קורס צילום סטודיו

קורס צילום סטודיו

בעולם המקיים הלכה למעשה את האימרה של "תמונה אחת שווה אלף מילים", אין זה מפתיע כי קורס צלום סטודיו הוא קורס כמעט חובה לכל אחד ואחד, בין אם לצורך תחביב ובין למי שרוצה להפוך לצלמת מקצועית.

קורס צילום סטודיו מהווה את החלק השני של מסלול לימודי צילום מקצועי באימג'– המכללה לתקשורת חזותית. הקורס מתאים למי שלמדה קורס צילום למתחילים (צילום בייסיק) ויודעת לתפעל את המצלמה הדיגיטלית באופן מקצועי.

מה לומדים בקורס צילום סטודיו

קורס צילום סטודיו באימג' כולל את הנושאים הבאים:

• צילום אנשים וילדים בסטודיו

• צילום תינוקות- ניו בורן

• צילום מוצר ומזון

• צילום אירועים

בתחילת הקורס נלמד על צילומי אנשים וילדים וצילומי פורטרט תוך שימוש ברקעים צבעוניים וברקעי שחור לבן,  בתוספת הדגשים לתאורות מעניינות, זוויות המצולמים וצילום אומנותי. בשיעורים הראשונים נכיר את המונחים התאורטיים הקשורים לעולם צילומי הסטודיו, נעשה סקירה על סוגי הצילום השונים הנכללים בצילומי סטודיו, לרבות צילום אנשים, ילדים, מוצרים, צילום מזון וצילום לפרסום. לפני שתרגישו, כבר תגיעו לחלקו המעשי הראשון של הקורס – צילום אנשים. חלק יישומי זה של צילום אנשים ילווה אתכם, באופן כזה או אחר, לאורך מרבית שלבי הקורס. נלמד להשתמש באופן נכון בתאורה טבעית וכזו שאינה טבעית; נגלה את משמעות זוויות הצילום וכיצד ניתן "לנצל' אותן לטובתנו. נלמד להתמודד עם תנאים טכניים שונים, כגון חשיבות הלבוש, העמדה נכונה של המצולמים, קונטרסטיות בין המצולמים לרקע, איך להגיע להבעות מוצלחות בצילום ושלל נושאים נוספים. במהלך לימודי הצילום בקורס תלמד כל תלמידה לפתח סגנון אישי משלה.

אחר כן נמשיך לצילומי תינוקות-ניו בורן עם תאורת סטודיו ותאורת חלון, כולל הדגשים להרדמה נכונה, הוראות מקדימות לאם התינוק וסוגי תנוחות לתינוק.

חלקו השני של  קורס צילום סטודיו ישלב צילומים נוספים, בראשם צילומי מוצר ומזון. מדובר בתחומי צילום בעלי ביקוש גבוה ודרישות ייחודיות. תלמידות הקורס תלמדנה את הבסיס התאורטי בתחום צילום זה, ובמהרה תגלושנה לשלב המעשי, עם לימוד ותרגול טכניקות צילום מוצרים ומזון, על רקע שחור, לבן, כסוף ושקוף. נלמד איך להעמיד המוצרים בצורה מחמיאה ובולטת וכיצד להתמודד עם סינוור כשמצלמים מוצר זכוכית או מוצר כסוף ויש החזר אור רב.

בחלקו האחרון של קורס צילום סטודיו, יושם הדגש על אלמנטים טכניים החשובים לא-פחות בעולמה של צלמת הסטודיו, לרבות עריכה ופיתוח קבצים, פיתוח טכניקת צילום אישית, פיתוח תהליכי חשיבה וביקורת ועוד. בנוסף, ניגע בנושאים נוספים דוגמת צילום קונספטואלי, עיצוב תאורה לפי דרישות לקוח ונתכונן לעבודת הסיכום המרגשת. מה נאמר? תקופה נפלאה, גדושה בחוויות, ממנה תצאנה עם ידע גדול ואפשרויות תעסוקה רבות שיובילו בע"ה לפרנסה טובה לכל המשפחה.

צורת למידה ייחודית בלימודי צילום סטודיו באימג'

הלימוד בצילום סטודיו הוא חוויתי ומעניין במיוחד. כאן התלמידות מתחלקות לקבוצות קטנות כדי שכל אחת תוכל להתאמן על הקמת ותפעול ציוד סטודיו, כיוון התאורה, תפיסת רגע והבעות פנים.

לאחר הכרות עם כל ציוד הסטודיו והסבר על אופן השימוש בכל דבר, ייבחר רקע בצבע מתאים, והתלמידות יגשו להקמת הסטודיו והתאורה. לאחר מכן, כל קבוצה תחליט מי המצולמים ובאלו רהיטים ואביזרים ישתמשו לצילום. ככל שהתלמידות יותר יצירתיות, כך הן יכולות בזמן קצר ממש לארגן תפאורה ולצלם סצנות מהחיים. כאן נלמד מה חשוב כשמצלמים בנים ומה בצילומי בנות, זוויות שונות, העמדה נכונה של המצולמים, פוקוס נכון, התאורה בסטודיו, שימוש באביזרים שונים תוך כדי הצילום ועוד.

בצילומי הילדים, רבות מהתלמידות מביאות את ילדיהן או אחים צעירים שהופכים תוך זמן קצר לכוכבים מבוקשים המצולמים בשלל זוויות, בעמידה ישיבה ושכיבה. צריך פשוט להגיע לשיעור נסיון כדי לראות כמה מהנה לצלם אנשים בסטודיו.

