קורס צילום למתחילים- יסודות הצילום

קורס צילום למתחילים

אימג', המכללה לתקשורת חזותית מציגה את אחד מהקורסים האיכותיים שלה- קורס צילום למתחילים, המתקיים בבית ספר לצילום במכללה. בקורס צילום למתחילים נלמד את יסודות הצילום: נערוך סקירה על הסוגים השונים של מצלמות המוצעות לצרכנים, על המגוון של עדשות למצלמה ועל אביזרים נוספים הדרושים לצלם. נלמד איזה מצלמה הכי מתאימה לדרישות קורס צילום וכל תלמידה תגש לרכוש מצלמה כזו.

בקורס צילום למתחילים תלמדי את היסודות של עולם הצילום: כיצד להשתמש במצלמה בצורה נכונה, מבנה המצלמה, איך מתפעלים נכון מצלמה דיגיטלית, נלמד אודות החלקים השונים של המצלמה ותפקידם: חיישן, עינית, הצמצם, התריס, איזו, חשיפה. נלמד על שימוש מקצועי בפלאש וסוגי עדשות, פוקוס, עומק שדה וקומפוזיציה. תאורה הוא אחד הנושאים החשובים בקורס צילום למתחילים. כאן תלמדי על כיוון האור, צילום עם תאורה אחורית, צידית ויצירת צללים. הקורס כולל לימוד תיאורטי עיוני ולימוד מעשי בשטח עם תרגול רב. כאן נלמד להפיק את המירב הן מצילום בסטודיו סגור והן מצילום בתנאי שטח.

נושאים עיקריים בקורס צילום למתחילים

בתחילת הקורס נלמד על תפעול בסיסי של מצלמה דיגיטלית,  דבר שכולל שימוש בתוכניות השונות שמציעה המצלמה עבור סוגי צילום שונים, שליטה על רוחב התמונה בעדשה על ידי פונקציית הזום ושליטה על רגישות החיישן על המצלמה, קרי, שליטה בבהירות התמונה והרגישות שלה לאור וזאת על ידי חיישן המצלמה (ISO). נלמד על קביעת הפוקוס, כלומר קביעת חדות התמונה וזאת על ידי סיבוב עדשת המצלמה (ידנית) או שימוש בזום אוטומטי, וכן שימוש בתריס (בצמצם) באמצעותו ניתן לשלוט בכמות האור שתיכנס על ידי קביעת המהירות בה הוא ייסגר. (סגירה איטית תאפשר כניסת כמות גדולה של אור ותנועה שייקלטו במצלמה ואז חשוב שהמצולמים לא יזוזו אחרת זה יצא מטושטש, וסגירה מהירה תאפשר לכידת פריז תזוזה מהירה של אותו אובייקט אותו תחליטו לצלם).

תפעול נכון של המצלמה תחייב גם שימוש נכון בפלאש (מבזק), פונקציה שמאפשרת ויסות של עוצמת האור בתנאים של לילה, חדר סגור, מזג אוויר מעונן ועוד. בנוסף, נלמד על פונקציות מתקדמות יותר שנמצאות בתפריט המצלמה (כמו למשל שבכל לחיצה על כפתור הצילום, תבצע המצלמה באופן אוטומטי סדרת צילומים, תהליך שנמשך מספר שניות. ואז, גם אם האדם המצולם "עשה פרצוף" או זז קצת, הרי אם אחרי שניה או שתיים הוא יחייך ויפסיק לזוז, התמונות האחרונות יקלטו זאת ואז אפשר בסינון קל לשמור את התמונות המוצלחות יותר).

צילומי חוץ של קורס צילום למתחילים זו חוויה בפני עצמה

אחת החוויות המהנות בקורס צילום למתחילים זו היציאה לצלם בשטח. התלמידות מגיעות עם מצלמה, מעט אביזרים ושאיפה גדולה ללמוד איך אפשר להפיק את המקסימום מצילומי חוץ בהם צריכים להתחשב בפרמטרים שונים. בסיורי החוץ תתנסי בצילום הן בשטח בנוי והן בשטח פתוח תוך שימת לב לאור וצל, התמודדות עם השמש המסנוורת, עם מקום חשוך יחסית, באלו מקומות כדאי לצלם, איזה רקע יחמיא יותר לתמונות. ותלמדי עצות וטיפים חשובים ממרצות בעלות נסיון רב בצילום. נלמד לצלם בשעת הזהב של שקיעה, צילומים בעת הזריחה ועוד. כולם אומרים שהסיורים בקורס צילום למתחילים הם חוויה נפלאה ומעניינת היוצרת גיבוש בין התלמידות. האתגר בלתפוס תמונת נוף מרהיבה או תמונה שיוצרת אווירה ומכניסה את מי שרואה אותה לזמן ותקופה אחרים זה חוויה הנותנת סיפוק והנאה. ואם כבר מדברים על תמונות שמכניסות את הצופה לזמן ותקופה אחרים, לקורס צילום בירושלים אין מתחרה!

בצילומי חוץ אין את אותה שליטה מוחלטת על התאורה, הרקעים, הזוויות והאביזרים כמו שקיימת בצילומי פנים ולכן נכשיר אתכם להתמודד עם מצבים אלו, מצבים בהם תצטרכו לבחור את הלוקיישן המתאים ביותר ולתזמן את הצילום באופן קפדני וזאת על מנת שהתאורה תתאים לצילום ולא יהיה מצב בו כתמי צל או אור נופלים על פני האובייקט ומפריעים לתמונה. בנוסף, תלמדו כיצד לגרום לכך שהאובייקט יבלוט בצילום ולא יתמזג עם הרקע.

במסגרת צילומי הלילה, נלמד חשיפות ארוכות שמאפשרות לנו לצלם בסביבה חשוכה, עבודה עם חצובות ופלאשים, שימוש נכון באיזון הלבן במצלמה וניצול תאורת רחוב וירח. נצא ליום צילומים בלילה לתרגל צילומים בחושך, קריאה נכונה של מקורות האור, הוספת תאורה, יצירת אפקטים של תנועה בלילה ועוד.

תפקיד חלקי המצלמה המרכזיים – טעימה קטנה..

עדשת מצלמה – תפקידה של העדשה האופטית המורכבת לפני המצלמה, היא לקבל תמונה חדה של האובייקט וממרחקים שונים. העדשה יוצרת העתק של הסצינה אליה מכוונים במצלמה וקיימות סוגים שונים של עדשות, כאשר העיקריות והמוכרות הן עדשות הזום ועדשות המיועדות לצילום מאקרו.

תריס המצלמה – בקורס תלמדנה לגבי חשיבות מהירותו של תריס המצלמה, כלומר המהירות שבה התריס נפתח ומאפשר לאור להיקלט בחיישן של המצלמה. בתום הקורס תבינו שמהירות התריס הינה בעלת השפעה חשובה מאוד, שכן היא זו שמאפשרת שליטה בכמות האור החודרת דרך העדשה ובזמן החשיפה. צלמים רבים משתמשים במהירויות תריס המצלמה על מנת לקלוט תנועה. (מהירות רכבת בעת נסיעה או קפיצת ילד באוויר).

צמצם המצלמה – תפקידו של מיפתח הצמצם הוא לקבוע מה תהיה כמות האור שתיכנס למצלמה. פתיחה של הצמצם תגדיל את חור העדשה וסגירתו תקטין את החור. הגודל של פתיחת הצמצם נקבע על פי ערכים של

F-STOPS, ערכים שזהים בכל סוגי המצלמות. שני הדברים החשובים אותם יש לדעת אודות מיפתח הצמצם הם שככל שהערך של ה- S-STOPS  גבוה יותר, כך ייכנס פחות אור דרך הצמצם. הדבר השני הוא שכל פעם שתהיה ירידה במיפתח של הצמצם, כמות האור תהיה גדולה פי 2.

זום – מושג נוסף מתחום הצילום הוא הזום (תקריב). כאן הכוונה היא ליכולת של העדשה של המצלמה לשנות את האורך של המיקוד שלה. שינוי אורך המוקד של העדשה מאפשר הגדלה או הקטנה של דמות על חיישן המצלמה או על סרט הצילום שלה.

קורס צילום למתחילים- צילומי פנים והכנה לצילומי סטודיו  

תחום נוסף אותו תלמדנה הסטודנטיות בקורס צילום למתחילים הוא תחום צילומי החוץ והפנים והתמודדות עם מצבים שונים בעת צילום פנים וצילום חוץ. במהלך הקורס יועברו תכנים חיוניים שיתורגמו לעבודה מעשית בכל הקשור אל טכניקות צילום, הכנה לצילומי חוץ בשעות הבוקר והלילה, עבודה עם פלאש מובנה ויצירת קומפוזיציות של מקורות האור.

אחד הנושאים המרכזיים בקורס צילום למתחילים, זה ללמוד כיצד הצלם שולט בכל המתרחש וזאת על ידי שימוש נכון בפונקציית הבאות: הפלאש, הזום, שימוש בתאורה הטבעית בשטח לטובת האובייקטים המצולמים, הוספת תאורה על ידי שימוש בקופסת אור ומשחקי תאורה. בנוסף, נלמד כיצד ניתן להחיות את המוצר (או כל אובייקט), וזאת על ידי הדגשת הטקסטורה של המוצר ושימוש במגוון טכניקות צילום שיגרמו לו להיראות בעל עומק, בתנועה, תלת מימדי ועוד. נצא למספר סיורי צילום בשטח ונתרגל את כל מה שדיברנו בכיתה.

צילומי הפנים של קורס צילום למתחילים נעשים בסטודיו של הבית ספר לצילום. כאן נלמד על אביזרי הסטודיו, תפקידם ואיך להשתמש בהם נכון. שלב זה הכרחי כדי שהתלמידות תהיינה מוכנות לקורס צילום סטודיו שהוא קורס ההמשך לקורס צילום למתחילים. בקורס צילום סטודיו נלמד על צילום אנשים, ילדים ותינוקות. 

אם את מעוניינת ללמוד צילום כתחביב, בקורס צילום למתחילים במכללת אימג' תלמדי בצורה מקיפה את יסודות הצילום. אם את מעוניינת להתמקצע ולרכוש מקצוע ריווחי לכל החיים, תוכלי להצטרף למסלול המלא של צילום במכללה: קורס צילום מקצועי הכולל צילום סטודיו, צילום ילדים ותינוקות, צילום מוצר ומזון, צילום אירועים וכן עיבוד תמונה בתוכנת פוטושופ ותוכנת לייטרום. אחרי קורס זה, תוכלי להשתלב במגוון מקומות עבודה בתחום הצילום. בהצלחה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email