02-5714022

לעצב מחוץ לקופסא

לעצב מחוץ לקופסא

כל מעצב גרפי וגרפיקה ממוחשבת יודע שבכל עבודה שהוא ניגש אליה יש אתגר. יש עבודות שהן פשוטות לכאורה – לכאורה, מכיוון שבכל עבודת עיצוב, בין אם היא גרפית, תעשייתית או אדריכלית, יש פוטנציאל של עולם מלא. בקטגוריה זו נכללים בין היתר כרטיס ביקור, ניירת משרדית, תווית לביגוד וכרטיסים למופע. יש עבודות מורכבות יותר – פוסטר פרסומי או מודעה, פרוספקט, כריכה של ספר או סדרת ספרים, חומר לתערוכה שיווקית, קמפיין פרסום ואריזות. כל אחת מהעבודות הללו דורשת תשומת לב, הכרת הנושא, רגישות לקהל היעד והבנת תפקידו של החומר המודפס לאחר שהוא יוצא מההפקה. כל מעצב רציני לוקח ברצינות כל עבודה שמגיעה אליו, קטנה כגדולה.

עיצוב גרפי של משחקים. מה הקשר בין כל זה למשחקים? כמו עבודות עיצוב גרפי אחרות, גם משחקים יש מורכבים יותר ומורכבים פחות, אבל כולם דורשים התמקדות, תשומת לב ורגישות עיצובית. רק שכאן, בניגוד לשאר עבודות העיצוב הקיימות, לא מספיק להיות מעצב רציני, צריך גם להיות קצת ילד כדי שזה יזרום, וצריך גם לחשוב – כמה מתאים – מחוץ לקופסה. ניקח לדוגמה את אחד המשחקים הפשוטים, המוכרים והנפוצים ביותר: רביעיות קלפים. כולנו מכירים אותן, כולנו שיחקנו בהן וכמעט כולנו לא שמנו לב בכלל שיש כאן עניין עיצובי. מה כבר היה שם? תמונה של משהו, רשימה של עוד כמה דברים שמשלימים אותו לסט ואולי איזה פס צבע למעלה כדי שיהיה לנו קל יותר להבדיל בין הסט של חיות מדבר לסט של הזוחלים.

במקרים מסוימים, הדביקו סמלים של מותגים על חפיסות של קלפי משחק קלסיים, בלי שום קשר ובלי שום תוכן, כדי להפוך אותם ל”כשרים”. אם נהיה כנים עם עצמנו לרגע, רוב חפיסות הקלפים האלה היו סתמיות. משך זמן המחשבה שהוקדש לעיצוב של רוב הקלפים הללו – שחלק מהם עדיין נמכרים היום – היה זהה בדיוק למשך הזמן שלקח לכם לקרוא את המשפט הקודם שדיבר על כך. והתוצאה? כשאנחנו נזכרים בסט רביעיות, כולם עושים פרצוף. פלא? לא ממש. ובהחלט יש מה לעשות בנושא. צריך רק להתרענן, לחשוב כמו ילד.

צורת חשיבה יצירתית

ילד חושב “טרי”, ובדרך כלל לא נגרר למוסכמות. אם אנחנו רוצים לרענן פורמט מיושן – צורת חשיבה של ילד היא האפקטיבית ביותר. בצורת חשיבה זו, יש להתחיל מהשורשים, ולבדוק לאן המשחק שלנו מנסה להגיע. שינוי צורה – לנסות משולש במקום מלבן או עיגול במקום קו – יכול להוות את ההבדל בין קלף “עייף” לקלף מלהיב.
לעצב עבור ילדים – אבל לא רקאם נתבונן לרגע בילדים כשהם משחקים, נגלה כי היופי בהם הוא שהם יכולים להפוך כל דבר למשחק. כדי לעצב עבור ילדים, צריך קצת להכיר את העולם שלהם ולחשוב על הצבעים שמדברים אליהם, ועל גודל החלקים שייתפסו להם היטב בידיים. צריך לקחת בחשבון, שלא כל משחקי הילדים נוצרו שווים, בראש ובראשונה כי לא כל הילדים שווים. יש בהחלט מקום להבחין בין עיצוב ופיתוח משחקים שנועדו לילדים שעדיין אינם יודעים לקרוא לבין פיתוח משחקים לילדים גדולים יותר, הקוראים בשטף. ההבדל הוא לא רק טכני, אלא מהותי: הילדים הגדולים יותר גם נהנים יותר ממשחקים מורכבים, רב שלביים, שיש בהם פוטנציאל “לעקוף” חוקים מסוימים, או ליצור קיצורי דרך או קומבינציות כאלה ואחרות. התחכום הזה יכול לבוא לביטוי לא רק בכתיבת ההוראות, אלא גם בעיצוב עצמו. שימוש בצבעים ובסוגי איורים או צילומים היוצרים תחושת הרפתקנות יכול להתאים יותר למשחק שכזה משימוש בצבעי הבסיס המוכרים המתאימים יותר לגיל הרך.

משחק כפרויקט עיצובי – הצדדים של המעצב הגרפי

אם המשחקים הפשוטים הם עבודת עיצוב, המשחקים המורכבים הם פרויקט עיצובי. כל החלקים צריכים לזרום יחד, להיראות שייכים, ויחד עם זאת לקבל ייחודיות בתוך המכלול כדי שהתפקיד שלהם במערך הכולל יהיה ברור. נפרק לרגע את הפרויקט לאלמנטים של עבודת עיצוב. במשחק לוח טיפוסי יכולים להופיע כל הרכיבים הבאים או חלק מהם. כל אחד מהרכיבים הללו הוא יחידת עיצוב בפני עצמה, וכולם צריכים להיות יחידה אחת מגובשת.קופסא – הדבר הראשון שהלקוחות שלנו רואים. האריזה צריכה להעביר – במבט אחד – חוויה מדויקת ככל האפשר של המשחק, בצורה ברורה ומזמינה. אם הלוגו של שם המשחק יהיה כזה שקל לזכור, או שהאריזה תיראה ייחודית בעיצוב או בצבעוניות שלה משאר הדברים על אותו המדף, יש סיכוי שגם אם אמא לא קנתה אותו לילד שלה היום, הוא כבר ידע איך לבקש מסבתא שתמצא לו אותו…

עוד בנושא
תמחור עיצוב גרפי
תואר בעיצוב
תוכנה לעיצוב גרפי
ספר הוראות – אחד הדברים שלומדים בלימודי עיצוב גרפי הוא עיצוב של הפריט הזה ניתן לעשות אבחנה בין חוברת המיועדת לילדים המשחקים, לבין חוברת הסבר/הדרכה להורים. השינוי הזה יבוא לידי ביטוי באופי עיצוב החוברת, בעימוד הטקסטים ובשימוש באיורים להמחשה – הכל בהתאם לנושא. בכל מקרה, ניתן לנצל שטח פנוי לפרסום מוצרים נוספים, או לכרטיס משוב, שיש בו פוטנציאל לחזק את הקשר של הילד למשחק ולחברה המייצרת אותו. לוח המשחק – מרכז העניינים. פה מתנהל המשחק. יש דרכים רבות לעצב לוח, אך לא כאן המקום לפרטן. כשאנו ניגשים לעצב את הלוח עלינו לשאול את עצמנו כמה שאלות, כמו למשל אם צריך להקצות מקום לקלפים או לחלקי משחק אחרים על הלוח, ואיפה יופיע לוגו המשחק על הלוח. הטיפ: אל תשכחו שללוח יש גב, ושבדרך כלל הלוח מתקפל כדי להיכנס לקופסה, ורואים את הגב לפני שרואים מה יש על הלוח. מה שחשוב הוא איזה חלק של הלוח רואים כשפותחים את הקופסה (גב? רקע? לוגו של המשחק?), ומה מופיע על הלוח כשהוא פתוח.
קלפים וחלקי משחק מודפסים – אם למשחק ישנם קלפים, חשוב לדעת מה התפקיד שלהם, מה הגודל האידאלי – תלוי מי יהיו השחקנים, היכן האיזון בין גודל הכרטיס לאינפורמציה שצריכה להופיע עליו ומאיזה חומר לייצר אותם – בריסטול סטנדרטי או קרטון עבה.

Facebook
WhatsApp
Email
מאמרים מקצועיים:
בינה מלאכותית

אחד הנושאים הכי מדוברים בתחום שלנו כיום הינו הבינה המלאכותית מה זה, איך זה עובד, והפחד הגדול מכולם, האם זה יהפוך אותנו, המעצבים, למיותרים?

קרא עוד »
אי אפשר לעצב "על ריק"

אחד התיסכולים הגדולים של מעצבים מתחילים היא,
איך מתחילים??
הקושי למצוא רעיונות, לחשוב על משהו חדש.
אז כן, יש שיטות ודרכי עבודה וחשיבה
אשר נלמדים בקורס עצמו, אבל מעבר לכל זה,
יש שלב מאד חשוב, שכולנו , כמעצבים, עושים
וזהו שלב איסוף ההשראות
ולימוד מאלו שעושים את זה מקצועי.

קרא עוד »
למה אנחנו נשחקים?

העבודה הזו גומרת אותי!
למה אנחנו נשחקים?

כי אנחנו לא מאפשרים לעצמנו
זמן להתאוששות, להיטענות.

איך משלבים עבודה, לימודים, זוגיות וקריירה
בלי להתמוטט?

קרא עוד »
אז איך נהיים גדולים?

"אז איך יגיעו אלי לקוחות"?
"ואיך יכירו אותי"?
ובכלל, למה שישלמו לי מחיר הגון
אם יש כל כך הרבה תחרות בשוק (ובכל שוק, אפשר להרגע)?

קרא עוד »
עקרון העוגנים

מכירות את זה שאתן ממש רוצות להשקיע
אבל פשוט אין לכן זמן?
שאתן ממש רוצות לשבת ולקרוא מאמר מקצועי
או להתפתח, לתרגל, לשייף
אבל אין לכן זמן?

ממש רוצות להתעמל מידי פעם,
לשחרר, להחליף אוירה כדי להתאורר,
אבל מה לעשות, אין זמן….?
אחד הדברים הכי חשובים להתפתחות שלנו
להתקדמות, לעשיה וליצירה, היא מרחב התפתחות.

קרא עוד »
לא נעים לי – נגמר

"לא נעים לי לגבות 800 ש"ח על מודעה" "וואי, לא נעים לי לבקש 1200 ש"ח על לוגו" "די… ממש מרגיש לי יקר לבקש 1500 ש"ח על דף נחיתה" אלו רק מקצת המשפטים שאני שומעת מתלמידות שמתחילות לעבוד מול לקוחות וגם לתמחר.

קרא עוד »

אני רוצה פרטים נוספים

חזרו אלי

לרכישת היומן באופן מאובטח
ומשלוח עד הבית,
לחצי כאן

איזה כייף שאת כאן :)

כאן מתחילים!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

8

הדרכה מלאה למציאת עבודה:

צעדים ראשונים בעולם העבודה

אל דאגה! באימג' חשבנו על הכל, והכנו במיוחד עבורך הדרכת וידאו ממוקדת, עם משימות מוגדרות, שלב אחר שלב, מה עושים ביום שהקורס הסתיים ורוצים להתקבל לעבודה (בלי נסיון!). איך זה עובד, באיזה קבוצות להשתתף, מה זה נטווריקנג, ואיך לדבר על ציפיות שכר ולמצוא עבודה בצורה אקטיבית וקלה בע"ה.

6

הדרכה עסקית למעצבות

יוצרות הכנסה בייסיק

בנוסף, תקבלי את הקורס הדיגיטלי של נעמי סובול "יוצרות הכנסה" בו תקבלי את כל ההדרכה לכתיבת חוזי עבודה ותמחור באופן מקצועי ומסוכם).

איזה כייף שאת כאן :)

כאן נרשמים לקורס!

קורס פרונטאלי:

פעם בשבוע במכללה בהר חוצבים בירושלים,
יום ראשון, בין השעות 9:30-15:15 אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: אוקטובר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪18,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪18,800

רק: 16,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

קורס בזום:

פעמיים בשבוע, ימי שני ורביעי בערב,
בין השעות 19:00-22:00
אורך הקורס: שנה, 300 שעות.
תאריך פתיחה: נובמבר 2022

עלות הקורס:

מחיר מחירון: ₪17,800 + ₪350 דמי רישום

רק לנרשמות עד 07/07/22

₪2,000 הנחה מיוחדת

במקום:

₪17,800

רק: 15,800 + 350 דמי רישום

ובארור שיש גם

בונוסים מדהימים

צעדים ראשונים בעולם העבודה
+ יסודות העיצוב הגרפי

+

לאחר מכן, המחיר מלא ועל בסיס מקום פנוי בלבד

*ניתן לפרוס עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית

8

תעודה יוקרתית

לצד התעודה, את יוצאת עם תוצרים ברמה גבוהה ותיק עבודות אינטרנטי בשילוב הדרכה מלאה איך למצוא עבודה בתחום ואיך לתמחר עבודות בעיצוב!

4

בניית תיק עבודות מקצועי

תיק העבודות יכיל מגוון של פרויקטים שישקפו את הכישרון והיכולות שלך ויהווה כרטיס כניסה לכל הצעת עבודה מיד לאחר הקורס.

את תלמדי להעלות את הפורטפוליו שלך לאוויר וליצור נראות עסקית משכנעת ומקצועית שתשכנע את הלקוחות לעבוד איתך.

5

הגשה לדפוס והתנסות בחומרים בפועל

בשלב זה תלמדי את כל השלבים מהעברת הקובץ מהמחשב, אל מכונת הדפוס. תתנסי בהדפסת מארזים, גלויות, פוסטרים, מדבקות וערכות.

כך שכל פרויקט שתתנסי בו אחר כך, כבר יהיה לך מוכר ותדעי בדיוק איך לעשות אותו בצורה מושלמת ובטוחה.

3

אפיון ועיצוב לדיגיטל:

תלמדי אודות המעבר מפרינט לדיגיטל ועם אפיון ועיצוב כך שתוכלי להתקבל לכל משרת עיצוב שדורשת היום גם וגם!

2

עיצוב גרפי וחשיבה יצירתית:

בחלק הזה תלמדי את הנשמה של המקצוע,
תדעי לעצב ברמה גבוהה ולתת את הטאצ' המקצועי לכל היצירות שלך משלב הקומפוזיציה, דרך צבע, טיפוגרפיה, העברת מסר ודיוק תוצרים לרמת גימור גבוהה.

שליטה בעולם העיצוב תעניק לך בטחון במקצועיות שלך ותעניק לך את הכלים שאת זקוקה להן כדי לעצב בצורה מדוייקת, ממוקדת, זריזה וקולעת בול בפוני.

במהלך יחידה זו, תצרי מערך תוצרים שלם כולל מיתוג עסקים ועיצוב כרזות עד לבניית תיק עבודות והעלאה שלו לאויר.

1

שליטה מלאה בתוכנות הגרפיות המובילות בעולם:

תקבלי חוברות מודפסות בעברית לכל תוכנה, הקלטות לצורך חזרה של כל השיעורים.

משימות ופרוייקטים מלווים לכל תוכנה, כך שתצאי עם מקסימום שליטה ותוצרים ברמה גבוהה.

במכללת אימג' את מקבלת היקף שעות נרחב לכל תוכנה ושליטה רחבה ומקצועית בכל הכלים משלב העיצוב ועד שלב ההדפסה בפועל בבית הדפוס.

בסיום יחידה זו תדעי לעצב:
הזמנות, לוגואים, ערכות, כריכות לספרים, כרזות, פוסטרים, מודעות פרסום, קטלוגים, מדבקות, אלבומים דיגיטליים ועוד.