מסלול צילום סטודיו – צילומי סטודיו חינם למשפחה

מאחר ולצילומי סטודיו  דרושים אנשים להצטלם, את בטח שואלת את עצמך מי המצולמים? ובכן, בזמן שתלמידה אחת מצלמת, האחרות נכנסות לסטודיו עם ציוד וכלים שהן הביאו מבעוד מועד, כל אחת כפי יד דמיונה. אחת לוקחת שולחן, מתלבשת כמראיינת מקצועית וכך מצטלמת. השניה מביא קן ציור, מגש ציור וכמה צבעים ומצטלמת כציירת ויש שבונות ממש סצנה שלמה. כמובן שהכל מתובל באווירה יצירתית משוחררת שמסייעת לתלמידות להביע היטב את האווירה שהן רצו ליצור בתמונה ולצלם תמונות מקצועיות. כמו כן, יש תלמידות שמביאות קרובי משפחה לצילומים אלה ומרוויחות צילומי סטודיו בחינם. (בחוץ, צילומים כאלה עולים כמה מאות שקלים).

צילומי ניו בורן- לצלם את הרגעים הקסומים של תינוק חדש שבא לעולם

בהמשך של קורס צילום סטודיו, תלמדי איך לצלם תינוקות בשבועות הראשונים של חיייהם, ואיך להנציח רגעים יפים שיותר לא יחזרו. נלמד טכניקות שונות כיצד למקם התינוק בתנוחות שונות תוך הוספת תפאורה ואביזרים מתאימים, כיצד להרגיע אותו בעזרת אימו, מיקום ידיים ורגליים ואיך לגרום לו לחייך.

כל אחד מאיתנו מקבל בחנויות וברשתות קטלוגים של מוצרים עם תמונות מושכות עין. בודאי גם נתקלתם בספרי בישול עם צילומים שגרמו לכם רצון לרוץ ולבשל את המתכון המוצע. השותף העיקרי בהפקת קטלוגים וספרים אלה הוא הצלם. מאחר ומספר מפיקי הקטלוגים והספרים המצולמים עולה כל הזמן, יש ביקוש לצלמים מומחים בצילום מוצר ומזון.

עוד קצת פירוט על צילומי מוצר ומזון

בקורס צילום סטודיו נלמד לצלם מוצרים ומזון לעיתונים, ספרים, עסקים, קטלוגים, משרדי פרסום ועוד. צילום מוצר הוא דבר הדורש מיומנות רבה והתמודדות עם כלים נוצצים, שקופים, מטאליים ואחרים. תחילה, תלמדי כיצד להעמיד תאורה שמתאימה למוצר אותו את הולכת לצלם וכיצד להשתמש בחצובה המיוחדת לצילום זה. תלמדי על תאורה דרמטית ותאורות אחרות איתם אפשר לצלם מוצר וכמובן כיצד לבחור רקעים המבליטים ומחמיאים למוצר. גם כאן היצירתיות מנצחת. לדוגמא: באחד השעורים, הביא מישהי פלטת שבת משומשת ביותר, שמרוב שימוש היא הפכה מכחול כהה לשחור. מי שהיה רואה אותה, היה אומר: להשליכה לפח ומיד. אך ראו איזה פלא- כששמו עליה כלי זכוכית, או הציבו הפלטה מאחורי כלי הזכוכית- התקבל רקע אומנותי והתמונות יצאו מדהים. המעניין, שמי שראה את התמונות, לא יכול היה לזהות שהרקע הוא פח משומש. אכן, הלימודים בקורס צילום סטודיו מלאי חוויות וחדוות יצירה.

בצילומי מוצר נלמד על הקמת סט תאורה לצילומי מוצר, כיצד מצלמים שחור על שחור, לבן על לבן, שריפת רקע במוצר, שימוש בשולחן אור וצילום מותאם לדרישות לקוח ייחודיות.

בצילומי מזון  נלמד כיצד מתנהג המזון בצילום, קצת טיפים בסטיילינג, איך מעבירים את תחושת הטעם בצילום, תאורה נכונה, טקסטורת האוכל ורקעים מבליטים.

אפשרויות תעסוקה בסיום קורס צילום סטודיו

קורס צילום הסטודיו הסתיים. מה עכשיו? ובכן, כפי שכבר אמרנו, הדרישה לצלמי סטודיו בוגרי לימוד צילום מקצועי הינה גבוהה. במהלך הקורס נבנה תיק עבודות מקצועי שיכיל את מיטב הצילומים שצילמת בכל אחד משלבי הקורס. עם תיק זה תוכלי לפנות למעסיקים וכן תתחילי לפרסם עצמך ולצלם אנשים באופן עצמאי בסטודיו שלך. בנוסף, צלמות סטודיו רבות מועסקות כפרילנסריות בעיתונים, מגזינים ואצל חברות עסקיות, דבר המאפשר להן לנהל חיי משפחה עם גמישות בימי ובשעות העבודה, ולשלב באופן הרמוני ומושלם בין קריירה מרגשת ומשתלמת לבין גידול ילדים וניהול משק הבית.

אם את מחפשת בית ספר מקצועי ללימוד צילום, אימג' יתן לך מענה מקיף לכל מה שאת מחפשת. הצטרפי לנשים מכל הארץ שכבר חוו את חווית הלימוד המהנה של קורס צילום מקצועי בבית ספר לצילום במכללת 'אימג". הירשמי עוד היום לקורס צילום סטודיו מהטובים בארץ, ועלי על מסלול שישנה את חייך.

קורס צילום סטודיו ב'אימג' – אהבה מהתמונה הראשונה. בהצלחה!

אגב, מי שרוצה לרכוש ציוד ותאורה לסטודיו משלה, תוכל למצוא הדרכה וטיפים חשובים שיעזרו לה לבחור נכון, במאמר הבא: קורס צילום- קניית רקע ותאורה לסטודיו

אולי גם יעניין אתכםקורס צילום בירושלים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: