קורס צילום סטודיו

קורס צילום סטודיו

לרוב נהוג לחשוב שצילום בתנאים סביבתיים אותנטיים כמו צילום אורבני, צילום טבע או פשוט צילום מחוץ לסטודיו, הוא הרבה יותר מאתגר ומורכב. אך צילום סטודיו, עד כמה שהסביבה המלאכותית יוצרת עבורנו את התנאים האידיאלים, גם הוא לא חף ממורכבויות שונות שעליהן חשוב יהיה לתת את הדעת.

במכללת אימג' לעיצוב לנשים, אנו שמחים לספק מגוון רחב של מידע בנושאי צילום ועיצוב, ובמאמר הבא נבקש להבהיר באופן מעמיק יותר את המשמעות של לימודי צילום סטודיו.

באשר לתכנית הלימודים הנלמדת אצלנו, צילום סטודיו נלמד במסגרת הקורס המקיף להתמקצעות והשתלבות בשוק העבודה, ניתן לקבל אודותיו פרטים כאן. לאלו מכם שחדשים בעולם הצילום ורוצים להעמיק בו כתחביב, ניתן לבחור בקורס צילום בסיסי, שמעניק את כל היסודות של עולם הצילום.

לימודי צילום סטודיו

לסטודיו יש יתרונות ויש חסרונות.

מצד אחד, תנאים מלאכותיים יוצרים עבורנו את התמונה האידיאלית. אין הפרעות, התיקונים שנדרשים הם מינימליים. התמונה חדה וברורה. ועם זאת, יש בה משהו מעט מלאכותי. הנימה של התמונה שונה מן האותנטיות שמשודרת בתמונות המצולמות בסביבה טבעית.

קורס צילום סטודיו נועד כדי ללמד ולהראות כיצד להפיק את התמונות הטובות גם בסביבה שאיננה טבעית ולשלב בין כל העולמות.

מה מצלמים?

כאן כבר נכנס כל המוטיב המסחרי.

נכון, ניתן להפיק גם צילומים מסחריים על רקע נוף אורבני או בחיק הטבע, אך צילום סטודיו פותח בפני הצלמים מגוון רחב של אפשרויות נוספות: צילומי ניובורן, צילום תדמית לעסקים, צילומי פורטרט, צילומי מוצר ומזון.

ההתמחות שלנו כאן תהיה כיצד להתמקד באובייקט מסוים ולהעניק לו את מלוא המשקל.

הגישה הצילומית הזו, שמייחסת חשיבות רבה לאובייקט מסוים, דורשת לימוד מקיף של שפה צילומית, אך בו-זמנית גם היכרות מעמיקה עם הציוד הטכני הרב. כל החלטה על מידת התאורה, השימוש באבזור מסוים והחרגתו של אבזור אחר – הכול מגיע מתוך ניסיון רב אותו צוברים כאן אצלנו במכללה.

בין טכניקה לאומנות (השיווק)

יכולות טכניות גבוהות הן בגדר חובה כדי להצליח בתור צלמי סטודיו מקצועיים. אולם השילוב הזה שבין ההיבטים הטכניים לבין אלו האומנותיים, הם אלו שמכתיבים את הטון של סוף התהליך.

צילומי סטודיו צריכים להביא עמם שפה עם מסרים שיווקיים. אין מדובר פה בצילום לצורך אומנות בלבד, כי אם לדרבון הצופים לביצוע פעולה מסוימת.

צילום מזון נועד לדרבן אנשים לרכוש מצרכים מסוימים בסופר, או להזמין מנה מסוימת במסעדה. צילומי פורטרט ותדמית, נועדו להציג אדם מסוים או עסק מסוים באור חיובי שמדרבן את הצופים לרצות את השירות. וודאי שצילום עבור עורך דין יהיה שונה מזה של צילום שחקן.

איפיון מקדים

כל הפרטים הללו לא יכולים להיות מאולתרים במקום. מדובר באיש מקצוע שמגיע אליכם לסטודיו ליום צילומים, וייתכן מאוד גם שיהיה מדובר בסטודיו ששכרתם לצורך אותו היום.

לשם כך, גם חשוב לדעת כיצד לאפיין נכון את יום הצילומים. מה הן המטרות של הלקוח? מה הוא רוצה להשיג? מיהו קהל היעד שיצפה בצילומים? לכל אלו ישנה חשיבות רבה והשפעה מכריעה על התוצאה הסופית.

עיבוד תמונה

אחד מן הדברים שנלמדים לאורך הקורס הוא לא אחר מאשר נושא עיבודה הדיגיטלי של התמונה.

כל צילום עובר בסופו של דבר תהליך של עיבוד עד ליצירת מוצר מוגמר וברמת חדות גבוהה.

עיבוד תמונה מתבצע באמצעות פוטושופ או באמצעות לייטרום. שתי תוכנות שמספקות מגוון רחב של אפשרויות דוגמת תיקוני צבע, הבהרה או הכהייה של התמונה ועוד מגוון פיצ'רים שונים.

התייעצו עמנו

מתעניינים בלימודי קורס צילום סטודיו בירושלים? במכללת אימג' נשמח לסייע לכם ולספק ייעוץ לימודים מקצועי.

צוות היועצות שלנו יעבור יחד איתך על תכנית הלימודים, יספק על המסלול הבסיסי והמתקדם, האפשרויות העומדות לפנינו וכן אפשרויות התעסוקה שיצפו לנו עם תום הלימודים.

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה לקבלת שיחה חוזרת.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: