אומנות דיגיטלית: לימודי אמנות גרפיקה דיגיטלית

אומנות דיגיטלית: לימודי אמנות גרפיקה דיגיטלית

לימוד אמנות דיגיטלית בשנות האלפיים

כיום, עם התפתחות תוכנת הפוטושופ עם כלי התלת מימד, בצירוף טכניקות עיצוב מיוחדות, ניתן לעשות יצירות שגורמות למתבונן לעצור ולשאול את עצמו אם זה אמיתי או לא. אמנות דיגיטלית פירושה עיוות של מרחב וזמן. ליצור בלי המגבלות ההגיוניות והמציאותיות. זו בעצם יצירה חפשית באמת הפורצת את גבולות הדמיון ומאפשרת ליוצר לעשות דברים מקוריים ומיוחדים כפי הרוח האומנית השורה עליו.

לימודי גרפיקה דיגיטלית

אמנות דיגיטלית נקראת גם לימודי אמנות ממוחשבת. מדובר על פריצת דרך בלימודי אומנות. אם עד שנות האלפיים עיקר האומנות היתה ביצירה בידיים ובחומרים השונים, הרי היום עיקר האומנות היא ממוחשבת. כמובן שתחילה צריך ללמוד את עקרונות ויסודות האומנות. אך היום כמעט כל מי שאומנות ועיצוב מעניינים אותו, הולך ללמוד ליצור במחשב.

לימודי גרפירה דיגיטלית פירושם לעצב דברים דמיוניים ומפתיעים במחשב, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים. כאן לוקחים בעצם את האומנות הדיגיטלית ומשלבים אותה בעיצוב הגרפי של המוצר המעוצב. זה יכול להיות מודעה, כרזה, פרוספקט, אתר אינטרנט, אריזת מוצר וכל מוצר שעובר עיצוב גרפי. שילוב של אומנות דיגיטלית בעיצוב מציג לנו ראיה שונה של מושגים מוכרים, מה שיוצר עניין שזה אחד המטרות העיקריות של המעצב- לגרום לצופה לעצור, לקרוא את המודעה או הפרסומת ולקנות את המוצר.

ללמוד גרפיקה דיגיטלית בקורס גרפיקה מסודר

לימודי גרפיקה דיגטלית נחשבים ללימודים מתקדמים בתחום הגרפיקה. לכן, מי שרוצה ללמוד גרפיקה דיגיטלית, צריכה להתחיל מקורס גרפיקה ממוחשבת שזה המקום בו לומדים ליצור בצורה ממוחשבת. כאן תלמדי את התוכנות הגרפיות ויסודות העיצוב. לאחר שיודעים כבר ליצור דברים בסיסיים כמו עיבוד תמונה,שימוש בניגודיות כאמירה, העברה חכמה של מסר ויזואלי, שילובי תמונות (פוטומונטאז'), שיבוץ טקסטים וכותרות ביצירה המעוצבת, שימוש בקופוזיציה נכונה, שימוש בצבע כמפתח להבעה חזותית ועוד דברים השייכים ללימודי תקשורת חזותית, אפשר להמשיך לקורס המתקדם ביותר כיום בתחום לימודי גרפיקה דיגיטלית. מדובר בקורס בו מעמיקים בעיצוב מתקדם, בקריאייטיב ורעיונאות, לומדים על שיטות עיצוב בעידן פוסטמודרני ועיצוב מגזרי וכן לומדים ליצור בפונקציות המתקדמות של התוכנות הגרפיות ובתלת מימד. או אז, את מקבלת את כל הידע האומנותי בתחום היצירה הדיגיטלית וכן לומדת את הכלים המקדמים המאפשרים לך ליצור אומנות דיגיטלית דמיונית. אם לימודים כאלה מעניינים אותך, תוכלי לקרוא על כך  בקורס עיצוב גרפי למתקדמים. כמו כן, בגלריה של תלמידות קורס עיצוב גרפי ופרסום תוכלי לראות מגוון עבודות שעשו תלמידות בלימודי הגרפיקה הדיגיטלית.

ישנם סוגים נוספים של לימודי אומנות דיגיטלית כגון אמנות פרקטלית, איור ממוחשב, צילום דיגיטלי (שייך ללימודי צילום), עריכת וידאו ומידול בתלת-ממד.

התפתחות הגרפיקה הדיגיטלית

האמנות הדיגיטלית בכלל והגרפיקה הדיגיטלית בפרט, התחילו להתפתח במחצית השנייה המאה ה-20 על ידי חלוצים בתחום כגון פול בראון, הרולד כהן ודייוויד אם. כיום היא אחת מסוגי האמנות הנפוצים בעולם.

מבקריה של האמנות הדיגיטלית טוענים כי זוהי אמנות הנוצרת בלחיצת כפתור, בדומה לטענות שהועלו כלפי אמנות הצילום בתחילת דרכה. בפועל, יצירה דיגיטלית דורשת הבנה עיצובית רחבה, שליטה ברזי האומנות ומיומנות טכנית מקצועית.  היצירות הראשונות בתחום נעשו באמצעות תוכנות מחשב והיוצרים היו מתכנתי מחשבים. כיום, בזכות תוכנות כגון אדובי פוטושופ (Adobe Photoshop), קוראל פיינטר (Corel Painter) ומאיה (Maya), העבודה האמנותית נעשתה אינטואיטיבית יותר ונגישה ליוצרים רבים יותר וכן הפופולריות שלה עלתה. כל זאת ניתן ללמוד בקורס גרפיקה דיגיטלית.

זרמים באומנות הדיגיטלית

הסוריאליזם – פירושה מעל המציאות – יצירה מתוך התת מודע, שבירת ההגיון הרצף והזמן. [ ראו דוגמא בצד שמאל ]. אמנים ידועים בזרם זה: רנה מגריט, סלבדור דאלי וכו'

פוסטמודרניזם – אפיון מרכזי של העולם הפוסטמודרני הוא ה"סימולציות" שמוביל ליצירה "סימולאקרות". תיאור המציאות כתחליף לעולם שאיננו קיים – כהעתק ללא מקור. אמנים שיצרו בסגנון הזה : מגי טיילור וג'רי הולסמן. ניתן לראות בסיס דומה בין האמנים הסוריאליסטים לבין האמנים הדיגיטליים .

אם מעניין אותך לימודי אמנות וגרפיקה דיגיטלית וליצור דברים מיוחדים מעבר לזמן ולמוכר בצורה מקצועית, קורס עיצוב גרפי למתקדמות באימג' יתן לך מענה שלם ויביא איתו משב רוח רענן של חדוות יצירה וסיפוק רב.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
מה עושים עם השאלה למה זה כ"כ יקר? זה נראה שזה לקח לך 5 דק'…

אחד הדברים שהכי קשים לנו בתחום העיצוב זה שהעיצובים עצמם דורשים מאתנו הרבה מחשבה והשקעה, אנחנו משקיעות ימים ולילות כדי להגיע לעיצוב המושלם ואז, סוף סוף, מגישות ללקוח. ומשום מה נראה ללקוח שזה יצא לך מהשרוול איך מתגברים על האקסיומה: ממוחשב + מושלם = צי'ק צ'ק? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
לימודי תעודה קורס גרפיקה
מה עושים עם לקוח שלא משלם???

אחד הדברים שעלולים לקרות אצלנו בסטודיו זה זה שלקוח פשוט משתמט מתשלום הוא נעלם מהאופק ומפסיק להגיב או שהוא פשוט החליט "שזה לא מתאים לו ובעצם, הוא מבטל את ההזמנה"! מה עושים אז? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »
האם נכון לקחת עבודות בעיצוב כבר בזמן הלימודים?

אחד הדברים שקורים הרבה , כאשר תלמידה מתחילה את לימודי העיצוב גרפי וכבר פונים אליה בהצעות עבודה. האם נכון לקחת הצעות עבודה בעיצוב תוך כדי לימודים? ואם הענה בסירוב אולי אני מפספסת את ההזדמנות של החיים שלי, להתחיל! איך עושים את זה נכון? על כך בפוסט של נעמי סובול, מנטורית עסקית למעצבות ומנהלת מכללת אימג'. כנסי.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

[leadercf7 campid="6168"]

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.