קורס צילום בסיסי כתחביב, וניתן להמשיך ממנו לקורס צילום מסחרי תדמיתי, שיביא אתכן כבר לשלב תעסוקתי וליכולת לספק שירות עבור מגוון רחב של לקוחות.

למידע נוסף, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת מנציגת שירות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: