בית ספר לצילום- בחירת מצלמה לקורס

בית ספר לצילום- בחירת מצלמה לקורס

בית ספר לצילום אימג'- איך בוחרים מצלמה איכותית?

מצלמה מקצועית היא חלום של כל צלם מקצועי, אבל גם של כל צלם חובב. בית הספר לצילום אימג' יעניק לך הדרכה מלאה איזו מצלמה הכי טובה לך הן בזמן קורס צילום והן בסיומם כשאת פונה לעבוד בתחום הצילום. מצלמות מקצועיות נקראות גם מצלמות רפלקס דיגיטליות (DSLR) ובשוק הישראלי הן בדרך כלל של קנון או ניקון – לשתיהן דגמים רבים.
לפני תחילת בית ספר לצילום יש לדעת איזו מצלמה מקצועית הכי מתאימה לכם בתחילת דרככם ואילו פרמטרים נוספים שאולי לא חשבתם עליהם צריכים להכריע את הכף.

רכישת מצלמה ללימודי צילום בבית ספר לצילום

• מחיר- מקום טוב להתחיל בו הוא המחיר שאתם יכולים לשלם על מצלמה מקצועית. הנטיה הטבעית של תלמידות בית הספר לצילום זה לקנות מצלמה במחיר נמוך יחסית שכן זו הוצאה נוספת על השכר לימוד של קורס צילום. אך אחד הנושאים הראשונים שבית ספר לצילום מלמד, זה הפרמטרים המקצועיים הדרושים לכם ולאו דווקא המחיר. המצלמות DSLR (מצלמות רפלקס מקצועיות) הן, מן הסתם, יקרות יותר ממצלמות פשוטות יותר אך הן אלה שקונים לקורס צילום. קיבעו לעצמכם תקציב, רק קחו בחשבון שיהיה עליכם להוסיף סכום נוסף עבור עדשות, סוללות (במידה והן לא חלק מהמצלמה), כרטיס זיכרון, תיק למצלמה, ואולי גם עבור ביטוח למצלמה או אחריות מורחבת.

בית ספר לצילום- מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מצלמה לקורס צילום

• ראשית, חישבו והגדירו לעצמכם למה המצלמה תשמש אתכם: השאלה הראשונה שכל מוכר ישאל אתכם: לאיזו מטרה אתם צריכים את המצלמה. שימו לב לטיפ חשוב ביותר: לשימוש בפועל של המצלמה שלכם יש משמעות בבחירת המצלמה המתאימה לכם. כך למשל, אם אתם מתכוונים לצלם במסגרת מסע ג’יפים עם טלטולים רבים, תצטרכו מצלמה עם גוף חזק ומהירות סגירת צמצם גבוהה, אחרת התמונות יצאו מטושטשות. אם אתם מעוניינים לצלם תמונות סטודיו במהלך קורס צילום של בית ספר לצילום כלשהו תצטרכו מצלמה עם עדשת מאקרו ואופציית מאקרו, וכן גם חצובה יציבה.
• איכות התמונה- את איכות התמונה קובעת הרזולוציה (כמות של הפיקסלים לאינץ´). במצלמות המתקדמות מתחילה מ-8 מגה פיקסל ויכולה להגיע גם ל- 30 מגה פיקסל.
גודל המסך – גודל סטנדרטי עומד על כ – 3 אינץ'. קטן יותר לא ימלא ביעילות את תפקידו להראות לצלם את הפריים ואת
בית ספר לצילום

כפתורי היישומים הפועלים או הניתנים להפעלה. גדול יותר יבזבז אנרגיה של הסוללה.
• מהירות סגר מקסימלית: בדרך כלל, מצלמה מקצועית תכיל סגר (תריס) גבוהה, אך המצלמות המקצועיות יותר יפתיעו אתכם עם מהירויות סגר מעל לסטנדרט.
• גודל מסך : LCDיש מצלמות שמציעות מסך LCD גדול יותר מהאחרות. כשאתם בוחנים מצלמה בידקו עם איזה מסך נוח לכם יותר לעבוד – והאם מסך גדול לא מכביד ומסרבל את המצלמה.
במצלמות ניתן לצלם גם וידיאו. שני הנתונים שיש לשים לב אליהם בצילום וידיאו הם רזולוציה וקצב הצילום (מספר פריימים לשנייה). ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה תהיה מפורטת וחדה יותר וככל שמספר הפריימים לשנייה גדול יותר,
התמונה תראה חלקה ורציפה יותר.

למה דווקא להרשם לבית ספר לצילום אימג'?

בית הספר לצילום של מכללת אימג' ללימודי תקשורת חזותית, הוא אחד מבתי ספר לצילום הטובים בארץ. כאן תמצאו מרצות שהן צלמות מקצועיות בפועל ונחשבות למורות מהשורה הראשונה. הציוד בסטודיו של בית הספר לצילום הוא מהחדישים ביותר. תוסיפו לזה את האווירה היצירתית המפרגנת, סיורי החוץ המרתקים, ותוכנית לימודים מגוונת, המקיפה כמעט את כל תחומי עולם הצילום, ותבינו למה כדאי ללמוד קורס צילום דווקא בבית הספר לצילום אימג'.

עוד באותו נושא:

קורס צילום למתחילים
קורס צילום בירושלים
קורס צילום סטודיו

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

שאלה?
כתבי לנו: